Chyba każdy z nas wie, z jakimi emocjami wiąże się podjęcie tematu wakacji w rodzinnym gronie. Kłótnie, krzyki i bijatyki to nieodłączny element każdej dyskusji związanej ze zbliżającym się urlopem. Odwieczna bitwa pomiędzy zwolennikami morza i gór trwa od wieków i zapewne będzie trwała jeszcze bardzo długo. Jednak również w przypadku zaostrzonego konfliktu można wypracować pewne kompromisy. Jednym z najlepszych rozwiązań są wakacje na łonie natury. Szum drzew, cisza, spokój, komary, z którymi oczywiście można sobie poradzić, ale poza tym istna idylla. Aby pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję, przygotowaliśmy spis ośrodków wypoczynkowych położonych w różnych częściach Polski po to, by nawet najbardziej wymagający wczasowicz znalazł coś dla siebie. 

Pakuj walizki, jedziemy na Warmię i Mazury!

Bezbrzeżne zielone tereny otoczone malowniczymi jeziorami to idealny sposób na długi wypoczynek i to nie tylko latem. Wyobraź sobie długie spacery po malowniczych lasach, kontakt z niepowtarzalnym folklorem i wszechobecny…spokój. Polecany przez nas ośrodek to idealne połączenie nowoczesności, która silnie czerpie z natury. Zalesie Mazury Active Spa to ośrodek położony w samym sercu malowniczego lasu. Jest to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi, dlatego możesz śmiało wybrać się tam całą rodziną. W bliskim otoczeniu znajduje się Jezioro Orzyc Wielki, które zagwarantuje Tobie i Twoim najbliższym ochłodę w gorące dni oraz miejsce do relaksu podczas gorszej pogody. Ośrodek oferuje również specjalne pokoje Family przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Goście, zarówno Ci starsi, jak i młodsi, mogą korzystać z różnego rodzaju sprzętów sportowych, takich jak rowery czy nawet sprzęt do pływania po jeziorze. 

K jak kultura i … Kaszuby 

Kaszuby – jeden z najciekawszych regionów Polski, zróżnicowany pod względem językowym, o niepowtarzalnej, dzikiej przyrodzie. To często niedoceniane miejsce jest idealnym schronieniem dla osób, które szukają ucieczki od miejskiego zgiełku. Domek na Kaszubach z własną plażą to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Obiekt położony jest w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego we wsi Łączyńska Huta. Piękny  las zachęca do długich spacerów, a prywatna plaża to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Poza tym duża działka to świetne rozwiązanie dla najmłodszych, którzy będą mogli swobodnie pobiegać na świeżym powietrzu.

Mał(a)opolska – dużo możliwości

Kolejna propozycja to jedno z tych miejsc, które sprawiają, że podczas samego oglądania zdjęć czujemy się wypoczęci. Osada Turystyczna Domki w Lesie położona jest w miejscowości Tylicz, oddalonej o zaledwie 6 kilometrów od Krynicy Zdrój. Cała posiadłość otoczona jest urokliwym lasem oraz dwoma górskimi potokami. Piękne, drewniane domki pozwolą Ci jeszcze lepiej wczuć się w nastrój wypoczynku i spokoju. Długie górskie wędrówki to świetny sposób spędzanie wolnego czasu zarówno w gronie rodziny, jak i w samotności. Dla rodzin z dziećmi wydzielony został specjalny teren rekreacyjny, na którym znajduje się mn. basen, kort czy nawet łowisko pstrągów. 

Wakacje na łonie natury to świetne rozwiązanie nie tylko dla urlopowiczów spragnionych spokoju i zielonej przestrzeni, ale także dla rodzin z dziećmi, które pragną zachęcić najmłodszych do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pozwól sobie i swoim najbliższym na chwile relaksu i zapomnij o całym codziennym stresie.