Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, chcemy mieć pewność, że ani my, ani nasze dzieci nie będziemy się nudzić. Oczekujemy przyjemnych wakacji, które nasza pociecha zapamięta. Dlatego warto wybrać ośrodki, które mają do zaoferowania coś więcej niż open bar. Sale zabaw, atrakcje turystyczne dla dzieci czy wszelkiej maści sporty – to wszystko stoi przed nami otworem. Przygotuj się na dni pełne wrażeń. Zero nudy.

Animatorzy

Wybierając się na wakacje, zobacz czy w miejscu, w którym spędzicie urlop jest sala zabaw dla dzieci. Coraz częściej hotele i ośrodki wypoczynkowe są przygotowane na przyjazd najmłodszych urlopowiczów i mają dobrze wyposażone place zabaw. W czasie deszczu zapewniają różne atrakcje i opiekę animatora. Możesz zostawić tam pod opieką dziecko i spędzić trochę czasu sam na sam. Animatorzy zapewniają też zabawę w basenie, specjalne imprezy tematyczne i wieczory filmowe dedykowane najmłodszym. Podczas zabaw z wykwalifikowanymi opiekunami nie musisz przebywać z dzieckiem. Dla niego to nowa forma zabawy, dla Ciebie odrobina wytchnienia.

Parki rozrywki

Warto zobaczyć, czy miejsce, do którego podróżujesz ma do zaoferowania jakieś atrakcje. Muzea, parki rozrywki, kina 5D. Postaw na rozrywki, które na co dzień są dla was niedostępne. Zwiedźcie razem wystawę w muzeum, obejrzyjcie film w nowym wymiarze. Pojeździcie na kolejkach, pokrzyczycie i podniesiecie wspólnie poziom adrenaliny. W Polsce jest ich coraz więcej. W miejscowościach turystycznych w innych krajach są już standardem. Będąc za granicą, możesz postawić na jeden z parków z postaciami z bajek. Ty przeżyjesz sentymentalny powrót do dzieciństwa, a Twoje dziecko zdobędzie niezapomniane wspomnienia spotykając ulubione postacie z filmów w realnym świecie.  

Aquaparki

Z pewnością gdzieś niedaleko domu, czy miejsca, w którym będziecie wypoczywać, znajdzie się miejsce do kąpieli. Jezioro, czy morze będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz pokazać dziecku trochę natury. Z pewnością nie zrobisz tego w deszczu. W taką pogodę postaw na szaleństwo w parkach wodnych. Czas zleci szybko i aktywnie. Z pewnością poruszacie się i relaksujecie. Baseny, zjeżdżalnie, atrakcje wodne, statki czy sztuczne fale. Warto przeżyć wspólne chwile w wodzie.

Sporty

Wybierając się nad otwarte akweny wodne, możesz zorientować się jakie sportowe atrakcje oferuje dane miejsce. Razem z dzieckiem możesz spróbować nurkowania ze specjalną maską, która umożliwia oddychanie zarówno nosem, jak i ustami. Idealną formą będzie snorkeling. Jest o tyle prostą formą aktywności fizycznej, że nie trzeba umieć pływać. Po prostu zanurza się w niej głowę i już! Dla starszych i odważnych dzieci polecamy nurkowanie z butlą tlenową. Szkoły bardzo chętnie uczą dzieci i dorosłych. Widoki będą niezapomniane. 

Dla bardziej aktywnych polecamy próbować windsurfingu bądź kitesurfingu. Wykupienie lekcji nie jest drogie, a z pewnością przyniesie niezapomniane wrażenia. Nieco prostszą formą jest deska SUP. Stand Up paddle boarding to połączenie surfingu i kajakarstwa. Stoisz na desce i za pomocą wiosła odpychasz się od tafli wody. Wyjątkowo prosty sport. Nie trzeba mieć do niego wątkowych umiejętności. Na początek wystarczy deska odpowiedniego rozmiaru, wiosło, oczywiście kamizelka asekuracyjna i w miarę spokojna woda. Jest to sport dla każdego. Wystarczy wykupienie dwóch godzin z instruktorem i opanujesz go bez problemu. Największą trudnością jest utrzymanie równowagi, później już możesz wiosłować i podziwiać widoki. Jest to wyjątkowo spokojny i odprężający sport, a zarazem angażuje wszystkie partie mięśni, więc również poprawicie swoją kondycję fizyczną.  Jako że nie jest wymagający podoba się dzieciom. Dzięki kamizelkom są bezpieczne, a że można go uprawiać tuż przy brzegu, to nawet największy lęk przed wodą zostanie przełamany. Przygotujcie się na prawdziwą wodną przygodę. 

Niezależnie od tego, gdzie wybierasz się na wakacje, nie muszą być one nudne. Wystarczy, że porządnie rozejrzysz się wokoło, a na pewno znajdziesz wiele atrakcji, które zainteresują Ciebie i Twoje dziecko. Koniec z nudą i marudzeniem. Bez problemu wypełnisz cały pobyt intensywnymi atrakcjami od zabaw z animatorami, przez parki rozrywki aż po pływanie na SUP-ie.