Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Góry Świętokrzystkie

Narty z dzieckiem Góry Świętokrzyskie

Krajno

Ośrodek narciarski Sabat

Stok narciarski Sabat (425 m n.p.m.) znajduje się u podnóża Łysicy - najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich. Ośrodek Sabat Krajno (otwarty codziennie od 10 do 22) wszystkim turystom oferuje dwa nowoczesne wyciągi orczykowe - czekające o długości 740 metrów każdy (dzieci do lat 6 pod opieką rodziców korzystają z niego za darmo) oraz zjazd po sztucznie naśnieżanym i ratrakowanym kilometrowym stoku. Trasy są nagłośnione i oświetlone nowoczesnymi reflektorami metalo-halogenowymi, co wieczorami znacząco poprawia bezpieczeństwo narciarzy. Kompleks oferuje wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, kwalifikowanych instruktorów, restauracje, bezpłatny parking, a także 24-godzinny monitoring, który skutecznie odstrasza złodziei.

Adres:
Sabat Krajno
Krajno Zagórze 43c
26-008 Górno

http://www.sabatkrajno.pl


Kielce

Stok narciarski Telegraf

Kielce leżą w sercu Gór Świętokrzyskich i stanowią turystyczne centrum regionu. Na jego terenie miasta znajduje się szereg rezerwatów przyrody ożywionej i nieożywionej, ponadto w granicach administracyjnych sporą część terenu obejmuje Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy. Stok narciarski Telegraf oddalony około kilometra od centrum miasta, położony jest na wysokości 406 m n.p.m. W godzinach od 10 do 22 dysponuje dwoma wyciągami orczykowymi o długości 500 i 180 metrów. Duży stok przeznaczony jest dla zaawansowanych narciarzy (trasa trudna, górny odcinek jest bardzo stromy, porównywalny z zakopiańskim Nosalem), natomiast mały stworzony został z myślą o początkujących i dzieciach. Trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i przygotowane ratrakiem, dodatkowo przy dolnych stacjach Telegraf oferuje szkółkę narciarską, serwis i wypożyczalnie sprzętu oraz bar z gorącymi posiłkami i parking na 100 samochodów.


Adres:
Stok narciarski Telegraf
ul. Narciarska 6
25-214 Kielce

http://www.rekreacja.kielce.pl


Stok narciarski Stadion

Stok narciarski Stadion położony jest na północnym stoku Góry Pierścienica (367 m n.p.m.) w odległości ok. 1,5 km od centrum Kielc (dojazd autobusem MZK, linią nr 4). Stacja dysponuje łatwą trasa o długości 500 metrów i szerokości od 22 do 50 m (oświetlenie, naśnieżenie, ratrak). W godzinach od 10 do 22 (w weekend otwarty godzinę wcześniej) działa wyciąg orczykowy, podwójny o przepustowości 1000 osób/h oraz wyciąg taśmowy o długości 100 m, z którego korzystać mogą początkujący mali narciarze oraz saneczkarze. Na miejscu dostępny jest instruktor narciarstwa, serwis i wypożyczalnia sprzętu zimowego. Atutami wyciągu jest tor saneczkowy, parking przy drodze leśnej na 50 samochodów oraz bogata baza gastronomiczna i hotelowa.

Adres:
Stok narciarski na Stadionie
Aleja Na Stadion
25-214 Kielce

http://www.rekreacja.kielce.pl


Bałtów

Bałtów znajduje się około 12 kilometrów na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego. Charakterystyczne dla krajobrazu tej miejscowości są strome zbocza Doliny Kamiennej, z wapiennymi skałkami. Mieszczący się w tym miejscu Ośrodek Narciarski Szwajcaria Bałtowska wszystkich miłośników sportów zimowych zaprasza na dwie trasy zjazdowe o długości 570 i 340 metrów. Profesjonalnie przygotowany stok o różnicy poziomów 65 m stwarza idealne warunki zarówno dla średnio zaawansowanych jak i doświadczonych narciarzy. Poczucie bezpieczeństwa, szczególnie turystom stawiającym pierwsze kroki na stoku zapewnia szeroki zjazd (od 50 do 70 m), regularnie utwardzany i ratrakowany. Wzdłuż tras działają dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób/godzinę. Trzeci, krótszy wyciąg o długości 100 m przygotowany został specjalnie dla potrzeb dzieci i szkółki narciarskiej. Stacja wyposażona jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwala na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin wieczornych (od 9 do 21). U podnóża stoku znajduje się profesjonalnie wyposażona wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Atrakcją tego miejsca są często organizowane kuligi poprzez pokryte białym puchem bałtowskie wąwozy i lasy.

Adres:
Stok narciarski Bałtów
Bałtów 8a
27-423 Bałtów

http://www.szwajcariabaltowska.pl

 

  

NOCLEGI W REGIONIE GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI W REGIONIE GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - ZOBACZ

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www