Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty z dzieckiem

Narty z dzieckiem

 

 

 

Gdy nadchodzi zima, często zastanawiamy się, dokąd wyruszyć na narty z dzieckiem. My zachęcamy do odwiedzenia polskich gór. Możemy znaleźć  tu wiele stoków przeznaczonych do rodzinnego szusowania.
Często stawiamy sobie pytanie, w jakim wieku dzieci mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach. Według specjalistów, powinno to być nie wcześniej niż w trzecim-czwartym roku życia. Wtedy to dziecko ma już odpowiednią koordynację ruchową. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji dzieci. Pamiętajmy, aby nie robić nic na siłę!

Gdy nasze dziecko stawia pierwsze kroki na nartach warto wybrać kompleksy narciarskie dysponujące  małymi wyciągami Baby Lift oraz bardzo łatwymi i łagodnymi trasami, tzw. oślimi łączkami oznaczonymi jako kolor zielony. Dzieci mające już za sobą pierwsze zjazdy na nartach mogą spróbować sił na trasach niebieskich, które biegną wzdłuż łagodnych stoków.

Gdy wybieramy się z dzieckiem na narty, warto aby uczyło się ono szusowania pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na początku najlepiej, aby nauka jazdy na nartach była połączona z zabawą na śniegu, nauką wstawania i upadania itp. Można pomyśleć o wysłaniu dziecka do narciarskiego przedszkola, dzięki czemu otrzyma ono od swoich rówieśników większy zastrzyk motywacji oraz będzie czerpać więcej radości ze wspólnej zabawy.
Wiele ośrodków narciarskich posiada w swojej ofercie rozbudowane programy nauki jazdy, dostosowane do wieku oraz poziomu kursantów. Nie musimy również martwić się o zakup odpowiedniego sprzętu, gdyż w wypożyczalniach pracownicy fachowo dobiorą narty do wieku i umiejętności naszych pociech.

Ważną rzeczą jest przygotowanie dziecku przed wyjazdem na narty odpowiedniego stroju. Najpraktyczniejsze dla maluchów są jednoczęściowe kombinezony narciarskie. Mogą być też kombinezony dwuczęściowe z dłuższą kurtką oraz spodniami na szelkach. Pamiętajmy, że pierwsze kroki na nartach dziecka łączą się z licznymi upadkami, dlatego kombinezon powinien być zrobiony z wysokiej jakości nieprzemakalnego materiału

W serwisie wakacjezdzieckiem.pl prezentujemy przegląd ośrodków narciarskich w Polsce, żeby ułatwić nieco wszystkim stroskanym i zabieganym rodzicom wybór odpowiedniego miejsca na rodzinny wyjazd na narty.
Na pierwsze wyjazdy najlepiej wybrać mniejsze ośrodki narciarskie z kilkoma wyciągami oraz mniejszą liczbą turystów. Takie ośrodki znajdziemy nie tylko w Tatrach, Sudetach czy też Beskidach, ale również na Mazurach lub Kaszubach.

 

Narty w Bieszczadach

 

Narty w Beskidach

 

Narty w Gorcach

 

Narty w Górach

Świętokrzyskich

Narty w Pieninach

 

Narty w Sudetach

 

Narty w Tatrach

 

Narty na Kaszubach

 

Narty na Lubelszczyźnie

 

Narty na Pojezierzu Mazurskim

Mazurskim

   

 

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www