Wakacje nad morzem, nie zawsze cieszą się dobrą opinią. Pomimo pięknych plaż, dobrze wyposażonych ośrodków turystycznych, interesujących atrakcji oraz pysznych, miejscowych dań, przeszkodę w wymarzonym wypoczynku stanowi pogoda – często nieco kapryśna i zmienna. Szczęśliwcy natrafiają tutaj na bezchmurne niebo i wysoką temperaturę. Pozostali stają w szranki z silnym wiatrem, przelotnymi opadami i słońcem pozostającym za białymi chmurami.
Pogody nie można zaplanować, ale można ją przewidzieć w długoterminowych prognozach. Wystarczy odrobina chęci i poświęconego czasu. Warto, bo nad Morzem Bałtyckim czeka na rodziny z dziećmi, naprawdę dużo ciekawych miejsc, w których dzieci i rodzice odpoczną i nabiorą energii na długą jesień oraz zimę.

Nad morze warto jeździć z wielu powodów. Mamy tutaj bardzo dobrą aurę, świeże powietrze. Spacery nad falującym morzem uspakajają, odświeżają umysł, sprawiają, że naprawdę chce się żyć. O ty, jak kojący dla naszego umysłu, jest spacer ze stopami zanurzonymi w morskiej wodzie, wie każdy kto choć raz, spróbował w ten sposób odpoczywać.

Nad morzem, frajdę z wypoczynku mają również dzieci. Budowanie zamków z piasku, muszelki i bursztyny zebrane w przezroczyste siateczki i przywiezione potem do domu, kutry rybackie i zwiedzanie portów – to pamiątki i wspomnienia, które jeszcze długo pozostają w ich pamięci.
Aby jednak móc naprawdę miło i spokojnie spędzić wakacje w gronie najbliższych, warto wcześniej wybrać odpowiednie miejsce. Wczasy nad morzem z dzieckiem woj. zachodniopomorskim najlepiej spędzić w:

Darłówko – z portem rybackim idealne dla rodzin z dziećmi

Darłówko uchodzi za bardzo rodzinne miejsce – a szczególną atrakcją jest tu rozsuwany most, którego nie zobaczymy w żadnym innym miejscu Polski. Naszej uwadze, nie powinny także umknąć plaże z dość płytkimi wodami i mniejszymi falami.

Międzywodzie – z przepięknym Wolińskim Parkiem Narodowym

To miejscowość nadmorska usytuowana na Wyspie Wolin. Tutaj czekają na nas długie spacery wśród nadmorskich kawiarni. Będziemy mogli przyjrzeć się dzikom, sarnom, jeleniom oraz orłom – te atrakcje czekają na nas podczas wędrówek po parku narodowym. Wszystko w atmosferze spokoju, złotych plaż oraz pięknych krajobrazów.

Świnoujście – i najszersza plaża nad Morzem Bałtyckim, gdzie odpoczniesz z dzieckiem

Miejsce wyróżniające się pod względem higieny oraz czystości – plaże w tym mieście i uznawane są za najczystsze w regionie. Dużo czasu spędzimy tutaj zapewne na plaży. Dobremu samopoczuciu będzie sprzyjał wypoczynek na najszerszej plaży, której szerokość dochodzi do nawet 160 cm. Przyjemne będą tutaj także kąpiele – woda uchodzi tutaj za bardzo ciepłą.

Dziwnów – zdziwisz się, jak tu odpoczniesz z rodziną

Dzieciom i ich rodzicom z pewnością spodoba się tutaj kurort umieszczony na Mierzei Dziwnowskiej, z portem rybackim. Atrakcją dla dzieci będzie tu most oraz zjeżdżalnie wodne. W Dziwnowie zadziwi nas spokój. Można tutaj wypocząć i naładować baterie.

Mrzeżyno – z malowniczym portem

Rodzinny wypad na pewno będzie czasem spędzonym na pięknych plażach, na których nie brakuje atrakcji. Plażowicze mogą tu liczyć na zjeżdżalnię rynnową i poduszki dmuchane. Warto także przespacerować się do malowniczych portów, gdzie możemy przypatrzeć się jachtom, kutrom oraz innym cumującym statkom.