Codzienność z małym dzieckiem bywa wymagająca, a kwestia dalszych wyjazdów zwykle spędza sen z powiek świeżo upieczonym rodzicom. Chcesz się wybrać w podróż samochodem z niemowlakiem? Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak się dobrze przygotować do takiego wyzwania.

Wyjazdy z dziećmi to twardy orzech do zgryzienia. Cała logistyka i planowanie takiego przedsięwzięcia to dość karkołomne zadanie. Przy pozytywnym nastawieniu i doskonałej organizacji możesz sprawić, że podróż z maluchem przebiegnie spokojnie i miło.

Podróż samochodem z niemowlakiem – kiedy jest na to najlepszy czas?

Najlepszy czas na dalsze wyprawy z niemowlęciem przychodzi wtedy, gdy pociecha skończy 3 miesiące. Te pierwsze tygodnie to chwile na poznanie otaczającego świata, przyzwyczajanie się do wielkich życiowych zmian zarówno dla dziecka jak i rodziców. 

Zdarzają się też sytuacje, gdy podróż samochodem z miesięcznym dzieckiem jest koniecznością. Wtedy najlepiej skonsultować pomysł z pediatrą. O ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, można odbyć pierwszą wyprawę w tym czasie.

Gdy maluszek skończy kilka miesięcy i ma już ustalony dobowy rytm aktywności, spokojnie zacznij planować pierwszy wyjazd. Dziecko zaczyna interesować się otoczeniem i prawdopodobnie jest już gotowe na spędzenie dłuższego czasu w foteliku samochodowym. Być może nawet zaśnie podczas jazdy, co bywa reakcją na monotonny szum i lekkie bujanie auta.

Co zabrać w podróż z niemowlakiem?

Pakując torbę, koniecznie pamiętaj, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne akcesoria. Począwszy od kosmetyków dziecka, poprzez butelki i mleko, przekąski, jeśli dziecko spożywa już stałe pokarmy, a także zapas pieluszek i mokrych chusteczek. Dla starszych niemowląt dobrze jest też mieć w pogotowiu ulubioną zabawkę lub książeczkę, aby umilić mu podróż. Nie zapomnij też o kocyku, aby móc okryć maluszka, gdy zaśnie lub kiedy zrobi się chłodniej. Zarówno mniejsze jak i większe dzieci lubią się pobrudzić, dlatego kolejnym niezbędnym pakunkiem będzie torba z dziecięcymi ubraniami na zmianę.

Podręczny bagaż, który będzie wam towarzyszył w kabinie samochodu, spakuj w wygodną i pojemną torbę z uszami. Najlepiej, gdy jest ona wyposażona w praktyczne kieszenie i zrobiona z nieprzemakalnego materiału. Wtedy bez obaw możesz tam włożyć napoje i przekąski dla malucha.

Długa podróż samochodem z niemowlakiem – większy bagaż dla powiększonej rodziny

W bagażniku samochodu również musi się znaleźć miejsce na wszystkie akcesoria, czyli wózek, zapas pieluch, torbę z ubrankami, nosidło. To wszystko powinno się znaleźć w bagażu przeznaczonym dla dziecka. Mniejsze rzeczy spakuj do osobnej torby. Dzięki temu, gdy podczas postoju okaże się, że maluszka trzeba przebrać, nie będziesz gorączkowo przerzucać zawartości całego bagażnika. Dobra organizacja to klucz do udanej długiej podróży samochodem z niemowlakiem, dlatego też istotny jest wybór odpowiednich toreb podróżnych. Ich duży wybór znajdziesz na stronie empik.com

Na sam koniec, gdy torby i pakunki są już perfekcyjnie spakowane, a wszystko ma swoje miejsce, nie zapomnij wyposażyć się w dobry nastrój i duże pokłady cierpliwości. Sam się przekonasz, że każda kolejna wspólna podróż będzie przebiegała coraz sprawniej.

 

Artykuł sponsorowany