Weekend w Warszawie? Dlaczego nie? Dzieci poznają stolicę naszego kraju, a my polepszymy nieco swoją znajomość tego najbardziej rozwiniętego miasta w Polsce.
Na weekend do Warszawy warto pojechać o każdej porze roku, nawet jesienią i zimą. W czasie dwudniowej eskapady po warszawskich zabytkach, możemy nie tylko zobaczyć piękne miejsca, ale przede wszystkim wiele się o nich oraz o historii naszego kraju dowiedzieć. A w jakie miejsca warto udać się z naszymi dziećmi i nie wydać na zwiedzanie fortuny?

Zobaczcie poniżej, jakie muzea możecie zwiedzić z dzieckiem bezpłatnie w weekend

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

http://www.muzeumwp.pl/muzeum-polskiej-techniki-wojskowej.php

Szczególnie ciekawe miejsce dla chłopców, tych dużych oraz tych nieco mniejszych. W muzeum zobaczymy zgromadzony tam sprzęt ciężki Wojska Polskiego oraz innych armii obcych. W skład zbiorów wchodzi 89 tys. obiektów wojennych, przede wszystkim broń ochronna, sprzęty wojskowe, mundury, sztandary oraz odznaczenia. Ponadto broń palna z bardzo szerokiego okresu: od XV wieku do XX. Na uwagę zasługuje również broń sieczna – od okazów antycznych po czasy nowożytne.
Muzeum na pewno przypadnie do gustu dzieciakom, które są zafascynowane historią, ale nie tylko. Chłopcy będą mogli podpatrzeć jak wyglądał prawdziwy mundur żołnierza polskiego, być może tym samym chętniej będą rozczytywali się w lekturach dotyczących tematyki powstań oraz bitew.

Wstęp: Cały tydzień bezpłatnie

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
http://chopin.museum/pl

Będąc w Warszawie nie możemy pominąć największej kolekcji chopinianów na świecie. Spośród niezwykle cennych egzemplarzy muzealnych znajdziemy: ponad 5 tys. obiektów, spośród których na szczególną uwagę zasługują autografy i pierwodruki dzieł Chopina, jego korespondencja, pamiątki, dokumenty, ważne edycje dzieł kompozytora i jemu współczesnych oraz obrazy, grafiki i rzeźby.
Muzeum ma dwa oddziały – w Żelazowej Woli i „Salonik Chopinów” w Pałacu Krasińskich w Warszawie.
Dzieci na pewno zainteresują osobiste pamiątki Chopina w tym fortepian. Kto wie? Może po takiej wycieczce sprawimy, że i nasze dziecko zapragnie uczyć się trudnej sztuki gry na tym instrumencie.

Wstęp: w niedziele bezpłatnie

Muzeum Powstania Warszawskiego
http://www.1944.pl

Muzeum Powstania Warszawskiego to bardzo nietypowe miejsce, w którym dołożono wszelkich starań ku temu, aby jak najlepiej przedstawić zwiedzającym tak trudną historię Warszawy. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej i już samo miejsce napawa odwiedzających aurą historyczną. Ekspozycja muzealna to przede wszystkim oddziaływanie obrazem, światłem oraz dźwiękiem. Mnóstwo tutaj efektów multimedialnych, które bardzo realistycznie oddają nam codzienność powstania. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. Dla dzieci przygotowano repliki dawnych zabawek oraz gry planszowe, a także puzzle. Podczas takiej wycieczki dzieci poznają ważną historię naszego kraju i zrozumieją jak ważną rolę w naszym życiu powinna pełnić miłość do ojczyzny.

Wstęp: w niedziele bezpłatnie

muzeum_powstania_warszawskiego_7_ak

Zamek Królewski w Warszawie
https://www.zamek-krolewski.pl/

Miejsce w którym nasze dziewczynki poczują się jak małe księżniczki. Wszystko za sprawą pięknie odrestaurowanego zamku z licznymi eksponatami, obok których nie przejdziemy obojętnie. Zamek otoczony jest przepięknym ogrodem, a w jednej z sali znajduje się kino. Dzięki temu możemy poznać historię zamku na filmie, na żywym obrazie. Miejsce idealne na spędzeni bezchmurnego popołudnia. Choć na chwilę przeniesiemy się bowiem kilka wieków do tyłu.

Wstęp: w niedziele bezpłatnie

Muzeum Wojska Polskiego
http://www.muzeumwp.pl/

Idealne miejsce dla młodych fascynatów egzemplarzy wojskowo- historycznych. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Obecnie gromadzi ponad 250 eksponatów, a zbiory ciągle się powiększają.
Warto zwiedzić to miejsce, chociażby dlatego, aby lepiej poznać najważniejsze wyposażenie polskich ził zbrojnych. Kto wie, może dzięki temu wychowamy kolejnego zasłużonego oficera.

Wstęp: w sobotę bezpłatnie

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
http://www.ethnomuseum.pl/

To miejsce, w którym dowiemy się o wielu charakterystycznych elementach kultur z całego świata. Ogromna dawka wiedzy i przede wszystkim inspiracji do nauki. Dzieci z fascynacją w oczach będą przyglądały się przygotowanym wystawom, które co jakiś czas się zmieniają.
Warto śledzić aktualny harmonogram Muzeum, bowiem co jakiś czas odbywają się w nim specjalne wystawy dla najmłodszych, a także warsztaty tematyczne dla dzieci.

Wstęp: w sobotę bezpłatnie

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

http://www.muzeumsportu.waw.pl

Lubisz sport? Twoje dziecko z zamiłowaniem ogląda wraz z Tobą olimpiady oraz mistrzostwa? Koniecznie zajrzyj do tego miejsca.
Na pewno warto zwrócić tutaj uwagę na ekspozycję „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”, która ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności.
Ponadto spośród wszystkich egzemplarzy lepiej poznamy takie dziedziny sportu jak lekkoatletyka, narciarstwo, łyżwiarstwo, tenis, piłkę nożną, a także żeglarstwo.

Wstęp: w sobotę bezpłatnie

To tyle z moich propozycji. Mam nadzieję, że inspiracji wystarczy przynajmniej na tydzień urlopowania:)