Parki Świętego Mikołaja

Dla każdego dziecka spotkanie ze Świętym Mikołajem to wielkie przeżycie. Ba, nawet dorosłemu robi się cieplej na sercu, gdy wspomina tę magiczną postać. Aby odwiedzić dom Świętego Mikołaja, nie trzeba już lecieć do Laponii.
W Polsce od początku grudnia  do końca lutego   wiele parków rozrywki oferuje dzieciom wizytę w  mikołajowej wiosce.

1. Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Wioska znajduje się w kompleksie turystycznego Szwajcaria Bałtowska. Najważniejsze miejsce w wiosce zajmuje oczywiście Chata Świętego Mikołaja. To tu pracuje on i mieszka. W chatce można zmielić swoje złe uczynki w magicznym młynku, zrobić sobie z Mikołajem zdjęcie oraz spróbować wypieków i wypić zimową herbatę w kawiarence W wiosce można też  zwiedzić bajkową krainę elfów, gdzie zbudowano malutkie domki połączone mostami i linami oraz pobawić się przy ognisku z Bałwankiem.

2. Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie

Święty Mikołaj przyjmuje gości w swoim biurze. Można wysłuchać tu jego opowieści o świętach i podróżach po świecie. Obok mikołajowego biura mieści się  szopka, w której Dzieciątku asystują żywe zwierzęta – osiołek Gucio, kózki i owieczka. Na terenie Przystanku można też odwiedzić Szkołę Elfów i uczestniczyć w warsztatach zdobienia bombek oraz tworzenia świątecznych kartek.

3. Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku

Osoby odwiedzające Kołacinek mogą pospacerować „bajkową ścieżką” i zobaczyć pałac Królowej Śniegu, Jasia i Małgosię oraz Babę Jagę. Gwoździem programu jest oczywiście wizyta w chacie Świętego  Mikołaja. Można zwiedzić też Salę Tronową, gdzie znajduje się zaczarowany wór z prezentami. Dzięki Czarodziejskiej Kartce „Niezapominajce” w Krainie można pozbyć się drobnych grzeszków.

W Kołacinku zaaranżowano również szopkę krytą strzechą oraz naturalnej wielkości figury ludzi i zwierząt.

4. Wioska Św. Mikołaja w Mazurolandii

Wioska Św. Mikołaja w Mazurolandii to wyjątkowy park rozrywki przeznaczony dla rodzin z dziećmi w różnym wieku położony w Gierłoży koło Kętrzyna. W chacie Św. Mikołaj czyta i odpowiada na listy dzieci a także opowiada ciekawe historie dotyczące tradycji związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Ponadto, mali zwiedzający mogą poczęstować się gorącą herbatą. Wraz z pomocą Elfów będą rozwiązywać ciekawe zagadki oraz zniszczą złe uczynki przy pomocy czarodziejskiej niszczarki. W pracowni Elfów będziecie mogli stworzyć wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju ozdoby choinkowe i kartki bożonarodzeniowe. Dodatkową atrakcją dla wszystkich zwiedzających będzie możliwość zobaczenia Polany Legend i Baśni oraz możliwość zorganizowania kuligu wraz z ogniskiem i grillowaniem kiełbasek. Dla wielbicieli słodkich łakoci istnieje możliwość przygotowania słodkich paczek. Po dniu pełnym wrażeń maluchy mogą zjeść przepyszny obiad niedaleko od Wioski. Wioska Św. Mikołaja w Mazurolandii serdecznie zaprasza wszystkich Gości. Codziennie zapewnia moc niezapomnianych i wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny.

5. Wielka Fabryka Elfów – Gdańsk, Warszawa i Katowice

Wielka Fabryka Elfów to unikalne miejsce, przeznaczone dla dzieci w wieku 3- 10 lat. Podczas wspólnej zabawy najmłodsi wspólnie z pomocnikami Św. Mikołaja postarają się odtworzyć wyjątkową i niepowtarzalną melodię świąt. Na wszystkich zwiedzających czeka wiele atrakcji i gier. Mali Goście będą poszukiwali zaginionych nut w 10 różnych punktów z różnorodnymi niespodziankami. Wśród świątecznych atrakcji można znaleźć m.in. pisanie bożonarodzeniowego listu wraz z wizytą samego Św. Mikołaja. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie nie tylko Dyplom Pomocnika Elfa, ale także gadżety z Fabryki. W Warsztacie Elfów można brać udział w warsztatach malowania bombek lub kubków. Po zakończeniu zwiedzania dzieci mogą udać się na pyszny obiad, a Rodzice mogą poczekać na dzieci w kawiarni.

Wielka Fabryka Elfów dostępna jest dla zwiedzających w okresie przedświątecznym w trzech miastach w Polsce: w Gdańsku, Warszawie i Katowicach

Więcej atrakcji turystycznych dla dzieci znajdziecie na stronie https://www.wakacjezdzieckiem.pl/atrakcje-turystyczne-dla-dzieci

Szukacie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi? Koniecznie zajrzyjcie -> https://www.wakacjezdzieckiem.pl