Wakacjezdzieckiem

Kaszuby

Atrakcje turystyczne dla dzieci na Kaszubach

Rejon z pyszną kuchnią, charakterystyczną muzyka oraz pięknymi okolicami. Odwiedzając Kaszuby  nie tylko wypoczniesz i zregenerujesz swoje siły, ale i spotkasz się z fantastycznym językiem i tradycją. Region obejmuje m.in. tereny powiatów puckiego, wejherowskiego, chojnickiego, bytowskiego, kartuskiego czy kościerskiego. Jest to idealny region na  wakacje nad morzem i wakacje nad jeziorem oraz pozwalający trochę pochodzić po wzniesieniach, dlatego że jest to jeden z najbardziej różnicowanych geologicznie obszarów w Polsce.

Na Kaszuby komfortowo dojedziesz samochodem. Jeżeli jednak Ty i Twoja rodzina lubicie podróże publicznym transportem to do nadmorskich miejscowości bez problemu dojedziecie pociągiem. To także świetna baza wypadowa. Blisko jest zarówno do Trójmiasta jak i nad Bałtyk. Jeżeli nie lubicie nudy to Kaszuby są jednym z lepszych pomysłów.

Kaszuby – co tu właściwie jest?

Całej rodzinie z pewnością spodoba się Park Edukacyjny Zoo. To miejsce pełne atrakcji dla każdego. Mnóstwo egzotycznych zwierząt, o których może opowiedzieć CI przewodnik. Znajdziesz tutaj wiele gatunków ptaków, gadów, skorpionów, pająków i ryb. Dzieci mogą same nakarmić króliki oraz świnki morskie. Jest możliwe także karmienie papug specjalnym nektarem. Dla najmniejszych Park przygotował specjalną strefę malucha. Na miejscu jest także restauracja i kino 3D. Jeżeli Twoje dziecko roznosi energia to „małpim gajem” będzie zachwycone. Całe Zoo jest zadaszone. W upalne dni z pewnością znajdziesz tam ulgę od lejącego się z nieba żaru. W przyjemne wiosenne dni dzieci mogą bawić się na specjalnym placu zabaw na świeżym powietrzu.

Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. To miejsce jest prawdziwym wehikułem czasu. Można tam zobaczyć prawdziwe skarby. Sprzęty domowe, obrazy, malowidła na szkle, ceramika – wszystkie przedmioty, których kiedyś używali ludzie. Oprócz tego możesz zwiedzić starą szkołę, kuźnię, karczmy, wiatraki, kościoły, chałupy i dwory, a także budynki gospodarcze. To miejsce ma niezwykły klimat. Miejsce idealne na pokazanie dziecku kawałka historii.

Jeżeli szukasz prawdziwej perełki to koniecznie zwiedź Muzeum Akordeonu. Jedyne w Polsce mieści się w Kościerzynie. Znajdziesz tam ponad 100 eksponatów, które pochodzą z różnych stron Europy. Jest to z pewnością ciekawe i niecodzienne doświadczenie.

Swoje miejsce odnajdziecie także w Cetrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Położone na Wieżycy miejsce z niesamowitymi atrakcjami. Znajdziesz tam Domek do Góry Nogami, Statuę Świętowida Kaszubskiego, Bunkier Gryfa pomorskiego, a nawet Największy Fortepian świata.  Po porcji wiedzy przyjdzie czas na coś dla ciała. W CEPR można samemu wypiec chleb i upiec kiełbaski. Na głodnych czekają restauracje z pysznym jedzeniem. 

Do Kaszub należy także Gdańsk. Piękne, zabytkowe miasto, które turystów przyciąga nie tylko latem ale i zimą. Jedną z większych atrakcji, obok starówki, fontanny Neptuna i żurawia jest koło widokowe Ambersky, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta. Kolejnym miejscem, w którym zaznajomisz swoje dziecko z historią jest Westerplatte. W sezonie warto zajrzeć także do Twierdzy Wisłoujście, gdzie razem z przewodnikiem poznacie historię tego niezwykłego miejsca. 

W terenie - wycieczki z dzieckiem na Kaszubach

Na Kaszubach na pewno warto odwiedzić Groty Miechowskie, gdzie przejdziemy najmniejszą i jednocześnie najkrótszą podziemną trasę turystyczną. Dzieci są zafascynowane tym miejscem, mogą bowiem dotrzeć do każdego zakamarka tej trasy. Poznają różnego rodzaju formy  charakterystyczne dla jaskiń, takie jak: stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Co ciekawe, ta niezwykła część Grot Miechowskich została odkryta przypadkowo w 1818 roku i od tego czasu kilkakrotnie była już zasypywana i odsłaniana. Z Mechowa warto następnie udać się do Kniewa, gdzie dotrzemy do farmy strusi. Przyjrzymy się tym zwierzętom, niektóre z nich można karmić i głaskać. Na miejscu czeka na nas sklep z pamiątkami, a dla głodnych turystów restauracja z pysznymi daniami.

Warto zajechać także do Nadola, gdzie zobaczymy miniskansen nazywany Zagrodą Gburską. Odkryjemy tam domostwo z zabudową gospodarczą, studnią, piwnicą oraz pasieką. W Kaszubach warto także zajrzeć do tamtejszych dinozaurów. Kaszubskie Oko - to cały kompleks turystyczny, a największą atrakcją całego kompleksu jest wieża widokowa (44-metrowa) z której roztacza się piękny widok na jezioro Żarnowieckie, Wysoczyznę Żarnowiecką, aż po wybrzeże Bałtyku. Obok wieży jest tu mnóstwo atrakcji: ogród botaniczny ułożony w kształt ogrodu francuskiego, pole do minigolfa, ścieżka zdrowia, plac zabaw, piracki statek, gigantyczne szachy oraz 2 dinozaury.

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
, Łączyńska Huta k. Chmielna
Liczba miejsc: 6
Całoroczny parterowy dom dla 6 osób z dużym, pięknym ogrodem. Spędź wakacje z dzieckiem na Kaszubach.
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony
 • Boisko
, Łączyńska Huta k. Chmielna
Liczba miejsc: 8
Domek na Kaszubach, 8 osób, z widokiem na jezioro i własną plażą. Dla dzieci plac zabaw.
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
Grodziska 2C , 83-333 Chmielno
Liczba miejsc: 76
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Teren ogrodzony

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www