Na blogu mogliście już poczytać o atrakcjach dla dzieci we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska. Dzisiaj kilka słów o innych miejscach tego uroczego regionu, które warto zobaczyć. Dzieci będą miały frajdę z ciekawie spędzonego czasu wolnego, a rodzice odpoczną w naprawdę pięknym krajobrazie oraz na świeżym powietrzu.
W skład województwa dolnośląskiego wchodzą takie miejsca, jak: Bukowina Kłodzka, Duszniki Zdrój, Galowice, Głuszyce, Jugowice, Karpacz, Kletno, Kowary, Radków, Szklarska Poręba, Złoty Stok czy Nowa Ruda. W każdych z nich, kryją się atrakcje, których nie można pominąć na planie swojej weekendowej lub jednodniowej wycieczki. Oto kilka słów o niektórych z nich.
Zapomniałabym – celowo nie opisuję Szklarskiej Poręby oraz Karpacza – o tych miejscach już na pewno słyszeliśmy, o ile tam już nie byliśmy, nawet kilka razy!

Bukowina Kłodzka – czyli błędne skały
Przepiękny element naturalnego krajobrazu Gór Stołowych. To coś na wzór kamiennego labiryntu, po którym turyści mogą swobodnie spacerować, mając wrażenie, że jest się w krainie bardzo niezwykłej i urokliwej. Błędne skały to podróż przez skalne tunele, skałki o fantazyjnych kształtach. Najciekawsze z nich to: Lwia Łapa, Dwunożny Grzyb, Wielbłąd. Dla zainteresowanych dostępny jest taras widokowy na skalnych Czaszach, gdzie ujrzymy widok zapierający dech w piersiach. Dzieci z pewnością rozwiną tutaj swoją wyobraźnię!

Głuszyce – Podziemne Miasto „Osówka”
Idealne miejsce dla małego odkrywcy. Specjalnie dla nich jest przygotowana trasa edukacyjna, gdzie czeka na nich atrakcja w postaci nietoperzy. To także spotkanie z duchem Sowich Gór, czas spędzony przyjemnie przy odlewaniu figurek zwierząt. Wybierając się do podziemnego miasta pamiętajmy, żeby przygotować dziecku coś cieplejszego do ubrania. Miasto w podziemiach to miejsce, gdzie temperatura spada do 5-10 st. C.

Duszniki Zdrój – Muzeum Papiernictwa
Miejsce dla fanów książek!! To tak, bo przecież większość rzeczy, która otacza dziecko jest wykonana z papieru – a co to właściwie takiego? W Muzeum dziecko nie tylko dowie się czym jest ten materiał, ale również będzie mogło samo uczerpać własną kartkę. Tym samym tak długo skrywana zagadka wreszcie zostanie wyjaśniona.

Galowice – Muzeum Powozów
Bardzo blisko Wrocławia, bo zaledwie 10 km, mieści się starym spichlerzu muzeum. Znajdziemy tam historyczne powozy oraz całe kolekcje zabytkowych pojazdów zaprzęgowych. Oprócz tego, dzieci będą mogły zobaczyć karetę, bryczki, sanie pałacowe, a w przerwie zwiedzania zjeść przepyszne lody w tamtejszej kawiarence. Teren dookoła spichlerza jest bardzo obszerny, to zatem wspaniałe miejsce na odpoczynek i wspólną zabawę pod chmurką. Dzieci będą wniebowzięte.

Jugowice – Kompleks Sztolni Podziemnych „Włodarz”
Kolejne miejsce do zwiedzania podziemnego miasta. Uwaga, w niektórych odcinkach popłyniemy łodzią, po zalanej dawniej sztolni. To niezwykłe przeżycie. Atrakcje czekają zresztą także na zewnątrz – mnóstwo sprzętu wojskowego, pyszna grochówka oraz inne specjały kuchni polowej. Na pewno posmakują naszym małym turystom.

jaskinia

Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia
Miejsce, które od razu skojarzy się naszemu dziecku z krainą lodowcową. Do przejścia mamy aż 3 km, a nasze oczy będą mogły podziwiać przepięknie ukształtowane ścianki jaskini. Zobaczymy stalaktyty, stado nietoperzy, a zwieńczeniem naszej wycieczki będzie Sala Pałacowa – gdzie ujrzymy draperie, stalagnaty, heliktyty.

Kowary – Park Miniatur
Czyli wszystkie zabytki dolnego Śląska w jednym miejscu. Jak to możliwe? Wszystkie są miniaturami tych wspaniałych miejsc oraz zabytków. Spośród wszystkich okazów znajdziemy: kościół Wang, Muzeum Papiernictwa, wrocławski ratusz oraz inne zabytki tego wspaniałego miasta i okolic.

17232_polska_kowary

Dzieci będą mogły pobiegać wśród tych wszystkich zabytków w otoczeniu pięknej natury. Szczerze polecamy!
Aby zachęcić Was do zwiedzania województwa dolnośląskiego powiem tylko, że miejsca wymienione, to właściwie tylko garstka wśród wszystkich zabytków, które serwują nam ośrodki tego regionu. Myślę, że aby zobaczyć je wszystkie z pewnością powinniśmy zarezerwować sobie kilka weekendów.