Pogoda w te wakacje nas nie rozpieszczała. Kolejny deszczowy dzień nad morzem postanowiliśmy więc spędzić w nowo otwartym aquaparku w Redzie. Oczywiście na taki genialny pomysł wpadły setki rodzin, które zdecydowały się na wakacje nad morzem. Gdy ok. godz. 11.30 dotarliśmy do parku wodnego zobaczyliśmy niekończąca się kolejkę chętnych do zabaw w wodzie. Chcieliśmy się wycofać, bo jeden z pracowników parku poinformował nas, że o 9 rano lub późnym popołudniem kolejki są znacznie mniejsze, ale cóż, nie było mowy, żeby nasze latorośle się stamtąd ruszyły. I tak po odstaniu 2,5 godziny w kolejce w końcu udało się nam przekroczyć bramki do wodnego raju.

reda4

1. Bilety do aquaparku

W tej chwili są one w dość przystępnych cenach – 3-godzinny pobyt dla 4-osobowej rodziny to koszt 90 zł, a bilet całodniowy – 140 zł. Gorzej niestety wygląda sprawa z rodzinami wielodzietnymi, gdyż za każde kolejne dziecko trzeba dopłacić 50 zł przy bilecie 3-godzinnym. Nie przewidziano biletów rodzinnych np. 2 + 3, a szkoda… Poza wakacjami bilety są jeszcze tańsze.

2.Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Aquaparku Reda

Podczas naszego pobytu do niektórych atrakcji stały kolejki. Największa była oczywiście do zjeżdżalni z rekinami, na końcu której znajdował się przezroczysty tunel i dzięki temu można było obserwować pływające nad głową małe rekiny oraz inne rybki.

 

reda7

reda6

Pozostałe zjeżdżalnie były naprawdę bardzo fajne i dawały wiele frajdy. Zjeżdża się na nich na pontonach – co jest dodatkową atrakcją – przynajmniej dla mojej rodzinki. Moją ulubioną zjeżdżalnią była Blue Cosmo. Nikt z nas nie zdecydował się na przejazd ekstremalną, pionową – Ultra Speed

Dla rodzin z małymi dziećmi jest specjalnie wydzielona strefa – Zatoka Piratów – z płytkim basenem oraz ze statkiem, gdzie maluchy mogą bezpiecznie bawić się w wodzie.

reda1

Kolejną godną uwagi atrakcją jest basen z falami, na których unosimy się, pływając na pontonach. Nie można tez zapomnieć o rwącej rzece oraz jacuzzi zwanym wulkanem.

3.Gastronomia, co przekąsić z dzieckiem

W parku wodnym znajduje się jeden barek z fast foodami typu zapiekanka czy hot dog oraz napojami. Nie płacimy w nim gotówką, ale opłaty naliczane są na bransoletki, które otrzymujemy przy wejściu do parku. Należność regulujemy na koniec naszej wizyty w aquaparku.

4.Podsumowanie

Trzygodzinny pobyt w zupełności wystarczy, aby nacieszyć się wszystkimi atrakcjami. Przynajmniej na razie, bo trzeba dodać, że park wodny nie jest jeszcze inwestycją w pełni zakończoną. Kolejki, w jakich trzeba stać, aby dostać się do parku, same świadczą, jakie jest zapotrzebowanie na tego typu atrakcje w tej części wybrzeża.

5.Noclegi przyjazne rodzinom z dziećmi w okolicach Redy

Aquapark znajduje się zarówno niedaleko Trójmiasta, jak i okolic Półwyspu Helskiego. Warto więc pobyt w aquaparku połączyć z wyjazdem nad morze. Noclegi przyjazne dzieciom możecie znaleźć w naszym serwisie:) Przy okazji możecie zwiedzić też inne atrakcje turystyczne dla dzieci tego regionu.