Myślisz, że podróżowanie jest drogie? Nie prawda! Jeśli odpowiednio je zaplanujesz, możesz wybrać się w krótką podróż nawet z małym budżetem. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów na tanie loty, sprytnie pakowanie, niedrogie jedzenie i noclegi.

Jak zaplanować lot, żeby był tani?

Tanie bilety lotnicze wbrew pozorom nie są jak Yeti, co to każdy słyszał, ale nikt nie widział. Można latać naprawdę tanio, ale trzeba być elastycznym. Nie trzymaj się kurczowo obranej daty i kierunku, sprawdź lokalizacje w pobliżu i ceny biletów na kilka dni do przodu lub do tyłu. Możesz się naprawdę przyjemnie zaskoczyć.

W wyszukiwaniu tanich biletów pomocne są wyszukiwarki lotów lub platformy do organizowania podróży. Prym wiedzie eSky.pl – platforma, na której można zarezerwować tanie bilety lotnicze i zrobić znacznie więcej. Aby lot był tani, trzeba zrezygnować z bagażu rejestrowanego. Podręczny plecak będzie w sam raz, jeśli ma być to samodzielna kilkudniowa podróż. Nawet jeśli jesteś rodzicem, pamiętaj, że tobie też należy się odpoczynek.

Co zabrać w krótką podróż do bagażu podręcznego?

Minimalizm w podróży to klucz do sukcesu. Jeśli wybierasz się na kilkudniowy city break, na pewno nie potrzebujesz mnóstwa rzeczy, które zwykle zabiera się na wszelki wypadek. Pamiętaj, że tam, gdzie lecisz, też są sklepy. Włóż do plecaka najpotrzebniejsze sztuki odzieży, postaw na uniwersalne zestawy i ubrania wielofunkcyjne – bluza może być zarówno ubraniem wierzchnim, jak i dodatkową warstwą pod kurtkę. Kurtkę i buty trekkingowe włóż na siebie – zajmują zbyt dużo miejsca w bagażu. W hotelach zwykle są podstawowe kosmetyki i ręczniki, możesz ich nie zabierać. Za to nie zapomnij o ładowarce do smartfona i powerbanku. Podręczny bagaż powinien mieć określone rozmiary. Można je sprawdzić na stronach przewoźników, np. Wizzair bagaż.

Gdzie szukać taniego noclegu?

Po raz kolejny proponujemy skorzystanie z platformy do organizowania podróży eSky.pl, na której zgromadzono blisko trzy miliony ofert noclegów w różnym standardzie i cenie. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Tańsze noclegi są na obrzeżach, ale zastanów się, czy chcesz codziennie dojeżdżać do centrum i czy to się faktycznie opłaca. Nie tylko stracisz czas, ale i pieniądze. Mówiąc o zyskiwaniu czasu i pieniędzy, na eSky.pl warto zajrzeć do zakładek City break i Wakacje, gdzie znajdziesz atrakcyjne cenowo pakiety, w których połączono loty i noclegi w ramach jednej rezerwacji.

Jak nie przepłacać za jedzenie?

To prawda, że podróżujemy między innymi po to, żeby poznawać lokalne kuchnie, ale nie trzeba tego robić w restauracjach. Równie reprezentatywne, a na pewno tańsze są bary, puby czy nawet jedzenie uliczne. Warto też zajrzeć na lokalne targi, na których zwykle zaopatrują się miejscowi. Jeśli masz nocleg z dostępem do kuchni, z kupionych produktów możesz przygotować prosty posiłek.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Tanie podróżowanie to też przewidywanie nagłych wydatków i zapobieganie im. na przykład ubezpieczenie podróżne chroni przed kosztami usług medycznych za granicą. Takie ubezpieczenie też można kupić na platformie do organizowania podróży eSky.pl. Warto też mieć kartę wielowalutową, żeby uniknąć wysokich prowizji za przewalutowanie. Jeśli wybierasz się poza Unię Europejską, pamiętaj o wyłączeniu roamingu. Ceny mogą być bardzo wysokie. Alternatywą jest kupienie lokalnej karty SIM. Jeśli szukasz więcej porad, zajrzyj na blog podróżniczy Travel Talks. Tam opisane są niuanse, o których łatwo zapomnieć.

Podróżowanie z małym budżetem jak najbardziej jest możliwe, choć wymaga elastyczności i kreatywności. Najważniejsze to zacząć, potem nabiera się wprawy i każda kolejna podróż jest łatwiejsza do zorganizowania. Z czasem nawet podróże z dziećmi stają się tanie.

ARTYKUŁ PARTNERSKI