Wakacjezdzieckiem

Beskid Śląski

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Beskidzie Śląskim

Beskid Śląski to nietypowe, lecz naprawdę wyjątkowe miejsce na rodzinny wyjazd. Latem można spacerować po uroczych, niemal niekończących się szlakach oraz podziwiać piękno otaczającej przyrody, natomiast zimą zasmakować frajdy związanej ze sportami zimowymi.  Spokój i cisza sprawiają, że atmosfera tego miejsca jest naprawdę wyjątkowa. Jednak wielu z nas zapomina o tym, że Beskid Śląski ma do zaoferowania nie tylko piękne widoki, ale również niecodzienne rozrywki – i to dla całej rodziny. 

 Beskid Śląski latem i zimą 

W Beskidzie Śląskim szczególnie latem z pewnością warto rozpocząć swój wypoczynek z dzieckiem od spaceru niebieskim szlakiem, w otoczeniu przepięknej przyrody – by dojść do szczytu Baraniej Góry. Zimą natomiast, atrakcją będzie skocznia narciarska w Wiśle-Malince, gdzie możemy rozejrzeć się na widoki rozpościerające się z tarasu widokowego.  Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również odwiedzenie kompleksu trzech skoczni narciarskich na północnym stoku góry Skalite. Zarówno latem, jak i zimą będziecie mogli  przyglądać się popisom młodych skoczków. Nie jesteś fanem pieszych wycieczek? Spokojnie. Atrakcją Beskidu Śląskiego jest między innymi Kolej linowa na Czantorię, która jest obecnie jedną z najnowocześniejszych kolejek Beskidów. Dzięki temu będziesz mieć okazję nie tylko zażyć trochę ruchu, ale również odetchniesz, podziwiając piękne widoki. Przejeżdżając kolejką wyznaczona trasę, możemy podejrzeć przyrodę z takiej samej perspektywy jak podczas spacerów po szlaku.  Możesz również zdecydować się na równie ciekawą kolej na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Nowoczesne i podgrzewane kanapy podczas dwuetapowej podróży zawiozą Cię na szczyt już w pół godziny. Na górze znajduje się przepiękny taras widokowy, który zachęca do relaksu i odpoczynku w gronie najbliższych. 

 Poza szlakami 

W przerwie pomiędzy kolejną wycieczką, zajrzyjmy do Muzeum Turystyki Górskiej na Przysłopie prawdopodobnie najwyżej położonego na Śląsku. Znajduje się ono tuż obok schroniska górskiego na Przysłopie, niedaleko szczytu Baraniej Góry. Nie pomińmy także Leśnego Parku Niespodzianek, który stwarza wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą, zielenią i zwierzętami dosłownie na wyciągnięcie ręki! Podążając malowniczymi ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi nie sposób ominąć głównej atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników. Razem z dziećmi będziecie mieli szansę z bliska zobaczyć najpiękniejsze i największe polskie ptaki. Alternatywą dla kolejki będzie też Bajeczna Ciuchcia (Wisła). Podróż ciuchcią na kołach, która wędruje po Wiśle i okolicach to naprawdę niezapomniane doświadczenie. Na koniec, gratka dla chłopców: Dream Park, czyli park rozrywkowo-edukacyjny, gwarantujący niezapomnianą zabawę dla całej rodziny. W skład kompleksu wchodzą: park dinozaurów, gdzie zwierzęta poruszają się i wydają dźwięki oraz park miniatur, park liniowy i kino 6D.

 Odrobina kultury

Wiele osób zapomina, że Beskid Śląski może się również pochwalić bardzo ciekawym zapleczem kulturalnym. To świetne rozwiązanie w przypadku deszczowych, leniwych dni. Jednym z ciekawszych miejsc wartych odwiedzenia jest Sanktuarium Św. Jakuba, które pochodzi z 1800 roku! Ten niebywały kościół to świetna okazja do tego, by przyjrzeć się pięknym barokowym wykończeniom oraz zobaczyć najstarszy zabytek znajdujący się w Szczyrku. Idealnym dopełnieniem spokojnego popołudnia będzie spacer po beskidzkich muzeach. To naprawdę niecodzienna atrakcja i to dla całej rodziny. Szczególnie polecamy Muzeum Beskidzkie, które może Was naprawdę miło zaskoczyć. W tym miejscu możemy obejrzeć nie tylko najpiękniejsze, tradycyjne stroje, ale również zobaczyć jak wyglądało życie Śląskich Górali, które skupiało się wokół pasterstwa, tkactwa oraz rolnictwa. Zabawa trwa również po opuszczeniu głównej wystawy, kiedy wkraczamy na teren zagospodarowany przez tradycyjne budynki. Piękne, drewniane domki ulokowane wśród zapierającej dech w piersiach przyrody to naprawdę coś. Dla fanów sztuki ogromną gratką będzie Muzeum Magicznego Realizmu, już sama nazwa brzmi zachęcająco, prawda? Muzeum zostało utworzone w willi Juliana Ochorowicza i zawiera prace nie tylko polskich przedstawicieli magicznego realizmu, ale również samego Salvadora Dalego. 

 

Jak widać, Beskid Śląski okazał się miejscem, które sprawdzi się zarówno w przypadku letnich, jak i zimowych wyjazdów. Piękne widoki zachwycają o każdej porze roku. Odnajdą się tutaj zarówno fani pieszych wspinaczek, jak i zimowych sportów, ale również amatorzy rodzinnych rozrywek. To miejsce może poszczycić się pięknymi zabytkami architektonicznymi oraz niecodziennymi muzeami. Wybierz się wraz ze swoją rodziną i zasmakuj wyjątkowego klimatu, jaki oferuje jedynie Beskid Śląski. 

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
ul. Poziomkowa 20 , 43-370 Szczyrk
Liczba miejsc:
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • Animacje
Szpitalna 88 , 43-450 Ustroń
Liczba miejsc: 152
Hotel***NAT Ustroń to komfortowy hotel z basenem i bazą zabiegową i atrakcjami dla dzieci.
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony
Zwardoń 180c , 30-373 Zwardoń
Liczba miejsc: 12
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • DVD

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www