Wakacjezdzieckiem

Suwalszczyzna

Atrakcje turystyczne dla dzieci na Suwalszczyźnie

Nadmiar codziennych obowiązków potrafi przytłoczyć, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy próbujesz pogodzić ze sobą życie prywatne i zawodowe. Nie zadowalaj się jednak wydrapanymi z kalendarza jednodniowymi przerwami, a zaplanuj w końcu wymarzone rodzinne wakacje na Suwalszczyźnie. Położona w północno-wschodniej Polsce, kraina jak baśń zachwyca nie tylko wyjątkową rzeźbą krajobrazu, ale też niesamowitymi atrakcjami turystycznymi. 

Jedyny w swoim rodzaju – Wigierski Park Narodowy

Wieczny zgiełk miasta jest momentami nie do zniesienia. Gdy zbrzydło Ci życie w pośpiechu, wybierz się z dziećmi do Wigierskiego Parku Narodowego. Jego otoczenie z pewnością pozwoli dzieciom poszaleć na łonie natury, a dorosłym zresetować się i podładować baterie. Jednak wyjazd na Suwalszczyznę to nie tylko wolne od spalin i zanieczyszczeń powietrze w płucach. Decydując się na wyjazd w to miejsce, czeka Cię mnóstwo atrakcji.

Krajobraz – zróżnicowane otoczenie tworzy swego rodzaju mozaikę – złożone jest z pagórków i wzgórz, z jezior i rzek, a także pól i łąk. Spacerując szlakami dla pieszych po terenie, wiosną i latem można się tam poczuć jak w zupełnie innym świecie!
Jeziora – rozmaite głębokości, wielkości i kształty tych zbiorników wodnych zapierają dech w piersi. Nie lada gratką jest obserwowanie fauny i podwodnej flory – podwodne łąki zdecydowanie przyciągają wzrok. Ich mnogość jest też świetną okazją do spróbowania kajakarstwa. 
Zwierzęta – odwiedzenie lasów Wigierskiego Parku Narodowego to świetna okazja, by dzieci zobaczyły lisa lub kunę. Wokół Wigry znaleźć można też łosie, jelenie i sarny – a to tylko część bytującej tam fauny. Szlaki rowerowe i piesze na terenie parku są idealną okazją, by zapoznać się bliżej z unikatowymi gatunkami zwierząt. 

Oprócz naturalnie zachwycającego krajobrazu, w okolicy Parku nie brakuje atrakcji dla turystów. Idealną opcją dla całej rodziny jest wigierska kolej wąskotorowa z czasów I Wojny Światowej, którą obecnie wykorzystuje się przy organizowaniu przewozów po Wigierskim Parku Narodowym. Z kolei zimą kolejka organizuje kuligi. 

Warto też zwiedzić Klasztor Kamedułów w Wigrach. Odwiedzając to miejsce przeniesiesz się w czasie, spacerując po ogrodach lub po kamienistych uliczkach między kolejnymi budynkami. Swoją rodzinną wędrówkę zacznij natomiast od Dyrekcji Parku w Krzywe, gdzie swoje źródło mają ścieżki edukacyjne. 

Jak aktywnie spędzić czas?

Jedną z idealnych opcji może być spływ kajakowy z dzieckiem po Czarnej Hańczy. Gdy rowerowe i piesze wycieczki stały się zbyt nudne, wodna podróż będzie w sam raz, by nieco się ożywić. Po ubraniu kamizelek i zajęciu dogodnego miejsca szlak będzie pełen atrakcji, więc przygotujcie się na fantastyczne wrażenia. Jeśli po takim doświadczeniu nadal wam mało, warto przepłynąć się Kanałem Augustowskim – malownicze krajobrazy zapewnią wam wspaniałe widoki. 

Jeśli interesują was cuda architektury, z pewnością warto znaleźć miejsce w grafiku na Mosty w Stańczykach. Te dwa zabytki należą do najwyższych mostów w Polsce. Proaktywnym rodzicom, którzy lubią sporty ekstremalne, pewnie spodoba się możliwość skoku na bungee. W otoczeniu Mostów znajdzie się też miejsce na letni biwak ze starszym dzieckiem. 

Innym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną jest wizyta w ekologicznym gospodarstwie Safari rodziny Rudziewiczów. Miejsce to jest istną oazą spokoju dla rozmaitych zwierząt – swoje miejsce na świecie znalazły tam takie gatunki zwierząt jak jelenie, jaki, tarpany i dziki. Łatwo też zaobserwować zwyczaje wodolubnych ptaków, takich jak czaple, żurawie i kormorany. 

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Leszczewo 22 , 16-402 Leszczewo
Liczba miejsc: 8
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
 • Teren ogrodzony
Podnowinka 25 , 16-304 Augustów
Liczba miejsc: 5
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • DVD
 • Teren ogrodzony
Zdrojowa 1 , 16-300 Augustów
Liczba miejsc: 187
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Łóżeczko
 • DVD
 • Boisko

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www