Wakacjezdzieckiem
MENU
Strona główna » Narty z dzieckiem

Narty z dzieckiem

Zima nie musi być czasem pozbawionym aktywności. Zaraź dziecko prawdziwą pasją i zabierz je na narty! Nie musisz czekać, aż maluch pójdzie do szkoły. Na stokach szaleją nawet kilkulatki, a nauka jazdy przychodzi najłatwiej przedszkolakom. Podpowiadamy, gdzie warto jechać, jak przygotować się na urlop i o czym pamiętać wyjeżdżając na narty z dzieckiem.

Narty z dzieckiem – podaruj pasję

Narciarstwo dla wielu jest przygodą na całe życie, która zaczyna się często nawet w wieku kilku lat. Łatwej zasmakować w śnieżnym szaleństwie jest dzieciom, których rodzice kochają szusowanie. Fani tego sportu mówią, że jest on sprawdzoną receptą na zwiększone wydzielanie endorfin i pozytywną adrenalinę. Co więcej, wyjazdy w góry to również doskonały sposób na spędzenie zimowego urlopu. Wybierając się na narty z dzieckiem, inwestujesz w jego przyszłość, zwiększając szansę na to, że jako dorosły, zamiast spędzić zimowy urlop na kanapie, wybierze aktywność na stoku.

 

Kiedy pierwszy raz jechać na narty z dzieckiem?

Zastanawiasz się, czy nie jest jeszcze za wcześnie, aby jechać na narty z dzieckiem? Pierwsze kroki na stokach stawiają nawet dwuletnie brzdące, a całkiem nieźle szusują czterolatki. Jeśli chcesz nauczyć jazdy swoją pociechę, starannie wybierz miejsce wyjazdu. W polskich górach jest wiele ośrodków wypoczynkowych, na których terenie zlokalizowane są ośle łączki i orczyki dla najmłodszych. To tam, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, twoje dziecko będzie mogło poznać frajdę płynącą ze zjazdów. Dobrym pomysłem może być także zabranie pociechy do narciarskiego przedszkola, gdzie będzie trenować z grupą innych dzieci. Warto dodać, że nauka jazdy wcale nie zaczyna się od szusowania. Pierwsze lekcje zwykle zostają poświęcone na wyrobienie nawyku prawidłowego upadania oraz zabawy ruchowe na śniegu.

Co zabrać ze sobą na stok?

Wybierając się po raz pierwszy na narty z dzieckiem, nie kupuj pełnego wyposażenia. Lepiej skorzystaj z usług wypożyczalni, w której specjalista dobierze buty, narty, gogle i kask (osoby do 16. roku życia muszą mieć go obowiązkowo) dostosowane do wieku i możliwości twojego dziecka. Jednak sprzęt sportowy, to jeszcze nie wszystko, co warto mieć na stoku. Oprócz niego dobrze jest ubrać pociechę w kurtkę narciarską, spodnie oraz rękawice, które będą nieprzemakalne i termoaktywne. Na narty z dziećmi zabierz też energetyczne przekąski oraz  skipass (specjalna karta, zawierająca wszystkie dane narciarza). Należy pamiętać również o kremie ochronnym, który zabezpieczy skórę przed promieniami UV odbitymi od śniegu.

Pierwsze kroki na nartach. Od czego zacząć?

Nauka jazdy na nartach dzieci nie obędzie się bez upadków. Dlatego dobrze, aby odbywała się pod okiem instruktora, który wyrobi w maluchu odpowiednie nawyki. Pociechę można zapisać na indywidualne lekcje lub wysłać do narciarskiego przedszkola. Nauka z pewnością rozpocznie się od dopasowania sprzętu. Później przyjdzie pora na rozgrzewkę, która przygotowuje dziecko do wysiłku i pozwoli uniknąć ewentualnych urazów. Dopiero po niej jest czas na zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Od czego naukę jazdy powinni rozpocząć dorośli? Z pewnością dobrym pomysłem będą kursy z instruktorem. Można także pouczyć się jeździć na nartach z dzieckiem. Czasami dorosłym, do zdobycia podstawowych umiejętności narciarskich wystarczą ćwiczenia i kilka cennych wskazówek od cierpliwego przyjaciela. Pamiętaj, że stopień trudności trasy narciarskiej określony jest kolorem – najłatwiejsze są zielone, później niebieskie i czerwone, a czarne to coś dla naprawdę doświadczonych.

Pamiętaj o bezpieczeństwie na stoku

Wybierając się na narty, pamiętaj o tym, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Oto kilka najważniejszych reguł, do których musicie stosować się podczas zjazdów:

• Uważaj na inne osoby oraz maszyny pracujące na stoku
• Zawsze stosuj się do znaków narciarskich
• Wybieraj bezpieczne trasy, dostosowane do waszych umiejętności
• Podchodź zawsze poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności całkowicie z niej zejdź
• Nie zatrzymuj się na trasie, jeśli nie jest to absolutnie konieczne
• Nie zmieniaj gwałtownie toru jazdy
• Wychodząc na narty z dzieckiem ustalcie punkt, w którym spotkacie się w przypadku zgubienia

Narty z dzieckiem - nocleg przy samym stoku


Wybierając się na narty z dzieckiem, warto wybrać miejsce noclegowe usytuowane blisko stoku, ponieważ ułatwi to organizację czasu. Przede wszystkim nie będziesz tracić czasu na dojazd, dzięki czemu zabawę na śniegu i uprawianie sportu możesz zaplanować wcześnie rano lub po południu. Rozwiązanie zapewnia komfort, gdy pogoda jest zmienna, ponieważ w hotelu przeczekasz śnieżycę lub silny wiatr, a w dogodnym momencie zadecydujesz o wyjściu na narty z dzieckiem. Poza tym, jeśli stok jest oświetlony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spędzać czas na świeżym powietrzu do wieczora – szczególnie, że zimą szybciej zapada zmierzch. Nocleg przy samym stoku gwarantuje możliwość aktywnego wykorzystania wyjazdu w 100%. Jeżeli dziecko zgłodnieje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść posiłek i wrócić do atrakcji czekających na stoku. 

Kaniówka Ski Resort

Na narty z dzieckiem w górach zaprasza Kaniówka Ski Resort – hotel w Białce Tatrzańskiej położony w malowniczej okolicy blisko lasu i rzeki. W zimowej aurze widoki są szczególnie ujmujące, ale najważniejszą atrakcję zimnej pory roku stanowi stok narciarski oddalony zaledwie o 100 m - Stacja Kaniówka . Po dniu pełnym wrażeń można odpocząć w komfortowych pokojach lub skorzystać z basenu, sauny, jacuzzi i bilardu. Dzieci mają do dyspozycji bawialnię z licznymi zabawkami i książeczkami. Hotel jest doskonale dostosowany do potrzeb rodzin z pociechami. 

Stacja Kaniówka oferuje możliwość skorzystania ze szkoły narciarskiej, ale najważniejszą informację stanowi fakt połączenia jej z Ośrodkiem Narciarskim Kotelnica Białczańska, włącznie z Banią Ski & Fun. Dzięki temu cała rodzina ma do wyboru ponad dwadzieścia tras, na które dostanie się bez odpinania nart. Karnet TatrySki pozwala na korzystanie ze wszystkich stacji. 

 

Kaniówka

 

Wierchomla Ski & Spa Resort

Białe szaleństwo w Beskidzie Sądeckim to propozycja, jaką roztacza hotel Wierchomla Ski & Spa Resort. Jest idealnym miejscem na narty z dzieckiem, wyróżnionym jako Hotel Przyjazny Rodzinie. Sprzyja wspólnej aktywności na świeżym powietrzu także zimą ze względu na położenie przy stacji narciarskiej. Jako partner Karty Dużej Rodziny umożliwia rodzinom wielodzietnym uzyskanie zniżek na karnety, ale też noclegi i gastronomię. Po wspólnych przeżyciach na śniegu hotel zachęca do skorzystania m.in. ze strefy wellness, a dzieci do odwiedzenia Klubu Koziołka Wierchołka. Noclegi można zarezerwować nie tylko w samym hotelu, ale również w całorocznych, bardzo przytulnych drewnianych domkach położonych na stoku. 

Stacja Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla należy do największych stacji narciarskich w Polsce. Wyciąg krzesełkowy, z siedzeniami dla czterech osób, ma długość aż 1600 m. Jest malowniczo usytuowany na zboczu góry Pusta Wielka. Wybierając się na narty z dzieckiem, można mu przy okazji pokazać piękne widoki Beskidów i Tatr. 

Wierchomla

Miejscowości, do których warto pojechać na narty z dzieckiem

Nie wiesz, gdzie jechać na narty z dzieckiem? Specjalnie z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy przegląd polskich ośrodków narciarskich. Na pierwsze wyjazdy najlepiej wybrać kameralne miejscowości z kilkoma wyciągami oraz mniejszą liczbą turystów. Można znaleźć je przede wszystkim w Tatrach, Karkonoszach, a nawet na Mazurach i na Kaszubach. Dobrze, aby w pobliżu bazy noclegowej znalazło się kilka atrakcji dla dzieci, z których można skorzystać, gdy narty się znudzą. Atrakcyjnie wyposażona sala zabaw, basen oraz animacje dla dzieci pozwolą ciekawie spędzić popołudnia.

Szukasz pomysłu na ferie w górach? Zobacz nasze propozycje!

Aby dowiedzieć się, gdzie najlepiej  jechać na narty z dzieckiem, kliknij w poniższe obrazki z wybranym przez Ciebie regionem:

 

 

Narty z dzieckiem w Bieszczadach

 

 

Narty z dzieckiem w Beskidach

 

 

Narty z dzieckiem w Gorcach

 

 

Narty z dzieckiem w Górach Świętokrzyskich

Narty z dzieckiem w Pieninach

 

Narty z dziećmi w Sudetach

 

Narty z dzieckiem w Tatrach

 

Narty z dziećmi na Kaszubach

 

Narty z dzieckiem na Lubelszczyźnie

 

Narty z dzieckiem na Pojezierzu Mazurskim

 

 

 

 

 

 NOCLEGI W GÓRACH - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI - ZOBACZ

 

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www