Wakacjezdzieckiem

Bory Tucholskie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Borach Tucholskich

Tęsknicie do tego, by budził Was świergot ptaków? Bory Tucholskie to miejsce, w którym króluje dzika przyroda. To jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, który rozciąga się na powierzchni około 3 tys. km². W jego skład wchodzi park narodowy, sześć parków krajobrazowych oraz liczne rezerwaty przyrody. To obszar obfitujący w dzikie bory sosnowe, malownicze mokradła, piękne polany i czyste jeziora.

Wakacje z dzieckiem w Borach Tucholskich to zwykle leniwy wypoczynek nad jeziorem. Region jest świetną alternatywą dla Mazur, zwłaszcza dla mieszkańców zachodniej Polski, którzy mają daleko do Krainy 1000 Jezior. Zaletą Borów Tucholskich jest prosty dojazd. Dobrze utrzymane drogi pozwalają tu bardzo łatwo dostać się samochodem. Do większych i mniejszych miejscowości w regionie dojeżdża również komunikacja miejska.

Dlaczego warto jechać na wakacje z dzieckiem w Bory Tucholskie?

Życie w mieście daje młodym ludziom wiele możliwości rozwoju. Pozbawia ich jednak swobody i beztroski, które daje zabawa na łonie natury. Wakacje w Borach Tucholskich to okazja do tego, by posmakować życia zgodnie z rytmem przyrody i przeżyć wiele niezapomnianych przygód. Czas spędzony na pluskaniu się w jeziorze, spacerowaniu po lesie i turlaniu się po łące na długo pozostanie w sercach najmłodszych. Stanie się dla nich tym, czym dla nas są wspomnienia z wakacji u babci na wsi. Co więcej, czyste powietrze i sprzyjająca wakacyjna aura pozytywnie wpłyną na zdrowie i samopoczucie dzieci. Urlop w Borach Tucholskich to doskonała okazja do tego, by udowodnić najmłodszemu pokoleniu, że odpoczynek bez Internetu może być naprawdę atrakcyjny.

Co robić latem w Borach Tucholskich? Top 8 atrakcji, dla młodych poszukiwaczy przygód

 1. Pluskanie się w jeziorze

Wszystkie dzieci lubią bawić się nad jeziorem. Czysta, ciepła woda, którą latem można znaleźć w jeziorach w Borach Tucholskich, doskonale nadaje się do pływania. W wielu miejscach można znaleźć tu trawiaste plaże pełne wczasowiczów z pomostami i brodzikiem. 

 2. Spanie pod namiotem

To prawdziwa przygoda dla małych mieszczuchów. Wakacje z dzieckiem pod namiotem w Borach Tucholskich to okazja do spania na łonie natury. Możecie rozbić się na jednym z okolicznych kempingów, skąd łatwo dojdziecie do lasu i do jeziora.

 3. Ognisko z kiełbaskami

W Borach Tucholskich ogniska wolno palić jedynie w wyznaczonych miejscach. Z pewnością znajdziecie je przy ośrodkach wypoczynkowych, w których będziecie spędzać urlop. Biesiadowanie przy ogniu to coś, co lubią dzieci i dorośli. To świetna okazja do opowiadania rodzinnych opowieści lub wspólnego śpiewania przy wtórze gitary.

 4. Podchody

Uważajcie, żeby się nie zgubić! Podchody to dla dzieciaków nie lada przygoda. Podzielcie się na dwie drużyny i zacznijcie świetną zabawę!

 5. Obserwowanie gwiazd

W mieście nigdy nie jest dostatecznie ciemno na to, by zobaczyć niebo w pełnej krasie. W Borach Tucholskich możecie położyć się na trawie i wpatrywać w tysiące jasnych gwiazd. Być może wśród nich znajdzie się ta spadająca, która spełnia marzenia?

 6. Tropienie leśnych zwierząt

W Borach Tucholskich można spotkać wiele gatunków dzikich roślin i zwierząt. Możecie wybrać się na rodzinny spacer i spróbować rozpoznawać tropy zwierząt. Pamiętajcie o tym, aby dobrze przygotować się na wakacje z dzieckiem w Borach Tucholskich. Weźcie ze sobą przewodnik, który ułatwi wam rozpoznawanie śladów zwierzyny.

 7. Wycieczki rowerowe

Długie wycieczki rowerowe w otoczeniu pięknej przyrody to prawdziwą przyjemność. Ciepłe dni to doskonały czas na rodzinne wyprawy. Warto zaznaczyć, że w Borach Tucholskich wyznaczono wiele tras rowerowych, na których trasie zobaczycie nie tylko piękną przyrodę, ale i ciekawe miejscowości.

8. Zwiedzanie okolicznych atrakcji

W Borach Tucholskich nie będziecie się nudzić. Możecie odwiedzić okoliczne miejscowości, pozwiedzać skanseny i muzea. Więcej informacji o tym, co warto zobaczyć w regionie, znajdziecie na dole artykułu.

 Jesienne, rodzinne grzybobranie

 Czy wiesz, że Bory Tucholskie słyną z obfitości grzybów? Jesienią zjeżdża tu wielu turystów, którzy opuszczają las z koszami wyładowanymi podgrzybkami i prawdziwkami. Bez trudu można tu także spotkać rzadsze okazy, takie jak np. kozaki. Dlatego, jeśli macie ochotę na rodzinne grzybobranie, które skończy się sukcesem, koniecznie wybierzcie się w Bory Tucholskie!

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Nowe 99 , 83-240 Szteklin
Liczba miejsc: 6
Udogodnienia dla dzieci:
 • Teren ogrodzony
Okrężna1, 1 1 , 89511 Cekcyn
Liczba miejsc: 14
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Teren ogrodzony
 • Boisko
Rulewo 13 , 86-160 Rulewo
Liczba miejsc: 100
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • Animacje

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www