Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Kaszuby

Narty z dzieckiem Kaszuby

Wieżyca

Wieżyca (329 m n.p.m.) zwana Kaszubskim Olimpem jest najwyższym wzniesieniem pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich. Na jej szczycie znajduje się Wieża Widokowa im. Jana Pawła II. Na Wieżycy działa stok narciarski i wyciąg prowadzony przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Koszałkowo”, które przez cały rok wytwarza własne sery, twarożki, kiełbasy i wędliny, a także dba o zaplecze hotelowe. Stok o długość 300 metrów (oświetlony, naśnieżany, ratrakowany) dysponuje kilkoma trasami o średniej i małej trudności, a także specjalnymi szlakami dla początkujących i dzieci. Dla maluchów dodatkowo przygotowano trzy tory snowtubingowe do jazdy po śniegu na gumowej oponie. Do dyspozycji narciarzy jest 7 wyciągów (3 orczyki), w tym dwa do snowtubingu, jeden dla początkujących i jeden dziecinny dla narciarskiej szkółki. Dla wygody i bezpieczeństwa turystów ośrodek zadbał o wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu, wypożyczalnie i serwis sprzętu zimowego a także opiekę wykwalifikowanych ratowników GOPR. Gospodarstwo na życzenie klientów organizuje nocne kuligi z pochodniami, zakończone ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Adres:
P.T.U.P. Koszałka
ul. Górska 15
83-315 Szymbark

http://www.wiezyca.pl


Przywidz

Najdłuższy w Pomorskiem stok narciarski znajduje się w miejscowości Przywidz. To zaledwie 20 minut jazdy samochodem od obwodnicy Trójmiasta w kierunku Kościerzyny. Oświetlona i naśnieżana trasa zjazdowa ma ponad 600 metrów długości, 100 metrów szerokości i około 60 metrów różnicy poziomów. Ośrodek Sportów Zimowych Przywidz w godzinach od 9 do 22 (w weekend od 8 do 23) oferuje trzy wyciągi narciarskie w tym dwa specjalnie z myślą o najmniejszych gościach stacji. Dla dzieci przygotowano 80-metrowy wyciąg „Baby Lift” i snowtubing przy trasie do jazdy na gumowej oponie. Pociechy i początkujący mogą korzystać z szerokiego i równomiernie nachylonego stoku, a nieco bardziej wprawieni narciarze z dostępnego snowparku ze skocznią. Na turystów czeka licencjonowana szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu, karczma z Kawą Alpejską oraz bezpłatne i płatne parkingi. Dla wszystkich chętnych gości ośrodek oferuje kuligi oraz jazdy konne w krytej ujeżdżalni 200 metrów od wyciągu.

Adres
Zielona Brama
83-047 Przywidz
ul. Gdańska 26
tel. (58) 682 51 55
l
http://www.nartyprzywidz.com.pl


Wyciąg narciarski Amalka

Amalka to mała wieś położona w województwie pomorskim w samym sercu Kaszub. Dogodna lokalizacja miejscowości sprawia, że w ciągu godziny można dojechać do niej z okolic Trójmiasta. Różnica wzniesień stoku narciarskiego Amalka otwartego w godzinach od 9 do 22 wynosi 33 metry przy średnim kącie nachylenia oszacowanym na 16-17%. Wszystkie trasy w razie niedogodnych warunków atmosferycznych są naśnieżane, systematycznie ratrakowane i wieczorami oświetlane. Dwa równolegle położone wyciągi orczykowe o długości 260 metrów każdy w zupełności narciarzom wystarczają (bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 12). Na miejscu stacja oferuje wypożyczalnie sprzętu oraz naukę jazdy na nartach (grupową bądź indywidualną) po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem. Wszystkich najmłodszych adeptów sportów zimowych ośrodek Amalka zaprasza do narciarskiego przedszkola, gdzie dzieci głównie w wieku od 3 do 6 lat mogą nauczyć się poruszania po stoku.

Adres
Wyciąg Narciarski Amalka
Amalka
83-320 Sulęczyno
tel. (58) 684 48 85

http://www.nartyamalka.pl


Trzepowo

Przy drodze 221 prowadzącej z Gdańska do Kościerzyny, w odległości ok. 5 kilometrów od „Zielonej Bramy” w Przywidzu (w kierunku na Nową Karczmę) znajduje się Ośrodek Narciarski Trzepowo. Miłośnikom jazdy na dwóch i jednej desce stacja oferuje dwa 300-metrowe wyciągi orczykowe i specjalny dla dzieci 120-metrowy wyciąg do snowtubingu, przy którym pociechy mogą pozjeżdżać na gumowej oponie. Dwie trasy o średniej trudności i cztery o małym zaawansowaniu idealnie nadają się dla osób, które na stoku stawiają pierwsze kroki bądź pojawiają się na nim bardzo rzadko (stok jest oświetlony, ratrakowany, naśnieżany). W Trzepowie można smacznie i niedrogo zjeść, ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaskę w specjalnie do tego celu wybudowanej wiacie, a także zostawić samochód na bezpiecznym i oświetlonym parkingu.

Adres
Ośrodek Narciarski Trzepowo
Trzepowo
83-047 Przywidz
tel. 0 606 657660

http://www.nartykaszuby.pl

ZOBACZ NOCLEGI PRZYJAZNE RODZINIE NA KASZUBACH 

ZOBACZ ATRAKCJE DLA DZIECI NA KASZUBACH

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www