Wakacje z dzieckiem w domu

Jak spędzić wakacje z dzieckiem w domu? Oprócz tradycyjnych gier planszowych, wspólnej gimnastyki lub malowania, można urozmaicić czas z użyciem gier komputerowych. Ta forma rozrywki często budzi przerażenie u rodziców, ale niepotrzebnie. Można wykorzystać gry komputerowe w bardzo korzystny sposób dla rozwoju dziecka, o ile zadbamy o właściwy dobór gry i dobrej jakości sprzęt.

Gry komputerowe – edukacja i rozrywka w jednym

Ten rodzaj rozrywki z pewnością najbardziej przypadnie dziecku do gustu, ale z drugiej strony wzbudzi najwięcej obaw u rodzica. Gry komputerowe mogą być wykorzystywane w bardzo mądry i pożyteczny sposób. Warto zadbać, aby nie były to przypadkowo znalezione gry przez dziecko, które mogą być nieadekwatne do wieku lub wpływać negatywnie na jego funkcjonowanie. Należy zainwestować w coś wartościowego dla rozwoju dziecka. Poniżej znajduje się opis wybranych gier, które stanowią wspaniały przykład edukacji, rozwoju i świetnej zabawy.

MINECRAFT

Jest jedną z najpopularniejszych gier w Polsce i na całym świecie. To gra oparta na bardzo prostych zasadach, która daje wiele możliwości. Ma wiele walorów edukacyjnych i stanowi bardzo atrakcyjną formę zabawy dla dzieci. W trakcie rozgrywki, dziecko może konstruować różnego rodzaju budowle lub mechanizmy, które wymagają wyobraźni, determinacji i myślenia przestrzennego. Minecraft zachęca także do współpracy, ponieważ o wiele więcej można zyskać dzieląc się poszczególnymi zadaniami z innymi graczami. Stanowi idealny wybór zarówno dla dzieci młodszych, jak i nastolatków.

PORTAL

Kolejną godną uwagi propozycją, która sprawdzi się bardziej w przypadku nastolatków, jest logiczno-zręcznościowa gra Portal i Portal 2. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie zagadek poprzez otwieranie portali, co  z kolei umożliwia podróżowanie postaci i przeniesienie przedmiotów. Gra ma niezwykłą fabułę, która jest angażująca i wciągająca. Pomaga rozwijać umiejętności planowania i tworzenia strategii.

Niezbędnik młodego gracza

Gry komputerowe mogą być wspaniałą rozrywką oraz formą edukacji. W trakcie planowania wakacji z motywem gier, warto natomiast pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków. Jedną z ważniejszym rzeczy jest zadbanie o odpowiedniej jakości fotel gamingowy, który umożliwi utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. 

Kolejnym istotnym elementem jest solidnie wykonana klawiatura razer. Podświetlane klawisze dają niezwykły efekt wizualny. Warto również zadbać o wysokiej jakości słuchawki, które mają elastyczny pałąk i miękkie nausznice, które zapewnią komfort użytkowania. Jeśli dziecko najczęściej wybiera gry online, warto zainwestować w słuchawki z mikrofonem, które umożliwią sprawną komunikację z innymi graczami. Ponadto, w wakacje bardzo często towarzyszą nam upały, które uniemożliwiają komfortowe spędzanie czasu w zamkniętym pomieszczeniu. Wysokie temperatury mogą negatywnie wpłynąć na sprawność poznawczą dziecka. Wentylator kolumnowy może ułatwić komfortowe korzystanie z komputera i wykonywać zadania i łamigłówki w ulubionych grach. Więcej produktów, które przydadzą się do komfortowego spędzania czasu przed komputerem i nie tylko, znaleźć można na stronie https://www.morele.net/.

Podsumowanie

Gry komputerowe silnie stymulują mózg, mogą wspomóc naukę planowania, współdziałania, komunikacji, czy koordynacji ruchowej. Mogą być świetnym urozmaiceniem wakacji, jeśli tylko zostaną dobrane do wieku i umiejętności dziecka. Czas spędzony na graniu nie musi być czasem straconym. Warto pamiętać o odpowiednich warunkach do grania, które zniwelują negatywne skutki spędzania czasu przed komputerem.