Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Ferie zimowe w górach

Gdzie na ferie z dziećmi?

Pytanie to stawiają sobie niejedni rodzice gdy zbliżają się ferie zimowe. Na szczęście na terenie całej Polski ferie są tak zaplanowane, że nie kolidują ze sobą, dzięki czemu miejsca na wypoczynek są dostępne dla każdego. Najpopularniejszym jak dotąd pomysłem są ferie w górach. Obecnie w Internecie jest coraz więcej ofert w takich miastach, jak np. Zakopane czy Krynica Zdrój. W miejscach tych można śmiało nauczyć się jeździć na nartach czy też wjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch. W Internecie jest ogromna liczba ofert górskich noclegów, które są w pobliżu wyciągu narciarskiego. W czasie zimy narty są dla dzieci najlepszą formą rozrywki. Ważne jest dostosowanie warunków jazdy dla najmłodszych.  Pobyt np. w Zakopanem umożliwia wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, spróbowanie prawdziwego oscypka na Krupówkach, korzystanie z lodowiska, aqua parku czy przedszkola narciarskiego. Dodatkową atrakcją w górach jest przejażdżka kuligiem z pochodniami. Warto też zwrócić uwagę na zagraniczne oferty górskich wycieczek, gdyż są tam wyjątkowo dobre warunki narciarskie oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Ferie nad morzem ? Czemu nie?

Choć ferie zimowe w górach są ciekawe to równie popularne stają się wyjazdy nad morze, gdzie można szusować na nartach biegowych wzdłuż wybrzeża. Ciekawym kierunkiem na zimowy wyjazd z dzieckiem jest polskie morze. Morenowe ukształtowanie umożliwia długie zjazdy na nartach w pięknych okolicach. Ponadto stoki nadmorskie są dużo niższe niż górskie, co bardziej sprzyja nauce jazdy. Najlepszym do tego miejscem jest chociażby Łysa Góra w Sopocie oraz okolice Szymbarku. Wyjazd w zimę nad morze jest też świetnym pomysłem dla zwolenników narciarstwa biegowego, ponieważ daje możliwość szusowania wzdłuż wybrzeża. Na Bałtyku powstają zimowe zatoczki, które tworzą naturalne lodowisko. Dodatkową atrakcją jest spacer po oblodzonej plaży.

Ciekawe miejsca w Polsce na ferie

Bardzo często uczęszczanym miejscem dla turystów są Bieszczady. Słyną one z przepięknych krajobrazów i błogiego spokoju. Tu człowiek może zanurzyć się w przyrodzie i prawdziwie odpocząć. Czasem ma się wrażenie że czas tu się zatrzymał. W Bieszczadach warto odwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, pójść na pieszą wędrówkę szlakiem ikon, przejechać się bieszczadzką kolejką leśną czy też zwiedzić elektrownie wodną w Solinie.

mam z dzieckiem zjeżdża na sankach

Jeśli ferie w górach to warto zastanowić się nad Karkonoszami. Są one dobrym celem wycieczkowych planów. Szlaki jak i baza atrakcji są tu bardzo dobrze przygotowane i bardzo bogate. Spośród ciekawych miejsc w Karkonoszach warto odwiedzić m.in. Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu, Lodowisko w Karpaczu, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO,  i wiele innych.

Jak przygotować się do wyjazdu zimowego z dzieckiem?

Spędzając ferie zimowe w górach czy to w innym miejscu, wybierając nocleg, należy wybrać miejsce w pobliżu apteki i ośrodka zdrowia. Ważny jest też dobry zasięg telefonu komórkowego, ponieważ w niektórych miejscach zwłaszcza w górach może być problem z łącznością. Ponadto należy wybrać miejsce bez hałaśliwych miejsc jak dyskoteki. Dobrze też, kiedy miejsce noclegowe ma oddzielną łazienkę. Jeśli wyrusza się z bardzo małym dzieckiem, należy upewnić się czy w wybranym obiekcie dostaniemy niezbędne dla naszego dziecka akcesoria. 

Obojętnie gdzie na ferie z dziećmi pojedziemy to bez wątpienia zimowy wyjazd z dzieckiem jest okazją do przeżycia wyjątkowych, wspólnych i niezapomnianych chwil. Aby jednak była to udana podróż, należy wybrać dobrą ofertę, która spełni potrzeby rodzica oraz dziecka.

 

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www