Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Atrakcje turystyczne dla dzieci » Góry Świętokrzyskie » Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
Poleć atrakcję znajomym:

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Czy Pacanów jest na świecie? Czy Koziołek Matołek istnieje naprawdę? Oczywiście, że tak! Pacanów znajduje się w województwie świętokrzyskim i jest siedzibą Europejskiego Centrum Bajki, w którym mieszka nie kto inny jak Koziołek Matołek! Bajkowy podróżnik uwielbia przygody i zadbał o to, aby odwiedzający go goście odbyli podróż, co prawda nie tak odległą jak on, ale równie ciekawą i pełną niespodzianek.

Na początek zabierze Was do Bajkowego Świata, gdzie interaktywna kombinacja baśni pełna obrazów, dźwięków i barw, zaskoczy oraz rozbudzi dziecięcą wyobraźnię. Tuż obok w Małym Teatrze na małej, przytulnej scenie lalkowej będziecie mieli okazję zobaczyć wyjątkowe spektakle – Krawca Niteczkę, Małą Syrenkę czy Dziadka do orzechów. Wejście do Krainy Soria Moria to nie lada wyzwanie tylko dla prawdziwych śmiałków, którzy mają odwagę wziąć udział w kilkustanowiskowej grze o dramatycznej narracji w celu przywrócenia szczęścia na zamku. Następnie możecie udać się do zewnętrznego Parku Edukacyjnego „Akademia Bajki”, w którym nie sposób się nudzić! Akademia Bajki została podzielona na dwie części – ogólnodostępną i biletowaną. W tej pierwszej znajduje się fontanna z odjazdowym skateparkiem, a w tej drugiej są aż 4 „ogrody”, nie są to jednak zwykłe ogrody…

Pierwszy z nich to Ogród Komiksu, w którym znajduje się labirynt, Plac Profesora Talenta z Fabryką Piasku, fantastyczne pojazdy z kolejnych wypraw Tytusa, Romka i A’Tomka i zielone słonie. Drugi to Ogród Legend, w którym mieszczą się Bajkowe Wydmy, Grota Solna i Park linowy. Trzeci to Ogród Powieści w którym musicie znaleźć zaginionego Baltazara Gąbkę! Ostatni ogród to, Ogród Bajek i Baśni w którym rządzą zwierzaki.  Do końca wakacji podstawowy bilet wstępu do Parku Edukacyjnego Akademia Bajki to jedyne 10 zł/os.! Zapraszamy wszystkich! Tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy!

Jakby tego było mało Koziołek Matołek przygotował dla Was edukacyjne warsztaty, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Sprawdźcie to sami! I pamiętajcie! Nie potrzebujecie mapy, żeby tu dotrzeć, bo… wszystkie drogi prowadzą do Pacanowa! 

Kalendarz wydarzeń:

Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci – luty

Bajkowy Dzień Teatru – marzec

Literacka Majówka – maj

Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej – czerwiec

Rodzina to Siła – sierpień

Śpiewaj i tańcz – na ludowo w Pacanowie! – wrzesień

Zjazd Postaci Bajkowych – październik

Bajkowe Mikołajki – grudzień

Bajkowy Sylwester – grudzień

 

Adres

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów

 

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Łazy 17 , 26-010 Wilków
Liczba miejsc: 50
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Teren ogrodzony
Współna 58 , 26-004 Bieliny
Liczba miejsc: 6
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Teren ogrodzony
Bałtów 153a , 27-423 Bałtów
Liczba miejsc: 10
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Krzesełko do karmienia
  • Zniżki dla dzieci
  • Łóżeczko
  • Boisko

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www