Nie wiesz, co zrobić z psem podczas urlopu? Nie powierzaj go opiece znajomym ani nie oddawaj do hotelu dla zwierząt. Spędź wakacje razem z pupilem. W Polsce jest wiele miejsc przyjaznych czworonożnym gościom.

Dla wielu z nas pies jest członkiem rodziny. Choć w miastach powstaje coraz więcej psich hoteli, trudno pozostawić pupila pod opieką kogoś obcego. Właściciele boją się, że w czasie, kiedy oni będą się świetnie bawić, zwierzę będzie tęsknić i czekać z utęsknieniem na powrót domowników. Nie zawsze możliwe jest także oddanie pupila pod opiekę kogoś z rodziny lub przyjaciół. Przeszkodą są nie tylko terminy, ale także trud, który trzeba podjąć podczas opieki nad zwierzęciem. Na szczęście właściciele czworonogów nie muszą już stawać przed takimi dylematami. Przecież pupil może spędzić wakacje razem z całą rodziną.

 Wybierz miejsce przyjazne czworonogom

 Nad morzem, w górach i na Mazurach jest wiele ośrodków wypoczynkowych, w których można przebywać z pupilami. Znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić kłopotu. Nad morzem można zatrzymać się choćby w ośrodku Magra Holiday Club koło Rowów, gdzie zwierzęta nocują za darmo. Bardzo ważne, aby już w czasie rezerwacji pobytu dopytać o szczegóły dotyczące psa. Warto zainteresować się regulaminem ośrodka i zdobyć informacje na temat tras spacerowych w okolicy.

Przed wyjazdem odwiedź weterynarza

 Przed wyjazdem na wakacje dobrze jest odwiedzić weterynarza. Przede wszystkim nie każdy pies dobrze znosi podróż samochodem. Niektóre czworonogi lepiej będą czuły się w aucie po zażyciu odpowiednich środków farmakologicznych. Przed wyjazdem na urlop trzeba również zatroszczyć się o zabezpieczenie pupila przed kleszczami i pchłami. Na kilka tygodni przed wyjazdem należy też odrobaczyć zwierzę.

 Co ze sobą zabrać?

 Ważne, aby pies czuł się na urlopie bezpiecznie. Asymilację w nowym miejscu ułatwi mu własna miska oraz ulubione zabawki czy koc. Na wyjazd należy wziąć także psie kosmetyki, woreczki na odchody oraz lekarstwa i książeczkę szczepień. Warto także pomyśleć o tym, w czym będzie przewożone zwierzę. Niektóre psy muszą podróżować w specjalnych klatkach. Bez względu na rozmiar i temperament pupila konieczne trzeba zaopatrzyć się w smycz i obrożę z zapisanym numerem telefonu, która umożliwi szybkie odnalezienie czworonoga w razie ewentualnej ucieczki.