Wakacje to wymarzony czas dla każdego rodzica. Możliwość oderwania się od pracy, szkoły i codziennych obowiązków oraz spędzenia czasu z potomstwem to scenariusz, na który czeka się miesiącami. Jest tylko jeden problem do rozwiązania: opłacenie wakacji. Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Sprawdźmy wszystkie możliwości.

Kredyt lub pożyczka

Statystyki pokazują, że ok 15-20% wszystkich pożyczek i kredytów konsumpcyjnych w Polsce zaciąga się po to, żeby sfinansować podróż. Nie wiadomo, jaki odsetek z tego grona obejmuje wycieczki z dzieckiem, jednak trudno zaprzeczyć temu, że Polacy stosunkowo często zadłużają się w celu zapłacenia za wyjazd. Nie ma w tym nic złego, jeżeli sytuacja na to pozwala i jest się pewnym, że uda się spłacić zobowiązanie w terminie. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tej kwestii należy poważnie się zastanowić nad tym, czy w ogóle warto się zapożyczać.

Przyjmijmy, że zadłużenie jest w pełni świadome i zostanie spłacone w terminie. Gdzie w takim razie szukać kredytów lub pożyczek na wakacje z dzieckiem? Odpowiedź jest prosta: w banku można zaciągnąć kredyt, a pożyczkę w firmach pozabankowych, których oferty są zebrane na stronie https://lowcachwilowek.pl/. Pod względem finansowym zdecydowanie atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest kredyt, jednak nie każdy ma szanse na jego otrzymanie. Jeżeli bank odrzuca wniosek o przyznanie kredytu, alternatywnie można sprawdzić oferty firm pożyczkowych, mając świadomość, że będą znacznie droższe.

Jedynym sposobem na zaciągnięcie pożyczki na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach, bo bez żadnych kosztów, przy RRSO wynoszącym okrągłe 0%, są darmowe chwilówki, których oferty można znaleźć pod adresem https://lowcachwilowek.pl/darmowe-chwilowki/. Polegają one na tym, że pożycza się maksymalnie 2000-3000 zł w zależności od warunków w danej firmie, aby oddać je po upływie 30-60 dni. Co więcej, bezpłatne pożyczki są dostępne tylko dla klientów, którzy zadłużają się po raz pierwszy w danej firmie.

Dodatkowa praca

Chcąc spędzić wakacje „na bogato”, w trakcie których wraz z dzieckiem odwiedzi się wymarzone miejsca i wyśnione zakątki na świecie, warto zacząć myśleć o nich znacznie wcześniej. Nie chodzi tylko o planowanie trasy, czytanie o kulturze wybranego kraju czy poszukiwanie najkorzystniejszych cen biletów, ale również o kwestie finansowe. Może zamiast się zapożyczać lepiej po prostu zapracować na cały wyjazd? Kilka tygodni nadgodzin, dodatkowe zatrudnienie na pół etatu przez miesiąc, wykonanie paru zleceń na boku – w ten sposób stosunkowo niewielkim kosztem można zapewnić sobie wakacje, których nawet nie odczuje się w portfelu.

Własne oszczędności

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najkorzystniejszym sposobem na finansowanie wakacji z dzieckiem są własne środki. Ich zasób decyduje oczywiście o kierunku wyjazdu – dysponując oszczędnościami w wysokości kilkuset tysięcy złotych, można sobie pozwolić na kilkutygodniowy pobyt w Australii, podczas gdy przeciętny Kowalski, który nie posiada więcej 5000 zł „zaskórniaków”, ograniczy się do polskiego Bałtyku, ewentualnie wraz ze znajomymi wybierze się autem do Chorwacji.

I bardzo dobrze – niech każdy wypoczywa tak, jak lubi i jak mu budżet pozwala. W kwestii wycieczek raczej nie warto kierować się zasadą „zastaw się, a postaw się” – zamiast tego lepiej sfinansować wakacje z dzieckiem z własnych oszczędności lub dodatkowo zarobionych pieniędzy. W razie niewielkiego budżetu warto natomiast ograniczyć wakacje do najbliższych okolic. Polska jest na tyle pięknym i różnorodnym krajem, że ciekawe zakątki można znaleźć w każdym województwie.