Rodzinny wypoczynek w Trójmieście to oczywiście kąpiel w morzu, spacerek po sopockim molo i Monciaku, czy też wizyta na Gdańskiej Starówce. Są to  stałe punkty, które musicie pokazać Waszym pociechom kiedy zabieracie je na wakacje nad morzem, jednak Trójmiasto ma do zaoferowania dzieciom o wiele więcej.

Poniżej przedstawiam (w kolejności alfabetycznej) 10 atrakcji turystycznych w Trójmieście,
które warto , zobaczyć podczas wizyty w tych pięknych nadmorskich miejscowościach.

Pakujcie plecaczki i w drogę!

1.Akwarium w Gdyni

Znakomite miejsce na wycieczkę dla wszystkich pasjonatów zainteresowanych biologią morza. Można podziwiać tu wyjątkowe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Niezwykłą atrakcję stanowią akwaria morskie, w których można obserwować zwierzęta żyjące wśród raf koralowych. Do największych atrakcji  należy rafa koralowa, która zachwyca wieloma barwami i bogactwem kształtów jej mieszkańców, takich jak strzykwy, rozgwiazdy, mureny czy błazenki. W akwarium otwarto też Salę Mokrą, w której można zanurzyć rękę w wodzie i…pogłaskać rybę.

2. Aquapark w Sopocie

Zjeżdżalnie, tryskające wodą zwierzęta oraz armatki wodne – tu dzieci mogą poszaleć! W basenie przeznaczonym specjalnie dla maluchów woda ma temperaturę 31- 34 stopnie oraz zróżnicowaną głębokość – 0-30 cm oraz 30-60 cm. Starsze dzieci mogą poczuć adrenalinę na zjeżdżalni Familijnej o długości 110 m. Dla naprawdę odważnych przeznaczona jest zjeżdżalnia Turbo oraz Dzika Rzeka. Oprócz tego czekają na wszystkich basen z biczami wodnymi i sztucznym prądem rzecznym, wanny z hydromasażami i bicze wodne. W basenie zewnętrznym dla dzieci zainstalowano kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw.

3. Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew” w Gdańsku

Muzeum mieszczące się w spichlerzu „Błękitny Baranek”. Możemy tu przeżyć podróż w czasie i spędzić niezapomniane chwile na ulicach średniowiecznego Gdańska. Z niezwykłą starannością odtworzono domy oraz warsztaty rzemieślnicze z tamtego okresu. Można nie tylko zobaczyć warsztat szewca czy bursztynnika, ale też usłyszeć odgłosy przejeżdżających koni i zwierząt oraz poczuć zapachy śniętych ryb i niewyprawionej skóry.

4. Centrum Experyment w Gdyni  

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!We wrześniu 2013 roku Centrum ukazało się zwiedzającym w nowoczesnej odsłonie – po przebudowie znalazło się w nim 120 nowych, interaktywnych stanowisk zapraszających do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek.Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły oraz Akcja – Człowiek.

Centrum Nauki EXPERYMENT_2

Centrum Nauki EXPERYMENT_3

5. Centrum Hewelianum  w Gdańsku

Nowoczesny kompleks edukacyjno-rekreacyjny powstały na terenie dawnego Fortu Grodzisko. Odrestaurowano schrony, laboratoria i kaponierę oraz wykonano rekonstrukcję dzieł ziemnych zgodnie z oryginalną XIX-wieczną dokumentacją. Zabytkowe wnętrza historycznych obiektów fortecznych zaadaptowano do celów wystawienniczych.
Centrum Odkrywania Wiedzy to idea przekazywania skomplikowanych treści z dziedziny nauki i techniki w prosty i atrakcyjny sposób. W obiektach położonych na szczycie Wysokiego Czoła Kurkowego zainstalowano wystawę „Wehikuł Czasu” – ekspozycja „Człowiek i Pocisk” przedstawiającą historię Grodziska w kontekście dziejowych wydarzeń z udziałem Gdańska. W Kaponierze Południowej dla zwiedzających przygotowano 53 interaktywne stanowiska, dzięki którym zwiedzający poprzez zabawę mogą poznawać prawa fizyki.

6. Loopy’s World

Loopy’s World to największy plac zabaw w Trójmieście Na powierzchni 3000 metrów zainstalowano zjeżdżalnie, trampoliny, kolorowe boiska, tor saneczkowy, armatki i wulkany na sprężone powietrze, tunele i tajemnicze przejścia, wieżę pajęczyn oraz wiele, wiele innych atrakcji. Aby maluszki czuły się bezpiecznie, wyznaczono dla nich specjalną strefę do zabawy. W Loopy’s World przygotowano również restaurację ze specjalnym menu dla małych i dużych łakomczuchów.

Loop's World w Gdańsku

7. Muzeum Motoryzacji w Gdyni

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Stare samochody i motocykle prezentowane tu są na tle  fasad przedwojennych kamienic. Szereg otwiera polski Sokół 1000 M111 (CWS M111) z wózkiem bocznym. Dalej można zobaczyć także amerykańskie motocykle Harley-Davidson w wersji cywilnej i wojskowej z lat 40. oraz największy w muzeum motocykl – policyjny Indian „Big Chief”. Po drugiej stronie uliczki „zaparkowały” samochody, m.in biały DKW Roadster i niemiecki Wanderer. W  muzeum znajduje się zainscenizowany warsztat naprawy samochodów i motocykli z lat 30. Widać wiele starych narzędzi, silników motocyklowych oraz części do nich.

Muzeum Motoryzacji w Gdyni

8. ORP Błyskawica

ORP „Błyskawica” to jedyny ocalały polski statek, wyprodukowanym przed II wojną światową. Podczas jego zwiedzania można zobaczyć ciekawe ekspozycje uzbrojenia artyleryjskiego oraz broń podwodną, znajdującą się na pokładzie. Warto również wejść do przedziałów maszynowo-kotłowych oraz obejrzeć wystawę historyczną, prezentującą tradycje oręża polskiego na morzu od czasów średniowiecza po dzień dzisiejszy.

9. Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku

Jest to nowy oddział Centralnego Muzeum Morskiego, otwarty w kwietniu 2012 r. W OKM znajdują się 3 wystawy: dwie stałe oraz jedna czasowa. Atrakcją, która najbardziej spodoba się dzieciom, będzie zapewne interaktywna wystawa stała „Ludzie-statki-porty” z basenem ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów. Na wystawie można także odbyć wirtualną wycieczkę do położonego na dnie skarbu oraz wywołać falę tsunami. Na drugim piętrze znajduje się wystawa „Łodzie ludów świata”, na której można zobaczyć łodzie z różnych zakątków świata.

10. ZOO w Oliwie

Jest to jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich również takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. W oliwskim ZOO dom znalazły pantery śnieżne, wilki grzywiaste i kondory wielkie. Oprócz nich już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy arabskie i hipopotamy karłowate. Na terenie obiektu powstało również „Małe ZOO”, w którym mieszka około 50 oswojonych zwierząt. Jest to miejsce, w którym dzieci bez obaw mogą głaskać zwierzynę, karmić ją oraz robić zdjęcia.

Jeżeli szukacie miejsca noclegowego w okolicy to zapraszmay Was na naszą stronę www.wakacjezdzieckiem.pl