Atrakcje wakacyjne dzielą się na takie, które nasze dzieci uwielbiają i wyczekują z utęsknieniem oraz na te, do których nie zwykły szczególnie wzdychać. Do tych pierwszych, z pewnością należą aquaparki, czyli obiekty pełne wodnych atrakcji.

Dzieci uwielbiają wypoczynek, w czasie którego mogą skorzystać z różnych aktywności sportowych. Wodne parki rozrywki dają im tę możliwość i to w dodatku w bardzo dużej dawce. Towarzysząca zabawie adrenalina, pozwala na wyrzucenie z siebie wszystkich nagromadzonych emocji, a także naprawdę uszczęśliwia.

Mamo, tato pojedźmy do aquaparku

Jeśli wybieracie się z dzieckiem na wczasy, koniecznie weźcie pod uwagę jednorazową wizytę w parku wodnym. Obecne zaplecze tego typu miejsc, pozwala na szeroki wybór kompleksowo wyposażonego obiektu. Jeśli akurat wybieracie się na Warmię i Mazury z pewnością Waszą uwagę powinny zwrócić:

Park Wodny Tropikana,

Termy Warmińskie,

Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Iławie,

Aquasfera w Olsztynie

Park Wodny w Pluskach

Park Wodny Wilkasy.

Dlaczego aquaparki są atrakcyjne dla rodzin?

  • Posiadają bezpieczne, nadzorowane – sportowe tory pływackie, do szlifowania swoich umiejętności, dookoła których rozpościerają się trybuny.
  • Mają wyznaczoną strefę do zabawy dla najmłodszych dzieci – tzw. brodziki, wypełnione szczególnymi, kolorowymi atrakcjami oraz siedziskami – dzieci mogą się tu czuć komfortowo, bezpiecznie stawiać swoje pierwsze, nieśmiałe kroki w wodzie.
  • Dbają o dorosłych klientów swoich obiektów – zapewniając im dostęp do strefy SPA i odnowy biologicznej. Wiele z tych miejsc, posiada pomieszczenia wyciszające, gdzie rozbrzmiewa spokojna muzyka oraz unoszą się przyjemne zapachy. Można tu skorzystać z masaży, zabiegów SPA, po których wyglądamy i czujemy się znacznie lepiej.
  • Można tutaj nie tylko wypocząć, ale przede wszystkim aktywnie spędzić czas, wysmuklając swoje ciało i pozbywając się nadmiaru tłuszczu.

Park_Wodny_Wilkasy_2

Aquaparki to niezapomniane wrażenia dla dzieci

  • Sztuczne rzeki – czyli specjalnie przygotowane miejsca, w których porywa nas nurt wodny, możemy poczuć się jak podczas spływu kajakowego.
  • Ogromne zjeżdżalnie, w których rozbrzmiewa głośna muzyka, migają światła. Zjeżdżalnie mają wyznaczone różne poziomy trudności. Dopasowując je do wieku dziecka, możemy pokonać u niego lęk przed wodą oraz spowodować wybuch endorfin.
  • Sauna i jacuzzi – przyjemnie rozmasowujące nasze ciało. Nawet 15 minut w saunie czy jacuzzi potrafi sprawić, że czujemy się niczym na rajskich wakacjach.

Aquaparki, to atrakcja, która się nie nudzi. Możemy odwiedzać te miejsca wielokrotnie i za każdym razem na nowo przeżywać kolejne elementy zabawy wodnej. Co ważne, wiele z tych obiektów jest stale monitorowane przez wykwalifikowanych ratowników, nie musimy się obawiać o nasze bezpieczeństwo. A co ciekawe, niektóre ze współczesnych parków wodnych pozwalają także wykupić lekcje nauki pływania. Pod okiem fachowców, dzieci znacznie lepiej poradzą sobie z tą trudną sztuką.

Uwaga: Niektóre aquaparki posiadają w swojej zabudowie zewnętrzne tarasy z ciepłą wodą. W ten sposób, możemy wypływać z budynku i przyglądać się wspaniałym widokom, dostępnym na wyciągnięcie ręki.

Koniecznie zobaczcie noclegi przyjazne rodzinom z dziećmi na Warmii i Mazurach