Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Atrakcje turystyczne dla dzieci

Atrakcje turystyczne dla dzieci

W Polsce jest wiele ciekawych, wartych obejrzenia miejsc, w których dzieci na pewno nie będą się nudzić. W serwisie wakacjezdzieckiem.pl prezentujemy listę najciekawszych atrakcji turystyczny dla dzieci znajdujących się w poszczególnych regionach naszego kraju . Warto podczas urlopu czy weekendowego wypadu z dziećmi znaleźć czas nie tylko na wypoczynek, ale  także na odkrywanie niezwykłych miejsc, które znajdują się w pobliżu.

Parki dinozaurów, zabytki w miniaturze, ogrody zoologiczne, parki rozrywki, aquaparki, place zabaw  to miejsca, w których zapewne zobaczymy uśmiech na twarzy naszych pociech.

Zachęcamy także do zwiedzania muzeów, skansenów czy różnych zabytków. Odwiedzanie takich  miejsc uczy nasze dzieci cierpliwości, a wystawianie ich na nowe doświadczenia daje wyjątkową okazję do nauki o świecie, w którym żyjemy.

Architektura i zabytki w swoich niepowtarzalnych odsłonach czynią wiele miejsc magicznymi. Szczególne atrakcje turystyczne dla dzieci stanowią motywy z legend i baśni, które można spotkać na ulicy – zobaczyć, a nawet dotknąć. Smok u stóp Wawelu jeszcze mocniej rozbudza wyobraźnię, a historia o dzielnym szewczyku, który uratował gród Kraka przybiera realny wymiar. Krasnale są jednymi z najbardziej znanych baśniowych postaci, a teraz na dobre zadomowiły się w różnych zakamarkach Wrocławia. Szukanie krasnali połączone ze zwiedzaniem miasta może się okazać wspaniałą rodzinną przygodą. 

 Miasta i konkretne atrakcje turystyczne, wśród których prym wiodą zamki i warownie, są spowite tajemniczymi opowieściami. Świat fantazji jest naturalnym środowiskiem najmłodszych turystów, a odkrywanie przed nimi kolejnych historii pobudza wyobraźnię i rozwija niekonwencjonalny sposób myślenia, a w końcu największe odkrycia są efektem nieszablonowego działania. Warto wybierać atrakcje dla dzieci, które pozwolą im zanurzyć się w ulotny świat marzeń. Dla rodziców to świetny pretekst, aby znowu poczuć dziecięcą beztroskę. 

 Nowoczesne atrakcje turystyczne dla dzieci uczą i bawią jednocześnie – centra nauki z wystawami interaktywnymi umożliwiają samodzielne przeprowadzanie eksperymentów. Zapoznają ze światem przyrody, fizyki i chemii. Można też znaleźć się bliżej nieba, odwiedzając planetarium. Kto wie, czy pociecha nie dokona kiedyś odkrycia na miarę Mikołaja Kopernika. Rozmaite stałe i tymczasowe wystawy organizowane w muzeach, galeriach i domach kultury poszerzają horyzonty. Ważne jest jednak, aby ich tematykę i charakter dobrać do wieku dziecka. W końcu wszyscy mają się dobrze bawić, a nie nudzić. Wszelkiego rodzaju podziemia wzbudzają zwykle fascynację, a w Polsce nie brakuje kopalni, które są czynne dla zwiedzających. Na atrakcje dla dzieci składa się nie tylko odkrywanie górniczego życia, ale również legendy o duchach kopalni. 

 Coraz więcej miejsc oferuje gry terenowe i warsztaty rzemieślnicze. Można posmakować m.in. garncarstwa, lepiąc swój własny kubek lub inne proste naczynie. Z kolei warsztaty wypiekania chleba to okazja, aby przekonać się, czy dziecko nie ma przypadkiem zadatków na doskonałego piekarza lub kucharza. Odpoczynek wśród pięknych krajobrazów i zieleni gwarantuje doładowanie akumulatorów na wiele dni, dlatego proponujemy miejscowości pełne szlaków i ścieżek przyrodniczych przybliżających różnorodność świata roślinnego oraz zwierzęcego. Ogrody zoologiczne prezentują z kolei nie tylko charakterystykę rodzimych zwierząt, ale również niezwykle egzotycznych, które u nas nie występują. Można przyjrzeć się  np. niedźwiedziowi himalajskiemu, żyrafie lub papugom w kolorach tęczy. 

 Ekscytujące atrakcje dla dzieci są dostępne w każdym rejonie Polski. Wystarczy dobrze sprawdzić, co znajduje się w danym miejscu, a efektem wyjazdu może okazać się nowa pasja dziecka. Warto zadbać o aktywne spędzanie czasu, które wyjdzie na zdrowie całej rodzinie. Długie wędrówki, przemierzanie szlaków na rowerze lub jazda konna mogą stać się wspólnym hobby. Zimą warto zakładać nie tylko narty zjazdowe, ale również biegowe. Szklarska Poręba to tylko jedno z miejsc, gdzie można spróbować narciarstwa biegowego, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki. Otwartość na poznawanie świata najlepiej pobudzają jednak atrakcje turystyczne dla dzieci łączące w sobie pierwiastki bajkowe, naukowe i przyrodnicze. Najlepszym pomysłem na wspólne spędzanie czasu jest zaplanowanie różnorodnych rozrywek, które sprawią, że po powrocie opowieściom o nowych doświadczeniach nie będzie końca. 

Mamy nadzieję, że przedstawione w naszym serwisie atrakcje dla dzieci staną się dla Was inspiracją do wspólnego wyjścia z domu oraz zmotywują  do rodzinnych podróży.

Zachęcamy do kliknięcia w poniższe obrazki, a znajdziecie tam najciekawsze atrakcje turystyczne dla dzieci w podziale na regiony:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www