Kraina radości i niezapomnianych przygód – Dania to wymarzone miejsce na rodzinną i ekscytującą podróż. Na jej niewielkim, ale malowniczo położonym obszarze kryją się atrakcje, o których wiedzą tylko nieliczni. Urokliwe miasteczka, nieodkryte lądy, magiczne krainy i pełnej przygód parki rozrywki to tylko namiastka ekscytujących wrażeń, jakich można doświadczyć podczas wizyty w Danii. Poznaj najbardziej fascynujące zakątki tej niezwykłej krainy.

Kompleks Billund – świat wyobraźni, wodnych szaleństw i egzotycznych stworzeń
Położony w samym sercu Danii Legoland Billund Resort to raj dla małych, jak i nieco starszych dzieci. Podróż po pełnym radości i zabawy regionie warto rozpocząć od wizyty w kolorowym, iście bajkowym Legolandzie. Tu klocki LEGO wypełniają każdą przestrzeń i każdy zakamarek, tworząc niebywałe pałace i zapierające dech w piersiach panoramy najodleglejszych zakątków świata. Spacerując krętymi uliczkami Legolandu, można podziwiać wybudowane z klocków zamki, drapacze chmur, filmowe scenografie i magiczne krainy. Niezapomnianych wrażeń i lekkiego dreszczyku emocji dostarczy wszystkim gościom wizyta w domu strachów, morska bitwa z piratami, przejażdżka jedną z wielu kolejek czy podwodny spacer wśród rekinów i egzotycznych ryb.

Tuż obok Legolandu znajduje się raj dla miłośników wodnych szaleństw. Park wodny Lalandia to miejsce, gdzie każde dziecko znajdzie dla siebie bezpieczną zjeżdżalnię i basen z odpowiednimi do swojego wieku falami. Rodzice z kolei będą mieli okazję odpocząć pod jedną z tropikalnych palm i cieszyć się widokiem bawiących się dzieci. Niespodzianką dla całych rodzin odwiedzających Lalandię są także śnieżne atrakcje takie jak rodzinne lodowisko, stok dla narciarzy czy chętnie uczęszczany tor saneczkowy.

Po podróży do krainy LEGO i zaznaniu podwodnych szaleństw całą rodziną wybierzmy się na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami z różnych zakątków świata: z Afryki, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej oraz Azji. Dostojne żyrafy, lwy z przepięknymi grzywami, wspólnie biegające zebry i antylopy oraz prężące się goryle to niezapomniany widok zarówno dla dzieci w różnym wieku, jak i nieco starszych gości parku. Najważniejsze jest jednak to, że gościa i zwierząt nie dzielą tu szyby i metalowe kraty. Givskud ZOO zwiedza się bowiem jak najprawdziwsze afrykańskie safari, przemieszczając się samochodem po wyznaczonych szlakach.

Podróż w czasie, nie tylko dla najmłodszych
Legoland, Lalandia i Givskud ZOO to flagowe atrakcje kompleksu rozrywkowego Legoland Billund Resort. W ich sąsiedztwie znajduje się jednak jeszcze wiele innych ciekawych i równie ekscytujących miejsc.

Do świata Wikingów zaprasza Ribe VikingeCenter, gdzie każdy mały turysta będzie mógł odwiedzić najprawdziwszą wioskę wikingów z lokalnym marketem, małymi zakładami rzemieślniczymi i niewielką farmą. Wspólnie z tamtejszymi Wikingami można posłuchać prastarych opowieści, przyrządzić lokalne potrawy i pomóc w przygotowaniach do wyprawy.

W poszukiwaniu zadziwiających widoków i przygód na świeżym powietrzu można wybrać się do pobliskiego miasteczka Vejle. Na jego terenie znajduje się zjawiskowy park Dyrehaven, w którym dzieci będą mogły podziwiać stada wolno żyjących saren i jeleni oraz spróbować swoich sił na jednej z sześciu tras linowych w Gorilla Park.

Małych turystów licznie przyciąga również Muzeum Rybołówstwa i Żeglugi Morskiej położone w nadmorskim Esbjerg. Pełne błękitnych odblasków akwaria i mieniące się tęczowymi kolorami ryby można podziwiać na zmianę z makietami statków oraz łodzi rybackich.

Kompleks Legoland Billund Resort stwarza możliwości nie tylko do całodniowych szaleństw, ale także niczym nieskrępowanego relaksu w rodzinnym gronie. Sztab przemiłych i służących pomocą pracowników, dobrze zorganizowany transport między poszczególnymi atrakcjami, smaczne jedzenie z tamtejszych restauracji, komfortowe warunki noclegów oraz niedaleko usytuowane lotnisko zapewniają bardzo wysoki komfort wypoczynku.

Całościowy obraz Danii jako idealnego miejsca na niezapomnianą, rodzinną podróż dopełniają liczne trasy rowerowe urzekające pięknymi pejzażami, parki przyrody wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz nordyckie zamki i fortyfikacje, jakich nie znajdziemy w żadnej innej części Europy. Chodzą też słuchy, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród świata. Może warto zatem przekonać, się na własne oczy, czy słynne hygge to mit czy prawda?

Źródło: https://r.pl/dania