Wakacje z dzieckiem zawsze wiążą się z dodatkowym planowaniem. Musimy dokładnie przemyśleć co zabrać, gdzie jechać, jakie atrakcje zapewnić dzieciom. Problem dodatkowo się zwiększa, gdy podczas rodzinnego wypoczynku trafiamy na deszczową pogodę.  Wówczas stajemy przed wyzwaniem – co robić z dziećmi? Na pomoc przychodzą ośrodki wypoczynkowe, które zapewniają atrakcje dla dzieci, również podczas niepogody. Poza tym warto również zwrócić uwagę na pozahotelowe oferty zabawy. 

Może rodzinny wyjazd nad morze?

Wakacje nad morzem to świetne miejsce na rodzinne wakacje. Jednak jak wszyscy wiemy polskie morze lubi płatać figle. Na szczęście możemy zabezpieczyć się od nudy, wybierając odpowiednie hotele. Podczas rezerwowania pobytu warto sprawdzić, jakie atrakcje oferuje dany resort w przypadku niepogody. Osobiście polecam zwrócić uwagę na kryte baseny z brodzikami dla najmniejszych dzieci oraz na kompleks zjeżdżalni dla tych nieco większych.  

Jeśli wiesz, że Twoje dzieci uwielbiają wodne zabawy, warto skorzystać z oferty Imperiall Resort&MediSpa, który posiada specjalną strefę dla najmłodszych. Jeśli przeczuwasz, że basen może nie wystarczyć warto zwrócić uwagę na inne atrakcje. Bardzo ciekawe rozwiązanie oferuje Albatros Spa and Ski, w którym znajduje się… kryty stok narciarski. Dzięki temu Twoje, nieco starsze pociechy, będą mogły aktywnie spędzić czas, a Ty swoim letnim, nadmorskim wakacjom dodasz górskiego klimatu. Co więcej, dla nieco mniejszych dzieci przygotowano zespół animatorów, którzy dbają o organizowanie rozrywek. Najmłodsi mają szansę wzięcia udziału w warsztatach sztuki teatralnej z prawdziwymi aktorami, a także mogą poznać tajniki życia Harcerzy i Skautów. Dzięki szerokiej ofercie hotelu nie musisz martwić się o nudę, nawet podczas niepogody. 

Warto również sprawdzić ofertę resortów, które są przeznaczone dla rodzin z dziećmi. W ten sposób nie musisz martwić się o brak rozrywek, ponieważ tego typu miejsca są przygotowane na każdą ewentualność. Przykładem jest Holiday Park&Resort Mielno. Na terenie resortu dzieci mogą korzystać przez cały dzień z przygotowanych dla nich atrakcji: zajęć sportowych, plastycznych, a nawet konkursów. Jeśli ta forma aktywności nie jest dla nich, nie musisz się martwić, ponieważ hotel oferuje podgrzewany basen z brodzikiem, zjeżdżalnie wodne oraz jacuzzi. W ten sposób nawet podczas deszczu Twoje dziecko miło i aktywnie spędzi czas. Co więcej, najmłodsi mogą korzystać również z Małpiego Gaju z piłkami i zjeżdżalniami oraz z salonu gier. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Głowa do góry są jeszcze góry!

Góry to doskonały pomysł, że na rodzinny wypad. Piękne widoki, aktywny wypoczynek i obcowanie z góralską kulturą to składniki tworzące idealne wakacje. Jednak również tam może zaskoczyć nas nieodpowiednia pogoda. 

Aktywny wypoczynek w parku…wodnym

Tak jak w przypadku morza, świetnym pomysłem  na niepogodę są parki wodne. Te zlokalizowane w górach nierzadko robią piorunujące wrażenie. Jeden z najlepszych aquaparków to Termy Bukovina, gdzie podczas zabawy nadal można poczuć zapach górskich świerków, a dzieci mogą bawić się na zjeżdżalniach i odkrywać nowe wodne trasy. W Tatrach znajdują się również Termy Szaflary, gdzie poza basenami, dzieci mogą bawić się w gejzerach i biczach wodnych. Jeśli wybierasz się w Karkonosze,  koniecznie przeczytaj nasz artykuł o parkach wodnych pt. Parki wodne w górach – Karkonosze.

Poza świetnymi aquaparkami warto również sprawdzić oferty hoteli. W górach nie zawsze jest to łatwe, ponieważ większość hoteli skupia się przede wszystkim na świetnej lokalizacji blisko stoków. Biorąc pod uwagę atrakcje dla całej rodziny, zdecydowanym liderem jest Czarny Potok Spa&Conference położony u stóp Jaworzyny Krynickiej. Na miejscu dzieci mogą bawić się nie tylko w basenie, ale również w salonie gier, labiryncie z tunelami, a także w kulkach. Poza tym hotel oferuje całodzienny Kids Club, w którym dzieci mogą poznać nowych znajomych i bawić się z animatorami. Ciekawe oferty posiada również Kaniówka Ski Resort, która oferuje bawialnie dla dzieci, studio rodzinne oraz basen. 

Jak widać niezależnie od celu naszych wakacyjnych wypraw, zawsze warto zwrócić uwagę na ofertę hoteli oraz atrakcje znajdujące się w najbliższej okolicy. Udany wyjazd to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych, dlatego dobrze również zadbać o rozrywki, które pozwolą nam się zbliżyć. Moim zdecydowanym faworytem są gry planszowe, które zapewniają maksimum zabawy niezależnie od miejsca i pogody.