Walizka małego podróżnika bywa wypełniona po brzegi. Musi znaleźć się w niej miejsce na zabawki i wakacyjne skarby, a także ubrania, obuwie, kosmetyki i leki – a to dopiero początek długiej listy. Ważne, aby o niczym nie zapomnieć, dlatego przypominamy, co powinieneś zabrać na wakacje z maluchem.

 Czy wiesz, że 9 na 10 dzieci wyjeżdżających na wakacje jedzie samochodem (dane wg badań „Dziecko w Podróży” przeprowadzonych na zlecenie marki Aviomarin)? Aż 63% rodziców pociech w różnym wieku sądzi, że auto to ulubiony środek transportu najmłodszych. Jest także niezwykle wygodny dla opiekunów, ponieważ do bagażnika można wrzucić wszystko to, co może się przydać – leki, plastry, poduszki, zabawki, koce oraz ubrania na każdą pogodę.

 

 Nie zapomnij o dokumentach

Wyjeżdżając na urlop z dziećmi koniecznie pamiętaj o książeczce zdrowia, legitymacji (upoważnia do zniżek przy wejściu do wielu atrakcji turystycznych) oraz zaświadczenia o ubezpieczeniu zdrowotnym. Jeśli będziecie wypoczywać w innym kraju, zabierzcie również dowód tymczasowy lub paszport malucha, które pozwolą bez problemu przejechać przez granicę.

 Ubranka i kosmetyki pakuj z głową

 Najważniejsze, aby w walizce dziecka znalazły się ubranka na każdą pogodę. Dla własnej wygody wybierz rzeczy, które nie będą wymagały prasowania. Pamiętaj o tym, aby zawsze wziąć nieco więcej ubrań, żeby mieć kilka zmian na wypadek pobrudzenia – pranie na wakacjach jest możliwe, jednak bywa niewygodne. Do kosmetyczki malucha włóż natomiast szczoteczkę do zębów, pastę dla dzieci, szampon, chusteczki nawilżane oraz ręcznik. Koniecznie zabierz klapki pod prysznic.

 Coś na ból brzuszka i katar

 Przeziębienie, zatrucia pokarmowe i choroba lokomocyjna to przypadłości, które często psują wakacje dzieciom. Dlatego nie zapomnij, aby na urlop zabrać niezbędne lekarstwa – nie martw się, jeśli będzie ich dużo, bo nie zajmują zbyt wiele miejsca. Nie bez powodu z wyników badań „Dzieci w podróży” przeprowadzonych przez Aviomarin wynika, że aż 70% rodziców zwraca uwagę na zapakowanie apteczki dla dziecka. Co powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim plastry, bandaże, woda utleniona, leki przeciwgorączkowe dostosowane do wieku, środek odstraszający insekty, żel po ugryzieniach, a także preparaty przeciwdziałające skutkom choroby lokomocyjnej.

Wakacyjne zabawy

 Na wakacje zabierz również ulubione zabawki dziecka. Pozwalają one łatwiej zaadaptować się w nowym miejscu, a także sprawią, że podróż stanie się dla niego przyjemniejsza. Do torby włóż ulubionego misia, kolorowanki, wykreślanki i kilka podróżnych gier. Weź także wiaderko i łopatkę, klocki i rowerek, który ułatwi dziecku długie spacery.

Spakowani? Życzymy udanej podróży!