Wybierasz się do Warszawy na wakacje z dzieckiem? Zastanawiasz się, jak zorganizować ten czas, aby dzieciaki miały frajdę i nie marudziły, że „znowu to nudne muzeum”? W tym artykule proponujemy miejsca, które warto odwiedzić z małymi turystami i pokazujemy, co uwzględnić przy rezerwowaniu noclegu.
Z naszymi radami świetna zabawa gwarantowana!

Warszawa przyciąga turystów z całego kraju i nie tylko. Nie bez powodu – w naszej stolicy nie ma mowy o nudzie. Każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje. Mali turyści również nie będą zniechęceni. Wystarczy, że rodzice zabiorą ich w odpowiednie miejsca.
Co warto zobaczyć, zwiedzając Warszawę z dzieckiem i gdzie się ulokować?

Nauka przez zabawę

Dzieci poznają świat poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie. W tradycyjnych muzeach zwykle obowiązuje zakaz dotykania eksponatów. Na szczęście ograniczeń takich nie ma w Centrum Nauki Kopernik! To niezwykłe miejsce przyciąga wycieczki i całe rodziny. Spośród kilku stałych i czasowych wystaw jest w czym wybierać. Nawet kilkulatki będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na specjalnie dla nich przygotowanej ekspozycji. Jej zwiedzanie trwa nieco ponad godzinę, nie ma więc mowy o tym, aby maluch się zmęczył czy znudził. Również dorośli będą mogli wspaniale spędzić tu czas. Dobrze jest sprawdzić aktualną ofertę warsztatów dla dzieci – a nuż coś interesującego będzie się działo? Jeszcze inne miejsce, warte odwiedzenia z kilkulatkami to Muzeum Dla Dzieci. Odbywają się tam ciekawe zajęcia, na których można poznać ludową sztukę. Organizowane są tam także rozmaite koncerty i warsztaty. Dobra zabawa gwarantowana!

Na wolnym powietrzu

Przy ładnej pogodzie trzeba wybrać się do Łazienek Królewskich. Dzieci będą miały okazję zobaczyć chodzące wolno pawie czy nakarmić radośnie skaczące wiewiórki. Mali miłośnicy zwierząt i przyrody na pewno będą też zachwyceni wizytą w warszawskim zoo. To okazja do tego, aby dziecko po raz pierwszy w życiu zobaczyło na żywo lwa, surykatkę czy hipopotama. Warto sprawdzić, w jakich godzinach odbywa się pokaz karmienia zwierząt. Zwykle jest ich kilka w ciągu dnia. To nie lada atrakcja dla maluchów! Nieco starsze dzieciaki, które wieczorami jeszcze nie są bardzo senne, mogą być zainteresowane pokazem, odbywającym się latem w Multimedialnym Parku Fontann. Pokazy te mają miejsce od maja do września w piątki oraz soboty. Efekty, uzyskiwane na wodzie za pomocą laserów i LED-ów wraz z podkładem dźwiękowym zachwycą i małych, i dużych.

Co z noclegiem?

Planując kilkudniową wizytę w stolicy, dobrze jest znaleźć wygodne miejsce na nocleg. Powinno się uwzględnić kilka czynników. Co jest tutaj ważne?
Miejsce takie przede wszystkim:

  • musi być przestronne, aby rodzina z dziećmi spokojnie się w nim mieściła,
  • powinno być przytulne, aby dzieciaki nie tęskniły zbytnio za domem,
  • najlepiej, aby było ulokowane w atrakcyjnej okolicy – blisko centrum,
  • powinno być wyposażone w niezbędne sprzęty i mieć aneks kuchenny,
  • ma wydzieloną część do wspólnego spożywania posiłków,
  • jest wyposażone w telewizor (możliwość oglądania dobranocek) i Wi-Fi.

Warunki te świetnie spełniają korzystne cenowo apartamenty Mish Mash . Do wyboru jest kilka apartamentów dwu- i trzypokojowych, zlokalizowanych przy różnych ulicach w centrum miasta. Wynajmowane są one na doby, można więc łatwo regulować czas pobytu. Pełne wyposażenie w potrzebne sprzęty i akcesoria sprawia, że można poczuć się tu jak w domu.

Zwiedzania ciąg dalszy

Również miejsca, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nudne dla małych turystów, ostatecznie często okazują się całkiem ciekawe. Warto oczywiście wziąć pod uwagę preferencje i zainteresowania maluchów. Jeśli syn chętnie bawi się żołnierzykami czy zabawkowym czołgiem, być może zainteresuje go wizyta w Muzeum Wojska Polskiego. Mundury, broń, sprzęt wojskowy, czołgi i samoloty… Chłopcy będą tym zachwyceni! A co dla dziewczynek? Córkę można zabrać na Zamek Królewski. Poinformowanie jej, że wreszcie będzie miała okazję poczuć się jak prawdziwa księżniczka z jej ulubionych bajek, na pewno zadziała jako zachęta. Wprawdzie tam nie można dotykać eksponatów, ale samo spacerowanie po zamkowych wnętrzach to spora radość. A na koniec dzieciaki niewątpliwie uraduje wizyta w Manufakturze Cukierków. Kto nie chciałby dostać kolorowego, wielkiego lizaka?

Zwiedzanie stolicy z pociechami może być naprawdę fascynujące – zarówno dla milusińskich, jak i dla rodziców. W Warszawie jest wiele miejsc, które są dostosowane do dzieci i ich zainteresowań. Dobry plan zwiedzania sprawi, że maluchy ani przez chwilę nie będą znudzone.
Warto wybrać się do stolicy z dziećmi i wspólnie spędzić kilka miłych, pełnych atrakcji dni!