Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Pieniny

Narty z dzieckiem Pieniny

Kluszkowce

Ośrodek narciarski Czorsztyn Ski

Rodzinna Stacja Narciarska - Czorsztyn Ski” - takim hasłem turystów wita kraina śpiącego wulkanu, położona w miejscowości Kluszkowce w województwie Małopolskim pomiędzy Nowym Targiem a Szczawnicą około 40 km od Zakopanego, nad przepięknym Jeziorem Czorsztyńskim. Ośrodek działający na stokach góry Wdżar 766 m n.p.m. (Wdzor - jak mówią miejscowi),
dzięki ukształtowaniu powierzchni i specyficznemu mikroklimatowi stwarza wręcz doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Turyści mają do dyspozycji cztery zróżnicowane trasy narciarskie o długości 1200, 1000 i 460 metrów, w tym 100-metrową trasę dla początkujących i dzieci. Ponadto narciarze biegowi mogą korzystać ze specjalnego szlaku wokół góry. Wszystkie stoki są sztucznie dośnieżane i oświetlone, co pozwala na bezpieczne wykorzystywanie tras zjazdowych, nawet do późnych godzin nocnych. Stacja wyposażona jest w trzy wyciągi orczykowe i jeden krzesełkowy o długości 550 metrów. Na południowym zboczu góry Wdżar dostępna jest kolejka górska „Alpine Coaster” o długości 900 m, którą można pędzić 40 km/godz. (w sezonie zimowym kolejka może być uruchomiona tylko dla większej grupy osób - min. ilość zamówionych zjazdów to 50). W ośrodku znajduje się szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz restauracja. Szczególną atrakcją jest małe zoo, w którym znajdują się strusie, owieczki, kozioł oraz kuc.

Adres:
„CZORSZTYN-SKI” sp. z o.o.
ul. Kamieniarska 30a
34-440 Kluszlowce

http://www.czorsztyn-ski.com.pl


Szczawnica

Stok Palenica

Palenica (722 m n.p.m.) jest szczytem położonym w Małych Pieninach oddzielonym od głównego grzbietu przełęczą Maćkówka. Ze Szczawnicy na górę można dostać się czteroosobową Kolejką Krzesełkową Palenica o długości 780 metrów, zarządzaną przez Polskie Koleje Linowe. Ze szczytu rozciąga się malownicza panorama na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Na górze znajduje się schronisko „Groń”, obiekty gastronomiczne oraz zjeżdżalnia wózkowa. Dla narciarzy przygotowano trasy o różnym stopniu trudności, począwszy od polanek dla dzieci na stokach Szafranówki wraz z trzema wyciągami orczykowymi o długości około 300 m, poprzez rynnę snowboardową, aż po trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I oraz „trasę rodzinną” Palenica II. Wszystkie stoki są sztucznie śnieżone i utrzymywane przez maszyny do uprawy śniegu. Przy dolnej stacji kolei linowej Palenica znajduje się budynek PKL z komfortowymi pokojami i parkingiem.

Adres:
Polskie Koleje Linowe Sp. z o.o. KL Palenica
ul. Główna 7
34-460 Szczawnica

http://www.pkl.pl


Niedzica

Ośrodek narciarski Polana Sosny

Pieniny są pasmem górskim leżącym w południowej Polsce i północnej Słowacji. Zwłaszcza ich środkowa część, jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Władysław Anczyc w 1864 stwierdził: „Kto nie był w Tatrach i Pieninach, ten nie był nigdzie i nic nie widział”. O dużej popularności turystycznej Pienin decydują walory przyrodnicze i pozaprzyrodnicze tych gór, dobra dostępność komunikacyjna oraz dobrze zorganizowana baza noclegowa i infrastruktura turystyczna. Na amatorów sportów zimowych czeka Ośrodek Narciarski Polana Sosny w Niedzicy czynny od godziny 9 do dziesięciu ostatnich klientów. Stacja dysponuje dwoma wyciągami narciarskimi o długości 400 i 300 metrów, a także specjalnym 80 metrowym wyciągiem dla dzieci z bezpieczną trasą. Dla miłośników jednej i dwóch desek przygotowano pięć szlaków zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym jedną trasę snowboardową (snowpark) i trasę biegową o długości 8 km. Stoki są sztucznie zaśnieżane, ubijane ratrakiem i nocą oświetlone. Przy dolnej stacji wyciągu działa szałas z wypożyczalnią sprzętu, serwisem i małą gastronomią.

Adres:
Ośrodek Narciarski „Polana Sosony”
oś. Na Polanie Sosny
34-441 Niedzica


NOCLEGI W REGIONIE PIENINY - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI W PIENINACH - ZOBACZ

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www