Pewnie większości z Was Śląsk kojarzy się wyłącznie z dymem i kopalniami i nawet do głowy Wam nie przyjdzie, że w województwie śląskim można znaleźć tak wiele bardzo ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć podczas podróżowania z Waszymi pociechami.

Przeczytałam właśnie przewodnik Dzieci odkrywają Śląskie i jestem pod wrażeniem. Przewodnik ten napisała Basia Salamon-Szympruch, , mama Hani i Huberta, autorka podróżniczego bloga podrozehani.pl. Relacje z jej rodzinnych wyjazdów możecie przeczytać również w naszym serwisie. Gdy kilka miesięcy temu Basia odezwała się do nas z informacją, że w portalu PolakPotrafi.pl zbierane są fundusze na wydanie Jej przewodnika, nie wahaliśmy się ani chwili i z chęcią wsparliśmy ten projekt.

Co można znaleźć w przewodniku?

Przewodnik jest podzielony na 21 rozdziałów, w których opisane są ważniejsze miejscowości regionu oraz atrakcje dla dzieci. Kolejność miast nie jest przypadkowa, ale przemyślana i dobrana według położenia geograficznego – od północy na południe. Na końcu każdego rozdziału jest wykaz atrakcji wraz z adresami oraz stronami www.

dzieci1res

W książce nie ma wszystkich atrakcji regionu, gdyż jak zaznaczyła autorka w podtytule, jest to przewodnik subiektywny. Zawarte są tu miejsca, które zwiedziła podczas wypadów ze swoim mężem oraz dziećmi, i które rzeczywiście poleca. A zadowolone miny Hani i Huberta, które widzimy na wielu kolorowych ilustracjach, najlepiej świadczą , że były to ciekawe wycieczki :).

Wydaje mi się, że Basia pisała ten przewodnik głównie z myślą o rodzinach podobnie jak ona mieszkających na Śląsku, dlatego noclegom poświęciła zaledwie 2 strony. Jeśli więc planujecie spędzić na Śląsku kilka czy kilkanaście dni, a mieszkacie w innych częściach Polski, nocleg możecie znaleźć w naszym serwisie.

 

Gdzie kupić?

Przewodnik można zamówić w wersji elektronicznej i papierowej.

http://www.podrozehani.pl/dzieci-odkrywaja-slaskie-przewodnik-slask-wojewodztwo-slaskie

 

Gorąco polecam!