Wakacjezdzieckiem

Półwysep Helski

Atrakcje turystyczne dla dzieci na Półwyspie Helskim

Półwysep Helski to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na letni wypoczynek. Rodziny z dziećmi na Helu znajdą mnóstwo atrakcji, aby spędzić udane wakacje nad morzem  Największą z nich są piękne plaże. Ponadto można zobaczyć tu morskie zwierzęta oraz zwiedzić wiele interesujących muzeów. Z pewnością znajdą się tu również ośrodki wypoczynkowe oraz hotele, których oferta została stworzona z myślą o wakacjach z dziećmi. Wystarczy ich tylko dobrze poszukać.

Dojazd na Hel jest bardzo wygodny. Można dostać się tu własnym samochodem, trzeba się jednak liczyć z korkami, które mogą pojawić się na trasie z Trójmiasta lub dojechać do letniska pociągiem. Bardzo często kursują tu składy z Gdyni, Gdańska i Władysławowa. Do miejscowości docierają również autobusy i busy z pobliskich wsi i miasteczek. Można również przepłynąć na Hel tramwajami wodnymi, które kursują z Gdańska, Sopotu i Gydyni. 

Latem na Helu organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Koniecznie sprawdź kalendarz imprez, wśród których znajdują się m.in.: spektakle teatralne, występy kabaretowe i festiwale.

Atrakcje dla dzieci na Helu

Półwysep Helski kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży, ale i aktywni turyści znajdą tutaj coś dla siebie. Przybywając na wakacje nad morzem  w tę, najbardziej wysuniętą na północ część kraju, możemy zwiedzić latarnię morską, by następnie przespacerować się ulicą Wiejską, gdzie zachowały się bardzo charakterystyczne dla Helu chaty rybackie. Po drodze będziemy mijać pozostałości tzw. Rejonu Umocnionego Hel, czyli kompleksu umocnień wybudowanego w latach 30. XX w.

Jedną z większych i z pewnością ciekawszych atrakcji dla dzieci jest fokarium, które stanowi część Stacji Morskiej, naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Możemy tutaj podpatrzeć, jak karmi się foki oraz przyjrzeć się wystawie „Ssaki naszego morza”. To nie koniec naszej wycieczki po Helu. Warto choć na chwilę zatrzymać się również przy muzeum Rybołówstwa, które zorganizowano w dawnym kościele ewangelickim. Można w nim zobaczyć stare łodzie, kutry, a z wieży kościelnej obejrzeć panoramę Helu. Hel to także wodne atrakcje – zarówno te dla prawdziwych wilków morskich na otwartym morzu, jak i dla amatorów żagli czy windusurfingu, aż do rodzinnych wypraw łodziami czy rowerkami wodnymi.

Półwysep Helski jesienią i zimą

W chłodnych miesiącach na Helu nie ma tłumów. Można spacerować po okolicy, wdychać powietrze przesycone jodem i podziwiać piękne krajobrazy, które prezentują się naprawdę malowniczo, gdy są przyprószone białym puchem. Zimą można tu również pobiegać na nartach biegowych. Co ważne, życie kulturalne w miejscowości nie zamiera poza sezonem. Organizowane są tu liczne koncerty oraz inne ciekawe wydarzenia, które mogą urozmaicić wypoczynek.

Miejscowości turystyczne w regionie

Jurata – To miejscowość, w której znajduje się letnia posiadłość Prezydenta RP. Warto przejść się tu po molo oraz podziwiać panoramę okolicy z wieży widokowej. Fani militariów mogą obserwować wystające z morza Punkty Obserwacyjne Niemieckiego Poligonu Torpedowego.

Hel – Największa atrakcją letniska jest fokarium. Ponadto rodziny z dziećmi mogą odwiedzić tu latarnię morską oraz liczne muzea.

Chałupy – Macie ochotę na surfing? W Chałupach możecie potrenować pod okiem profesjonalnego instruktora. To sport, który polubią mali i duzi.

Władysławowo – Port Morski, Aleja Gwiazd Sportu i Ocean Park z licznymi atrakcjami da dzieci to dopiero początek długiej listy powodów, dla których warto odwiedzić tę miejscowość. Najmłodsi z przyjemnością zwiedzą też Muzeum Motyli, latarnię morską i Lunapark Sowiński.

Gdynia – Jeden dzień to za mało na to, aby zobaczyć wszystkie atrakcje w tej części Trójmiasta. Rodziny z dziećmi mogą m.in. wybrać się na molo, zwiedzić okręt-muzeum, odwiedzić Akwarium Gdyńskie. Warto przejechać się również koleją linowo-terenową na Kamienną Górę.

Sopot – Spacer po jednej z najpiękniejszych polskich miejscowości zawsze jest miłym przeżyciem. Koniecznie musicie przejść się popularnym Monciakiem, zobaczyć latarnię morską, muzeum figur woskowych i Operę Leśną.

Więcej o atrakcjach dla dzieci w okolicach Helu przeczytacie w artykule na naszym blogu pt. Atrakcje dla dzieci na Kaszubach – gdzie warto pojechać?

Gdzie popływać na Helu, gdy nie dopisze pogoda?

W deszczowe i chłodne wakacje nad morzem trzeba przejechać się do Redy lub do  Jastrzębiej Góry (Hotel Primavera). W Primaverze znajduje się park wodny złożony z 3 basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji. Na naszym blogu możesz przeczytać relację z nasego pobytu w Aquapark Reda - ogromnym aquaparku z mnóstwem atrakcji i specjalną strfą zabaw dla dzieci.

Poniżej kilka atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić z dziećmi na Helu i okolicach:

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Kwiatowa 8 , 84-120 Władysławowo
Liczba miejsc: 70
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Teren ogrodzony
 • Animacje
Wichrowa 26 , 84-120 Chłapowo
Liczba miejsc: 100
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Łóżeczko
 • Teren ogrodzony
 • Animacje
Pogodna 2 , 84-104 Jastrzębia Góra
Liczba miejsc: 6
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www