Z pogodą nad Bałtykiem bywa różnie.  Ponieważ nie zawsze stać nas na wykupienie wczasów w hotelu czy ośrodku z basenem, warto przed wyjazdem na rodzinne wakacje nad morzem  zorientować się, czy gdzieś w pobliżu znajduje się  park wodny, z którego można skorzystać w razie niepogody.
Baseny,  zjeżdżalnie, masaże wodne i rwące rzeki to nie lada atrakcje dla całej rodziny.

1. Parki wodne od Mierzei Wiślanej po Ustkę – gdzie jechać z dziećmi

Pod tym względem wschodnie wybrzeże nie wygląda najlepiej. Są oczywiście  różne baseny miejskie, ale nie oferują one już żadnych dodatkowych atrakcji.
Z parków wodnych właściwie do wyboru mamy  Aquapark w Sopocie oraz pływalnię w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. W Sopocie na najmłodszych czeka specjalny basenik z wodą od 0 do 60 cm. Znajdują się tam zjeżdżalnie, gejzery oraz zwierzęta tryskające wodą. Starsze dzieci zapewne chętnie skorzystają z 2 zjeżdżalni, basenu czy rwącej rzeki.

Park wodny znajduje się również  w ośrodku Primavera Conference & SPA.
Na 1000 m2 powierzchni znajdują się 3 baseny, brodzik wraz ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, rwąca rzeka czy też strefa saun.

Primavera Park wodny

Pod koniec lipca 2016 ruszył także duży aquapark w Redzie.
Tam rzeczywiście można poszaleć na wielu zjeżdżalniach, rwącej rzece czy też w basenie z falami. Jest także specjalna strefa dla maluszków.

Aquapark Reda

Na granicy województwa pomorskiego  świetny aquapark oferuje Hotel Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka.
Oprócz m.in. basenu relaksacyjnego ze zjeżdżalnią, rwącą rzeką oraz brodzikiem dla dzieci z atrakcjami wodnymi znajdziemy tu jedyne na Pomorzu baseny termalne z wodą solankową.
Kąpiel w takiej wodzie nie tylko działa relaksacyjnie, ale też doskonale wpływa na system odpornościowy, oddechowy czy urazy ortopedyczne.

Basen w Hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka

Na 1 czerwca 2024 planowane jest otwarcie nowoczesnego aquaparku w Grand Maxim Łeba. Atrakcje, jakie czekają na rodziny z dziećmi, to m.in. basen rekreacyjny z gejzerami wodnymi, rwąca rzeka, jacuzzi solankowe, leżanki wodne, brodzik z fontanną wodną, 20-metrowa zjeżdżalnia, sauna parowa i groto solna.

 

2. Parki wodne na Wybrzeżu Zachodnim, czyli krótko o aquaparkach woj. zachodniopomorskim

Znacznie więcej aquaparków ma do zaoferowania województwo zachodniopomorskie.

W Darłowie warto zawitać do 2 parków wodnych – Parku Wodnego „Jan” oraz Rodzinny Park Rozrywki Balticlandia.

Jan to  podobno jedyny w Europie aquapark, który umożliwia kąpiel w wodzie morskiej przez cały rok. Dla maluchów jest tu wydzielony brodzik ze zjeżdżalniami. Dla starszych głównymi atrakcjami są  zjeżdżalnie wodne (o łącznej długości 230 m) oraz dzika rzeka.

Hotel Jan

 

Balticlandia znajduje się na terenie Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar, tuż przy samej plaży. Na amatorów wodnych kąpieli na powietrzu czekają tu: duży basen z podgrzewaną wodą, 2 tory pływackie, 3 zjeżdżalnie, bicz wodny, 2 ekskluzywne jacuzzi  oraz brodzik dla najmłodszych.
Oprócz tego na maluchów czeka też kolorowy plac zabaw oraz pyszna cukiernia.

balticlandia

 

Gejzery, zjeżdżalnia „słonik”, jacuzzi oraz zewnętrzna zjeżdżalnia – takie atrakcje czekają na Was w Centrum Zdrowia i Rekreacji „Geovita” w Dąbkach.

Sianożęty to niewielka miejscowość idealna na wakacje z dzieckiem Podczas urlopu można skorzystać z basenu znajdującego się w ośrodku
Imperiall Resort & MediSpa

Basen wyposażony jest w nowoczesny system uzdatniania wody eliminujący do znikomej ilości zawartość chloru, co ma na pewno bardzo duże znaczenie przy korzystaniu z basenu najmłodszych dzieci. Specjalnie właśnie dla nich wydzielono brodzik ze zjeżdżalnią.

 

W Jarosławcu znajduje się   Aquapark „Panorama Morska”. Jest to kompleks basenów zewnętrznych oraz wewnętrznych ze stali nierdzewnej z podgrzewaną wodą o powierzchni  około 1500 m. Aquapark oddalony jest od morza 350 m. Na turystów czekają tu .m.in. basen rekreacyjny z rwącą rzeką o długości 55m, zjeżdżalniami,  oraz masażami karku.

Miłośnikom wodnego szaleństwa MOSIR w Kołobrzegu oferuje kompleks basenów m.in.  z dziką rzeką, gejzerem, zjeżdżalniami, hydromasażami oraz brodzikiem dla dzieci.

Bardzo ciekawą ofertę ma dla turystów kompleks  Sandra Spa w Pogorzelicy. Dla gości hotelowych korzystanie z aquaparku jest wliczone w cenę pobytu. Istnieje również możliwość korzystania ze wszystkich wodnych atrakcji przez gości z zewnątrz. Na Wasze pociechy czeka wodna dżungla oraz w sezonie letnim wodny plac zabaw z animacjami. W ofercie znajdziecie również zjeżdżalnie, baseny  termalne czy jacuzzi.

Również hotel Senator w Dźwirzynie  oraz Kompleks Wypoczynkowo-Rekreacyjny LAGUNA  w Mrzeżynie zapraszają do swoich parków wodnych gości z zewnątrz. W hotelu Senator czeka  na Was m.in. basen z licznymi atrakcjami wodnymi –  bicze, przeciwprądy, kaskady wodne, strumienice, parasole z tryskającą z góry wodą oraz okrągły brodzik ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. W skład kompleksu wchodzą również duże wanny z hydromasażem o różnych temperaturach wody, Świat Saun oraz Akademia Nurkowania. Laguna natomiast oferuje turystom m.in. brodzik i armatki dla dzieci, 2 baseny, jacuzzi, bicze i gejzery.

Wesołej zabawy!