Wakacjezdzieckiem

Karkonosze

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Karkonoszach

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów. Rozciąga się od Przełęczy Szklarskiej do Przełęczy Lubawskiej. Do Polski należy zaledwie 29% o powierzchni całego pasma. Reszta administracyjne leży po stronie czeskiej. Najwyższym szczytem jest Śnieżka. Geologicznie należą do bloku karkonosko – izerskiego. 

Aktywnie w górach z dzieckiem

Wybierając się w góry z dziećmi stawiamy na proste szlaki. Takie właśnie są w Karkonoszach. Bogata baza turystyczna i wiele ciekawych miejsce do zwiedzenia sprzyja rozpoczęciu górskiej przygody z dzieckiem właśnie od tego pasma. 

Śnieżka – na szczyt prowadzą cztery szlaki turystyczne o różnej długości. Spacer trwa średnio około 3 godzin. Jeżeli nie czujecie się na siłach, by zdobywać szczyt pieszo można skorzystać z wyciągu lub kolejki gondolowej, która startuje z Pec pod Sněžkou. Na górze znajdziesz schronisko i kaplicę św. Wawrzyńca, niesamowite widoki i silny wiatr, dlatego nawet latem warto mieć ze sobą ciepłe ubrania, bo różnica temperatur jest duża. 

Śnieżne Kotły – to dwa polodowcowe kotły, na dnie których śnieg leży nawet latem. Położone są między Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Są świetnie widoczne w centrum Szklarskiej Poręby. Można do nich dojść przechodząc przez Szrenicę. Łatwo je poznasz bo już z daleka widać stację przekaźnikową, która pełni punkt orientacyjny. Wycieczka na nie nie musi być wcale trudna. Na Szrenicę dostaniemy się bez problemu wyciągiem krzesełkowym, który działa cały rok. Spacer spod schroniska na szczycie do śnieżnych kotłów zajmuje około półtorej godziny zimą. Latem trasa jest łatwiejsza. Jednakże dla samej atrakcji jaką jest wjazd na Szrenicę warto rozważyć odwiedzenie tego miejsca. Jeżeli Twoja rodzina lubi jeździć na nartach to śmiało możecie je zabrać ze sobą, bo Ski Arena oferuje 5 oświetlonych nartostrad. Łącznie daje to 12 km tras z systemem naśnieżania o różnym stopniu trudności. Dostępność zależy od pogody i ilości śniegu. 

Kolejnymi górskimi atrakcjami są Wodospady. Spływająca kaskadami woda jest świetnym widokiem nie tylko latem ale również zimą. Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym w całych Sudetach po polskiej stronie. Leży na terenie Szklarskiej Poręby i ma status pomnika przyrody. To malownicze miejsce miało swoje 5 minut podczas kręcenia filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. Jeżeli lubicie magię i niezwykłe przygody to przed wycieczką warto odświeżyć sobie film. Zobaczenie miejsc na żywo z pewnością będzie wspaniałą atrakcją dla Twojego dziecka. Drugim popularnym miejscem jest Wodospad Szklarki. Znajduje się pomiędzy Szklarską Porębą a Piechowicami. 

Z górskim krajobrazem w tle

Jelenia Góra jest niezwykle uroczym miastem. Praktycznie z każdego miejsca widać góry i wzniesienia. Dzieciom z pewnością spodoba się Muzeum Drewnianych Zabawek, w którym można zobaczyć zabawki sprzed kilkudziesięciu lat. Dodatkową atrakcją jest możliwość zabawy nimi. Praktyczna lekcja historii dla każdego. Na deszczową pogodę świetnie sprawdzą się Termy Cieplickie. Nowoczesny kompleks z basenami, saunami, strefą relaksu został dostosowany, by przyjmować całe rodziny. Latem dostępna jest także strefa basenów zewnętrznych. Nieco oddalony od centrum stoi Zamek Chojnik. Owiane legendą miejsce zaprasza turystów do zwiedzania przez cały rok. Najmłodszych fanów eksploracji podziemnych terenów zachwyci Time Gates. To właśnie tam odkryjesz największe tajemnice karkonoskich podziemi. Atrakcja jest czynna przez cały rok, a zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika. Na najmłodszych czeka pokaz szalonego naukowca, który wyjaśni największe tajemnice fizyki. To niezwykłe miejsce na mapie Jeleniej Góry łączy w sobie przygodę z nauką, historią i legendami. Nowa, wyjątkowa atrakcja dla każdego. 

Szklarska Poręba  to stosunkowo mała miejscowość ale niezwykle malownicza i pełna atrakcji. Tutaj przede wszystkim odpoczniecie. Latem prężnie działa Park Linowy Trollandia. Położony w centrum miasta park to moc atrakcji dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Trasy zostały dostosowane do wieku i wzrostu pociech, co zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Idealne miejsce dla aktywnych i pełnych energii.   

Kolejną atrakcją jest Dinopark. Podczas ferii zimowych odbywa się tam, nocne zwiedzanie z pochodniami, co dla każdego dziecka będzie niezapomnianą atrakcją. Na miejscu oprócz dinozaurów znajduje się także Kino 6D, galeria iluzji, place gier i zabaw, dmuchańce, płukanie złota, strzelnica, tyrolki i wiele innych atrakcji. 

„Żelazny Tygiel Waloński” Osada średniowiecznych poszukiwaczy skarbów to miejsce w którym pasjonaci wytwarzają narzędzia, takie jakimi posługiwali się nasi przodkowie. Na miejscu można wziąć udział w warsztatach z wykonywania średniowiecznej biżuterii, ceramiki czy tkanin. To świetna atrakcja dla dzieci w Szklarskiej Porębie. Dla grup zorganizowanych jest dostępna przez cały rok, natomiast dla turystów indywidualnych tylko w miesiącach wakacyjnych. 

Dla fanów nieco morskich klimatów, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez ciepłego piasku pod stopami powstał „RABARBAR - Górska Plaża”. Na poziomie 600 m n.p.m. możemy doświadczyć iście rajskiego klimatu. Dla aktywnych została rozłożona siatka do grania. Na gości czekają leżaki, ławki, parasole, napoje i gry. Dzieci z pewnością będą zachwycone tak wielką piaskownicą.  Plaża działa w okresie od maja do połowy września. 

Karpacz jest jednym z najpopularniejszych miejsc na karkonoskiej mapie. Miasto położne w dolinie rzeki Łomnicy skrywa w sobie wiele atrakcji. Powrót do czasów dzieciństwa rodzicom i niezapomniane wrażenia dzieciom zapewni Park Bajek. To tutaj w małych domkach zostały zamknięte prawdziwe klasyki. Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Tomcio Paluch czy Calineczka – każda bajka pięknie opowiedziana przez lektora z pewnością pozostanie w pamięci Twojego dziecka. Wszystkie atrakcje są na świeżym powietrzu, dlatego miejsce działa od wiosny do jesieni. 

Kolejną atrakcją, która znajduje się tuż obok Karpacza jest Western City. Westernowe miasteczko, które z pewnością dostarczy wrażeń całej rodzinie. Plac zabaw, Strzelnica Kowbojska, strzelanie z łuku, dojenie krowy, byk mechaniczny. O określonych godzinach odbywają się pokazy tańca indiańskiego. 

Lodowisko całoroczne Syntetyczne to atrakcja dla każdego, kto chciał się nauczyć jazdy na łyżwach bądź ją doskonalić. Tego rodzaju materiał nie jest aż tak śliski, przez co nauka idzie sprawniej i nie występuje ryzyko przemoczenia ubrań. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia i punkt z ostrzeniem płóz. 

Karkonosze to prawdziwy raj, zarówno dla aktywnych fanów górskich wycieczek jak i dla tych, którzy szukają spokoju i odpoczynku. Atrakcji dla dzieci nie brakuje dlatego warto wziąć pod uwagę to miejsce planując wakacje czy ferie zimowe. To będzie dobrze spędzony czas  w rodzinnym gronie. 

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Nad Łomnicą 17a , 58-540 Karpacz
Liczba miejsc: 31
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony
Stara Kraśnica 9 , 59-540 Stara Kraśnica
Liczba miejsc: 40
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • DVD
Zachełmie 68 A,B , 58-562 Podgórzyn koło Karpacza
Liczba miejsc: 49
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Zniżki dla dzieci
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony
 • Boisko

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www