Ahoj przygodo! Majówka zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo czeka nas wyczekiwany kilkudniowy weekend. Na wyjazd mamy aż 5 dni – od soboty 29 kwietnia,do środy 3 maja. To doskonała okazja do wypoczynku z dziećmi.
Przedstawiamy przepis na udaną majówkę na Mazurach z dzieckiem!

 Po pierwsze – zadbaj o komfortowy nocleg

Szczególnym  miejscem na Mazurach, w którym wielką troską otacza się najmłodszych gości, jest Zalesie Mazury Active Spa koło Olsztyna. Oprócz strefy relaksu oraz basenu ze strefą dla dzieci, mali goście mogą odwiedzić tu mini zoo, poszaleć w parku linowym, poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w codziennych animacjach w Bajkolandii, obejrzeć teatrzyk lalek czy nauczyć się gotowania lub robienia słodyczy na specjalnych warsztatach kulinarnych.

Boisz się, że dzieci nie dadzą Ci ani chwili spokoju w czasie majówki? Wybierz się do hotelu, w którym na najmłodszych czekają animacje i przygody. Dzięki temu pociechy będą miały zorganizowany wolny czas, a Ty w końcu zyskasz kilka chwil na regenerację sił. Jednym z miejsc, w których z pewnością nie będą się nudzić, jest Bajkowy Zakątek w Guzowym Piecu. To wygodny hotel z aquaparkiem i spa. Można tu również nocować w domach warmińskich. Goście obiektu mogą korzystać ze spa, basenu oraz jacuzzi. Ogromną zaletą Bajkowego Zakątka jest wyśmienite jedzenie. W wolnym czasie dzieci, pod okiem animatorów, będą szukały skarbów, poznawały tajemnice lasu, skakały na trampolinie i dmuchanym zamku, a także grały w gry oraz uprawiały sport.

 Po drugie – zaplanuj moc atrakcji

 Wygodne łóżko, smaczne jedzenie i animacje dla dzieci to nie wszystko. Podpowiadamy, co możesz zobaczyć, spędzając majówkę na Mazurach.
Oto atrakcje dla dzieci na Mazurach, które przypadną do gustu małym i dużym.

  1. Mazurski Park Atrakcji

Park Mazurlandia położony jest w Gierłoży w pobliżu Kętrzyna. Można tu zwiedzić interesujący park miniatur, zakosztować wojskowego życia na poligonie i zwiedzić średniowieczne grodzisko. Atrakcja czynna jest od 10.00 do 18.00.

 

  1. Park Wodny Tropikana w Mikołajkach

 Park wodny w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach to jedna z najlepiej rozpoznawalnych tego typu atrakcji w kraju. Na amatorów wodnego szaleństwa czekają tu zjeżdżalnie, basen z falą, jacuzzi z wodami leczniczymi oraz sauny. To miejsce, w którym zrelaksuje się cała rodzina.

 

  1. Skansen w Olsztynku

 Przenieś się do czasów, kiedy nikt nie myślał jeszcze o elektryczności. Skansen w Olsztynku to miejsce, w którym można poznać uroki sielankowej, dawnej polskiej wsi. Zostały tu zgromadzone chaty i sprzęty nawet sprzed 300 lat. A wszystko to położone w otoczeniu malowniczej przyrody.

 

  1. Planetarium w Olsztynie

 W Olsztynie możecie być bliżej gwiazd. Codziennie w tamtejszym planetarium wyświetlane są seanse przybliżające zagadnienia astronomiczne. Co więcej, można tu także odwiedzić obserwatorium astronomiczne i przez specjalistyczne lunety podziwiać powierzchnię Księżyca i plamy na Słońcu.