Wakacje się już oficjalnie skończyły, ale Ty jeszcze nie skorzystałeś/-aś z urlopu? Nic straconego. Polska jesień także może być piękna, a ceny wyjazdów we wrześniu i październiku – dużo bardziej korzystne niż podczas najbardziej upalnych miesięcy. Jesienią szczególnie warto wybrać się z rodziną w góry. Czy wyjazd z dziećmi w takie miejsca ma sens? Oczywiście, że tak. Poniżej przedstawiamy kilka tegorocznych propozycji, które możesz wykorzystać podczas komponowania waszego planu na udane, rodzinne wakacje w górach.

Rodzinny wyjazd na jesienne wakacje – jakie ma plusy?

Jest już wrzesień, za chwilę będzie październik, a Ty zastanawiasz się czy w ogóle nie zrezygnować w tym roku z urlopu? Nawet o tym nie myśl. Wakacje, nawet te jesienne mogą przynieść Ci wiele korzyści. Spędź je wspólnie z rodziną, a zobaczysz, że taki wyjazd umocni wasze więzi i sprawi, że będziecie mieć niesamowite wspomnienia. Rzeczy, które możesz podarować komuś bliskiemu mają wartość materialną, ale w wielu przypadkach o wiele ważniejszy i cenniejszy jest czas, którym obdarowujesz bliskich. Oglądaj piękne widoki z najbliższymi i ciesz się nimi, bo przecież sam/-a wiesz, że na co dzień trudno o to, by całe dni spędzać razem w jednej ekipie…

Góry: dlaczego warto pojechać z dziećmi?

Kiedy myślisz o wakacjach i przychodzi czas wyboru pomiędzy morzem a górami, zdecydowanie wybierasz to drugie? Koniecznie pokaż swoim dzieciom górskie szczyty i wybierzcie się w góry na urlop w rodzinnym gronie, aby spędzić razem dni wolne od pracy. Dzieci doskonale wiedzą, że tak naprawdę to czas jest ważniejszy od prezentów. Wszystkie miejsca, jakie im pokażesz na długo mogą pozostać w ich pamięci, a fotografie będą ciekawą pamiątką z waszych wspólnych wycieczek po górskich szlakach. Warto towarzyszyć swoim pociechom w odkrywaniu piękna i wspaniałej urody tego świata, a góry z pewnością będą tym, co je zachwyci. Wspaniałe krajobrazy nie są jedynym atutem wyjazdu w góry, bo obecnie można zapewnić dzieciom wiele innych rozrywek, ale nawet tylko dla tych pięknych zdjęć warto wyjechać choćby na kilka dni.

Wyjazd w góry jesienią: najważniejsze zalety

Uważasz, że skoro lato już przeminęło, wakacje w górach nie mają sensu? Nic bardziej mylnego. Wrzesień, październik, a nawet listopad (jeżeli sprzyja pogoda) to miesiące, w których naprawdę warto odwiedzić góry. Dlaczego? Powodów jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest po prostu czysta ekonomia. Wyjazd jesienią jest najczęściej zwyczajnie tańszy niż podczas najbardziej popularnych miesięcy w roku. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres, w którym góry są zalewane przez ogrom turystów. Zimowe miesiące z feriami charakteryzuje podobne zjawisko. Jeżeli więc marzy Ci się romantyczny spacer z żoną lub rodzinna wycieczka po górach, postaw na okres, w którym ludzi jest mniej, a Twój budżet domowy także Ci za to podziękuje.

Najważniejsze atrakcje dla dzieci w górach

Czy góry są przygotowane na przyjazd Twoich dzieci jesienią? Oczywiście, że tak! W wielu hotelach można znaleźć specjalne oferty dla rodzin z dziećmi oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, więc nawet deszczowa pogoda nie może popsuć waszych planów o udanym odpoczynku. Ciekawą opcją jako zakwaterowanie stanowi Hotel Activa dedykowany dla aktywnych rodzin i położony w malowniczej okolicy – na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w dolinie rzeki Poprad. W menu najmłodsi znajdą specjalne dania dla dzieci, a w razie niesprzyjającej pogody zawsze można zagrać z rodzinką w piłkarzyki lub w kręgle. Słoneczna jesień daje możliwość skorzystania z quadów, strzelnicy czy gry w speedbadmintona. Ciekawą opcję stanowi również Hotel Stok w Wiśle w którym jest Strefa Dziecko z wieloma atrakcjami, basen i place zabaw. Trzygwiazdkowy Pensjonat Sekuła w Bukowinie Tatrzańskiej to idealna opcja dla miłośników oglądania bajek na dużym projektorze i gier planszowych. W miejscu noclegowym obsługa organizuje również strefę malucha z miękkimi zabawkami i pełen wrażeń małpi Gaj z torem przeszkód i zjeżdżalnią.

A może wynajmiecie sobie domek w górach?

Całoroczne domki w górach to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych hoteli i pensjonatów. Wynajmując domek możesz przez cały czas cieszyć się bliskim towarzystwem swojej rodziny. Ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi są domki Rozetka Resort. Chcesz, aby Twoje dziecko z pokoju widziało znany na świecie symbol Tatr? To miejsce noclegowe jest naprawdę godne rozważenia! W resorcie można wynająć domek nawet 14-osobowy, więc będzie to wręcz idealna opcja dla rodzin, które wybierają się na wakacje wraz z sąsiadami lub inną, zaprzyjaźnioną rodzinką. Eko Bajka  to kolejna ciekawa opcja na nocleg z dziećmi. Położona jest w spokojnej okolicy, otoczona ogrodem, kolorowymi łąkami i lasem. Na dzieci czeka tutaj plac zabaw, salka rekreacyjna oraz możliwość przebywania ze zwierzętami.

Więcej propozycji  pakietów na jesienne wakacje znajdziecie na stronie https://www.wakacjezdzieckiem.pl/oferty-specjalne