Sylwester z dzieckiem

Za oknem pada śnieg, a  przed nami magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia oraz sylwester. O ile święta najbardziej lubimy spędzać w tradycyjny sposób – w domu wśród najbliższych – z choinką i śpiewaniem kolęd,  o tyle w sylwestra miło jest wyjść gdzieś z domu  i zaszaleć. Dopóki nie zostaniemy rodzicami, możemy przebierać w niezliczonej liczbie ofert imprez na każdą kieszeń. Jednak gdy w naszym domu pojawi się mały  człowiek, stawiamy sobie pytanie – i co teraz z sylwestrem?

Sprawa jest prosta, jeśli możemy liczyć na babcię lub opiekunkę. Wówczas zostawiamy dzieci w domu, a sami idziemy na bal. A co zrobić, jeśli babcia jest daleko, a niania ma tego dnia wolne?

1. Sylwester z dzieckiem w hotelu lub pensjonacie

Jeśli nie lubimy sami gotować  i marzy nam się prawdziwy bal, świetnym pomysłem jest wyjazd z rodzinką hotelu czy pensjonatu. Obecnie wiele obiektów ma w swojej ofercie sylwestrowe pakiety pobytowe  wraz z balem dla dorosłych i dla dzieci.  Gdy my szalejemy w sali balowej, w innym pomieszczeniu nasze pociechy bawią się pod czujnym okiem animatorów. Oprócz tego podczas całego pobytu na dzieciaki czekają animacje w pokoju zabaw, seanse filmowe czy zabawy na basenie. Dorośli często mogą skorzystać np. z zabiegów SPA czy zajęć sportowych. Niektóre hotele organizują np. rodzinne podchody czy wspólne pieczenie ciasteczek.

Taką ofertę sylwestrową z kinderbalem ma np. w górach Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort , Pensjonat Szczebel czy Hotel Zawrat Ski Resort & SPA.

Na Mazurach polecamy Zalesie Mazury Active SPABajkowy Zakątek  oraz Hotel Anders .

Wiele nadmorskich hoteli i pensjonatów także zaprasza rodziny z dziećmi na pobyt sylwestrowy. Spośród wielu ofert warto zwrócić uwagę na Aquapark Health Resort & Medical Spa Panorama Morska, Imperiall Resort & MediSpa, Primavera czy Villa Hoff

2. Rodzinny sylwester w wynajętym domku

Świetnym pomysłem na spędzenie tego czasu jest kilkudniowy rodzinny wyjazd.  Oczywiście najlepiej połączyć go z wypadem w góry na narty, ale nie zawsze mamy tyle czasu oraz pieniędzy. O wiele tańszym sposobem jest wynajęcie w kilka rodzin  całorocznego ogrzewanego domu gdzieś na wsi, z kilkoma sypialniami oraz salonem, w którym możemy w kameralnym gronie witać Nowy Rok.  Dzieciom w sylwestrowe popołudnie możemy zorganizować np. bal przebierańców, a w Nowy Rok ognisko z kiełbaskami czy kulig. Takie większe domy do wynajęcia lub też całoroczne domki letniskowe możemy znaleźć zwykle niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Nie musimy wówczas się martwić, jak nasze dziecko zniesie kilku- czy kilkunastogodzinną jazdę samochodem. Ja z moimi przyjaciółmi jeździmy tak na sylwestra od wielu lat. Gdy pojechaliśmy pierwszy raz dzieci miały kilka miesięcy. Teraz co roku czekają na wspólny sylwestrowy wyjazd.

Więcej ofert specjalnych na rodzinny wypoczynek oraz sylwestra możecie znaleźć w naszym serwisie.

Życzymy Wam i Waszym dzieciaczkom szalonej zabawy!