Tegoroczny weekend majowy spędziliśmy we Wrocławiu. O odwiedzeniu tego miasta myśleliśmy już od dawna, ale ze względu na dojazd – rezygnowaliśmy. Dopiero otwarcie trasy S 8 spowodowało, ze Wrocław bardzo przybliżył się do Warszawy – nie było już żadnej wymówki. Przyszedł czas na Wrocław!

Co udało nam się zwiedzić ? Oto lista atrakcji dla dzieci we Wrocławiu, które udało nam się zobaczyć.

1. Tropem wrocławskich krasnali.

We Wrocławiu jest ok. 300 figurek krasnali i ciągle przybywają nowe. Skąd się wzięły? Otóż swoje istnienie zawdzięczają one działającemu we Wrocławiu ruchowi Pomarańczowej Alternatywy, który w latach osiemdziesiątych XX wieku ośmieszał w sposób pokojowy ustrój komunistyczny. Działacze tego ruchu m.in. malowali na ścianach budynków krasnale w pomarańczowych czapkach. Po upadku PRL-u krasnale uległy zapomnieniu aż do początku XXI wieku, kiedy to powstały figurki pierwszych krasnali.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Spacer po Starym Rynku, Ostrowie Tumskim czy innych uliczkach Wrocławia połączony z szukaniem figurek krasnali będzie świetną zabawa nie tylko dla najmłodszych.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Można zakupić specjalne mapki, na których zaznaczone są miejsca oraz nazwy krasnali.

2. Afrykarium i ZOO

Poranek 3 maja przywitał nas przeogromną kolejką do kas wrocławskiego ZOO. Mieliśmy chwilę zwątpienia, ale okazało się na szczęście, że kolejka posuwa się bardzo sprawnie.

Afrykarium, znajdujące się we wrocławskim ZOO, to ogromny kompleks przedstawiający różne ekosystemy istniejące w środowisku wodnym na Czarnym Lądzie. W ogromnych akwariach i basenach możemy tu spotkać zwierzęta zamieszkujące rafę koralową, Nil, czy też dżunglę dorzecza Kongo.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Największe wrażenie robi przejście szklanym tunelem i podglądanie płaszczek, rekinów oraz innych kolorowych rybek. Ogromne hipopotamy, kotiki czy też malutkie pingwiny możemy oglądać z różnej perspektywy – dzięki ogromnym akwariom również widzimy ich życie w wodzie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Aby wejść do Afrykarium należy kupić bilet do ZOO. Bilet rodzinny kosztuje 120 PLN. Można zakupić jednocześnie bilet również do Aquaparku i wówczas cena wynosi 170 PLN na 2 atrakcje. Niestety o tym nie wiedzieliśmy, a szkoda…

Jeśli wybierzecie się do ZOO z mniejszymi dziećmi możecie skorzystać z wynajęcia drewnianego wózka – na pewno dla maluchów podróż takim pojazdem będzie dodatkową atrakcją.

3. Aquapark

Moje dzieci kochają wodę, dlatego wizyta we Wrocławiu nie mogłaby się odbyć bez odwiedzenia aquaparku. A naprawdę polecam to miejsce. Dla naszej rodzinki najlepsze atrakcje to basen z falami oraz zjeżdżalnia na pontonach.

DSC_0012

DSC_0003

Można zakupić bilet rodzinny na 3 godziny – 82 PLN.

4. Ogród Botaniczny

Ogród znajduje się w centrum Wrocławia częściowo na terenie Ostrowa Tumskiego. Powstał on w 1811 roku. Jest to świetne miejsce na edukacyjny spacer z dzieckiem. Obecnie ogród zajmuje ponad 7 hektarów i można podziwiać w nim 7,5 tys. roślin.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

5. Hala Stulecia i fontanny

Hala Stulecia to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Obiekt został otwarty w 1913 roku, a w 2006 wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odbywające się tu targi, koncerty czy konferencje przyciągają tłumy gości. Można tu także zwiedzić multimedialne Centrum Poznawcze przedstawiające rys historyczno-architektoniczny Hali. Najmłodszych gości zapewne ucieszy spacer po pobliskim Parku Szczytnickim, pod 640-metrową Pergolą oraz obejrzenie pokazu multimedialnej wrocławskiej fontanny.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się ZOO, więc można połączyć zwiedzanie tych 2 obiektów.

Podczas naszego pobytu we Wrocławiu zrobiliśmy sobie jednodniowy wypad do Zamku Książ oraz do Podziemnego Miasta Osówka, ale o tym napiszę w kolejnym artykule.