Parki wodne w górach to zawsze najlepsza okazja do spędzenia rodzinnego, aktywnego i pełnego przygód czasu z dziećmi. W polskich Tatrach są szczególną atrakcją na wakacje z dzieckiem. Mamy bowiem okazję nie tylko pospacerować wśród górskich krajobrazów, ale również wspaniale się zabawić i podziwiać wspaniałą panoramę gór, kąpiąc się w basenie.
Oto lista najlepszych parków wodnych w górach położonych w polskich Tatrach:

Termy Bukovina – jeden z największych w naszym kraju kompleks basenów geotermalnych. Łączy lecznicze właściwości wód, z wyśmienitą infrastrukturą basenową. Tutaj, można się zrelaksować, zadbać o swoje ciało, odprężyć się wraz z całą rodziną. Turyści przybywają tutaj bez względu na panującą porę roku, ale szczególnie warto tu zajrzeć, spędzając tu ferie z dzieckiem w górach.

Termy położone są u podnóża Tatr, dokładnie na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. To tutaj czeka na nas niezwykle zaciszna okolica, ze świerkami. Kompleks basenów tworzy integralną całość z luksusowym, czterogwiazdkowym Hotelem BUKOVINA oraz Centrum SPA & Wellness.
Co ciekawe, baseny znajdują się tutaj wewnątrz kompleksu oraz na zewnątrz. Wypełnione wodą termalną w temperaturze około 30-38 stopni Celsjusza, pozwalają cieszyć się przyjemną kąpielą.
Na osoby, lubiące ciepło czekają także sauny i łaźnie parowe, fantastyczne jacuzzi oraz setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni to gwarancja niezapomnianej przygody oraz relaksu dla każdego.
Termy BUKOVINA posiadają kompleks 8 saun m.in. sauny fińskie, łaźnie parowe.
Podczas pobytu w Termach mamy już naprawdę niewielką drogą do przebycia by dostać się także do Zakopanego. Mozna też tu szybko dojechać spędzając wakacje rodzinne w Pieninach.termy-bukowina-z-gory

Innym znanym obiektem są Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. To wspaniałe miejsce łączy w jednym rozrywkę, przy okazji parku wodnego oraz komfortowe zabiegi SPA. A wszystko w bliskim sąsiedztwie jednego z największych w Polsce obiektów narciarskich – dlatego szczególnie polecamy na ferie z dzieckiem w górach. Zimą, miejsce tętni zatem prawdziwym życiem, szczególnie kiedy fani szaleństwa narciarskiego hurtem przybywają do hotelu.

Warto zwrócić tutaj jeszcze chwilę uwagi na to, że wodę termalną pozyskuje się tutaj z głębokości 2500 m, a jej temperatura osiąga 72 °C. Wreszcie o samych basenach – plaże i główne niecki wewnętrzne mają swoją kontynuację na zewnątrz budynku, tworząc tym samym naturalnie skomponowane wnętrza krajobrazowe. W zależności od potrzeb, są wydzielone zarówno pomiędzy sobą jak i terenem zewnętrznym, dzięki uformowanym skarpom oraz fantazyjnym kompozycjom zieleni. Do tego pięć basenów, zjeżdżalnie – wszystko dla amatorów wodnego szaleństwo.

Termy Bania

Kolejnym parkiem wodnym w górach jest Aquapark Zakopane – z widokiem na Tatry. Tutaj możemy połączyć codzienne kąpiele z pięknymi obrazami natury.

Kąpiele w tradycyjnym basenie mogą być naprzemienną przygodą z pląsaniem w basenach termalnych, dzięki którym poczujemy się znacznie lepiej, a nasza skóra będzie w idealnym stanie.
Na dzieci czekają natomiast zjeżdżalnie. Najkrótsza ma 10,5 m długości, a najdłuższa aż 166,5 .

Oprócz zjeżdżalni, czeka na nas także dzika rzeka – dzięki której poczujemy na własnej skórze, co tak naprawdę oznacza powiedzenie „ponieść się nurtowi rzeki”. Temperatura wody w basenach to: 31-32o C.

Wreszcie, ostatni z przygotowanych w zestawieniu ośrodek – Baseny Termy Szaflary. Do dyspozycji gości przygotowano cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C i pochodzi z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską. Mamy tutaj okazję popływać nie tylko w basenach wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich, jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody. Idealne miejsce dla całej rodziny.

 bfc4aeeac0d3c42810b7bde81e8288e9

Przy okazji wakacji rodzinnych w górach możemy oprócz aquaparków zwiedzić również wiele innych atrakcji dla dzieci, np. parki rozrywki, skanseny czy parki linowe.