Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Gorce

Narty z dzieckiem Gorce

Rabka-Zdrój

Maciejowa Ski

Rabka-Zdrój położona jest na wysokości 500-560 m n.p.m., u styku Gorców, Beskidu Wyspowego oraz Pasma Podhalańskiego u ujścia potoków Poniczanki i Słonki. Na północnym stoku góry Maciejowej ośrodek narciarski - Maciejowa ski (otwarty codziennie w godzinach od 9 do 22) oferuje najdłuższą trasę zjazdową w Rabce. Okoliczne stoki mają zróżnicowaną trudność, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla rodzinnego wypoczynku. Do dyspozycji turystów są dwa wyciągi orczykowe - Maciejowa I o długości 850m z trasą zjazdową długą na 1200m oraz Maciejowa II o długości 250m z trasą przeznaczoną dla małych i początkujących narciarzy. Otwarta na miejscu szkoła narciarska posiada wykwalifikowaną kadrę instruktorów (członkowie PZN), którzy udzielają fachowych porad dla indywidualnych osób, bądź małych grup. Wszystkie wskazówki i ćwiczenia prowadzone są na specjalnie wydzielonym stoku szkoleniowym.

Adres:
Maciejowa ski
ul. Cieślarów 30
34-700 Rabka-Zdrój

http://www.maciejowa-ski.com


Polaczkówka

Ośrodek narciarski Polczakówka na północnym zboczu „Grzebienia” (667 m n.p.m.), to nowoczesny zimowy kompleks położony ok. 3 km od centrum Rabki Zdroju, przy drodze Wadowice - Nowy Sącz. Dla najmłodszych dzieci, jeszcze nieobytych z nartami stacja przygotowała specjalny wyciąg linowy - wyrwirączka z 70 metrową trasą zjazdową, a dla ich rodziców wyciąg orczykowy i średnio trudną trasę o długości 650m (naśnieżanie, oświetlenie, ratrak). Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się utwardzony parking na ok. 100 samochodów, zaplecze gastronomiczne, serwis narciarski oraz wypożyczalnia sprzętu. Po wyczerpującym dniu na nartach kawiarnia Parkowa w rabczańskim Parku Zdrojowym zaprasza na wyśmienite desery lodowe.


Adres:
Funar Sp. z o.o.
ul.Piłsudskiego 1
34-700 Rabka-Zdrój

http://www.polczakowka.region-rabka.pl


U Żura

Wyciąg narciarski „U Żura” znajdujący się w Chabówce przeznaczony jest głównie dla turystów uprawiających narciarstwo rodzinne lub rekreacyjne. Na stoku próżno szukać wyczynowców, którzy mogliby przeszkadzać w nauce jazdy. Ośrodek dysponuje dwoma wyciągami orczykowymi: dużym o długości 350 metrów (dla początkujących i średnio zaawansowanych) oraz małym dla dzieci o długości 100 metrów (bardzo bezpieczny o niskim prowadzeniu liny). Przy obu wyciągach są łatwe i szerokie trasy zakończone obszernym wypłaszczeniem, dodatkowo sztucznie dośnieżane, ratrakowane, a po zmierzchu oświetlone. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu zimowego, szkółka narciarska oraz obszerny, bezpłatny, zawsze odśnieżony parking. W przerwie między zjazdami wszyscy zmarznięci narciarze mogą ogrzać się w szałasie przy ognisku.

Adres:
Wyciągi narciarskie „U Żura”
Żur Franciszek
Chabówka 181
34-720 Chabówka

http://www.chabowka.com

 

OBIEKTY NOCLEGOWE W REGIONIE GORCE i PIENINY - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI W REGIONIE GORCE I PIENINY - ZOBACZ

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www