Pierwszy miesiąc lata to wymarzony czas na urlop nad Bałtykiem. Decydując się na wakacje nad morzem w czerwcu można sporo zaoszczędzić i cieszyć się plażą i morzem, unikając męczącego tłoku. Przekonujemy, dlaczego w tym roku warto zdecydować się na wcześniejszy wyjazd na urlop.

Zaplanowanie urlopu w wakacje często jest poważnym problemem. W firmach wszystkie terminy w lipcu i sierpniu są bardzo szybko rezerwowane. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się ciepłem, a Twoje dzieci nie chodzą jeszcze do szkoły, zdecyduj się na wypoczynek w czerwcu. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z uzyskaniem kilku wolnych dni i skorzystasz z wszystkich uroków nadmorskich wakacji. Tym bardziej, że początek lata nad morzem zwykle jest naprawdę ciepły i bezdeszczowy.

Oszczędzaj na kosztach noclegu

 Wiele nadmorskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych poza najwyższym sezonem obniża ceny noclegów. Decydując się na wyjazd w czerwcu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na jednej dobie. Na przykład, za tygodniowy wypoczynek w komfortowym ośrodku Magra Holiday Club w Dębinie koło Rowów, w czerwcu można zapłacić aż o trzysta złotych mniej niż w szczycie sezonu.

Korzystaj z dobroczynnych właściwości jodu

 Wypoczynek nad Bałtykiem dobrze wpływa na zdrowie najmłodszych. Jod zawarty w morskiej wodzie pozytywnie oddziałuje na drogi oddechowe oraz tarczycę. To właśnie dlatego spacery plażą są tak zdrowe, szczególnie w czasie silnych wiatrów, które tworzą w powietrzu delikatną mgiełkę. Dziś jesteśmy szczególnie narażeni na niedobory tego pierwiastka, które mogą objawiać się ciągłym zmęczeniem, wypadaniem włosów, odczuwaniem zimna i pogorszonym samopoczuciem. O prawidłowy poziom jodu w organizmie szczególnie powinno zadbać się u dzieci oraz kobiet w ciąży.

 Uniknij problemów z dojazdem

 Weekendowe zmiany turnusów to prawdziwa zmora kierowców i najmłodszych pasażerów. Korki na drogach dojazdowych do nadmorskich miejscowości ciągną się kilometrami. Większy tłok panuje też na krajówkach i autostradach. Problemy dotykają także osoby podróżujące komunikacją publiczną. W wakacje pociągi i autobusy są bardzo zatłoczone. Inaczej jest w czerwcu, gdy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego można podróżować w komfortowych warunkach.

 

Ciesz się plażą bez tłoku

Tłok to najgorsza zmora polskiego wybrzeża. W wakacje tysiące turystów oblegają polskie plaże, przez co jest bywa  głośno i niewygodnie. Wyjeżdżając na urlop w czerwcu nie będziesz się martwić o wolne miejsce, pozwalające na rozstawienie parawanu. Przed sezonem plaże są czyste, a w restauracjach i barach bez problemu zamówisz i zjesz ulubioną rybę. Co ważne, w czerwcu unikniesz także problemów z parkowaniem, nawet jeśli zdecydujesz się pozostawić auto tuż przy plaży.