Polskie morze to temat rzeka. Tak dla rodziców, jak i dla dzieci wyrzuca na brzeg mnóstwo ciekawych pomysłów na spędzenie aktywnego czasu wypoczynku, zważając również na kwestie bezpieczeństwa i komfort przemieszczania się. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, co uświadomiła nam jedna z naszych czytelniczek. Jakie są udogodnienia dla mam,  które pozwolą na swobodne spacerowanie wózkiem po plaży lub dookoła niej? To zagadnienie stało się dla nas motywacją do przeanalizowania problemu. Okazuje się, że wspólnymi siłami, razem z innymi czytelniczkami portalu Wakacjezdzieckiem.pl, odkryłyśmy  mnóstwo rozwiązań – w Mielnie, Władysławowie, w Kołobrzegu i w wielu innych nadmorskich miastach. Przekonaj się na podstawie dalszej części artykułu, że wakacje z dzieckiem nad morzem mogą odbyć się bez zbędnych komplikacji i zmartwień, dzięki licznym, znajdującym się tam udogodnieniom.

Brzegowy problem 

Zapewne kojarzysz z geografii bądź przyrody pojęcie abrazji. Jest to nic innego jak proces ścierania wybrzeża skalnego (w Polsce klifu)  przez materiał, który morze wyrzuci na brzeg. W efekcie czego klif się „cofa” w głąb lądu, a plaża się powiększa, co umożliwia wypoczynek. Zanim więc zdecydujesz się na nadmorskie wakacje z dzieckiem, sprawdź jakie wybrzeże ma dana miejscowość. Na plażę wjedziesz wózkiem, z klifu będziesz go znosić po drewnianych schodach.

Wózek czy chusta

Jeżeli planujesz wakacje nad Bałtykiem, to warto zastanowić się, czy aby na pewno wózek będzie Ci potrzebny. Wiele mam decyduje się na chusty albo nosidełka. Odpada wtedy problem z transportem wózka. Z drugiej strony do niego zapakujesz większość niezbędnych rzeczy. Decydując się na urlop z dzieckiem, warto zapamiętać, gdzie znajdziesz udogodnienia i zamiast cały wyjazd się denerwować, faktycznie odpoczniesz. 

 Promenady i zjazdy nad morze przyjazne rodzinom z dzieckiem w wózku

Mielno i  Unieście – te 2 miejscowości łączy piękna promenada, gdzie  pooddychasz jodem i przejdziesz wygodnie bez szarpania wózka po piachu. Promenada ta została polecona przez wiele mam.

Sarbinowo również ma piękny deptak, a dodatkowo zjazdy dla wózków na plażę!

Władysławowo również ma twarde zjazdy na plażę i ułożony drewniany chodnik na samej plaży. Po drodze trzy knajpki, gdzie możesz wygodnie usiąść, coś zjeść i się zrelaksować.

Kołobrzeg – długa promenada przy plaży, a wzdłuż niej liczne sklepy i restauracje.

Ustka także  doczekała się promenady, więc bez problemu poradzisz sobie z wózkiem.

Dziwnów niedawno wybudował nowy deptak z widokiem na morze. Starsza część biegnie między drzewami. Dodatkowo co jakiś czas stoją ławeczki, można usiąść, poczytać, czy nakarmić dziecko. Dodatkowo ma łagodne zejścia na plażę.

Międzyzdroje oferuje słynną już Promenadę Gwiazd, gdzie możesz zrobić sobie zdjęcie z odciskiem dłoni ulubionej gwiazdy filmowej, a na plaży deptak i zejścia dla wózków oraz molo.

Niechorze – każde zejście płaskie, a do tego droga spacerowa utwardzona.

Kontrowersyjne Ustronie Morskie ma długi, brukowany deptak, który biegnie w lesie, molo z podjazdem dla wózków i restauracją na końcu.

Międzywodzie – wygodne, wyłożone kostką zejścia dla wózków w kształcie serpentyny. Dodatkowo wyposażone w poręcze, więc osoby niepełnosprawne również sobie poradzą.

Dla fanów miejskiego klimatu polecamy Trójmiasto, z dużą ilością deptaków, słynne molo w Sopocie, Port w Gdyni – jest gdzie spacerować i co zwiedzać, z tym że bywa tłoczno.

Na Półwysep Helski także śmiało możesz ruszać. Jurata i Jastarnia mają długie molo, idealne na spacery z dzieckiem w wózku. Deptak wzdłuż zatoki ma także Hel. Dodatkowo możesz odwiedzić fokarium i pokazać maluchowi zwierzęta. 

Jeśli znasz inne plaże przyjazne rodzinom z dziećmi – podziel się w komentarzu i pomóż innym rodzicom spędzić bezstresowo wakacje nad morzem.

Szukasz noclegów  przyjaznych rodzinom z dziećmi? Zajrzyj koniecznie do naszego serwisu www.wakacjezdzieckiem.pl