Najpiękniej wiosna budzi się do życia w górach.  Nikogo nie trzeba przekonywać, że wtedy wędrówki po szlakach to prawdziwa przyjemność. Podpowiadamy, gdzie warto zatrzymać się na majówkę z dzieckiem w górach i co warto zobaczyć.

Gdzie zatrzymać się na majówkę w Beskidach?

 Tym, którzy lubią korzystać z dobrych okazji, możemy polecić kilka majówkowych pakietów. Pierwszym z nich jest wypoczynek w Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort w Piwnicznej Zdroju. Tutaj za dobę spędzoną w luksusowych warunkach zapłacisz 311 zł za osobę. Podczas pobytu będziecie mogli cieszyć się komfortowymi noclegami z obfitym śniadaniem i obiadokolacją, inspirowaną lokalną kuchnią. Wypoczniecie w hotelowym kompleksie wellness & spa. Najmłodsi nie będą się nudzić, biorąc udział w licznych animacjach (spotkania z opowiadaczem bajek, zajęcia w klubie, strefa gier Xbox Kinect).

Kolejna propozycja to majówka w Ośrodku Wypoczynkowym Prometówka, gdzie doba kosztuje 80 zł za osobę. W cenę wliczone są śniadania i obiadokolacje, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. To miejsce przyjazne dzieciom, w którym najmłodsi mogą bawić się na placu zabaw, grać w ping-ponga i korzystać z rozbudowanej infrastruktury sportowej.

Niesamowite atrakcje na czas majówki przygotował Czarny Potok Resort & SPA – Planetarium zabierze Gości i dużych i małych w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, a na prywatnym koncercie zagra Kapela CIUPAGA.

Atrakcje w Beskidzie Sądeckim, które warto zobaczyć z dzieckiem:

1.Questing – wyzwanie dla poszukiwaczy przygód

Lubicie podchody? Questing to wędrówka po górach, która połączona jest z zabawą. W kasach przy wyciągu Wierchomla I oraz w recepcji Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort w Piwnicznej Zdroju na chętnych czeka 5  map z zadaniami. Dzięki questom odkryjecie atrakcje i legendy w okolicy. To pomysł na wędrówkę, która stanie się ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny.

2.Sądecki Park Etnograficzny – coś dla miłośników historii

 Czy Twoje dziecko potrafi wyobrazić sobie świat bez nowoczesnych technologii? Pokaż mu, jak żyli jego przodkowie. Wybierzcie się do Sądeckiego Parku Etnograficznego, gdzie można zobaczyć autentyczne zagrody chłopskie, XVII-wieczny dwór szlachecki, a nawet cygańską osadę. Podróż w przeszłość możecie zakończyć w karczmie, w której podawane są doskonałe lokalne dania.

Rodzinna majówka w Tatrach

A może planujesz majówkę w Tatrach? Jeśli tak, skorzystaj ze specjalnej oferty Willi Baciarka w Kościelisku. Tutaj zapłacisz 180 zł za osobę za dobę. Podczas pobytu możecie popływać w hotelowym basenie i zrelaksować się w saunie lub jacuzzi oraz skosztować doskonałych śniadań.

A może Góry Świętokrzyskie?

Jeśli natomiast macie ochotę na  majówkę w Górach Świętokrzyskich, zatrzymajcie się w  Kompleksie Świętokrzyska Polana w Zagnańsku.

Tutaj na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji, takich jak animacje, gra terenowa, wycieczki czy nauka pływania. W Kompleksie Świętokrzyska Polana można też podziwiać ryby akwariowe. W zbiornikach pływają okazy z całego świata. Znajduje się tam także kraina zabawy z parkiem linowym. To miejsce doskonałe na wakacje z dzieckiem w górach.