Wakacjezdzieckiem

Mierzeja i Żuławy

Atrakcje turystyczne dla dzieci na Mierzei Wiślanej i Żuławach:

Mierzeja Wiślana i Żuławy, nazywane również Bursztynowym Wybrzeżem, to region bardzo często odwiedzany przez turystów. Takie miejscowości jak Krynica Morska czy Stegna przeżywają oblężenie szczególnie w miesiącach wakacyjnych. Uznaje się, że początek Mierzei Wiślanej znajduje się na wysokości miejscowości Mikoszewo, leżącej przy samym ujściu Śmiałej Wisły, po jej prawej stronie. Jednak faktycznie rozpoczyna się ona między Sopotem a Gdańskiem i ciągnie się piaszczystym wałem aż do Baltiyska leżącego już na terenie Federacji Rosyjskiej. Szczególnie interesujący jest tu odcinek od Mikoszewa do Piasków. Akwen ten jest kluczowym elementem wpływającym na atrakcyjność turystyczną tego regionu oraz jego unikalny krajobraz. Doskonale nadaje się do uprawiania turystyki wodnej, czemu sprzyja dobrze rozwinięta infrastruktura żeglarska i windsurfingowa. 

Na Mierzeję i Żuławy najłatwiej dojechać własnym samochodem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że letnie tłumy sprzyjają powstawaniu korków. Do Krynicy Morskiej można także dostać się autobusem, korzystając z bezpośrednich połączeń m.in.: z Warszawy, Gdańska i Elbląga.

Planujesz wakacje nad morzem z dzieckiem na Mierzei? Przygotowaliśmy coś specjalnego dla rodzin dziećmi. To artykuł na naszym blogu pt. Atrakcje dla dzieci na Mierzei Wiślanej – koniecznie przeczytaj go przed wyjazdem.

Atrakcje dla dzieci na wakacje nad morzem na Mierzei i Żuławach 

Najważniejszą miejscowością na Mierzei jest Krynica Morska – licząca nieco ponad 1300 stałych mieszkańców. To jedno z najmniejszych miast w Polsce. Nie umniejsza to jednak jego pozycji na turystycznej mapie Pomorza. Bez wątpienia należy do najatrakcyjniejszych kąpielisk na polskim wybrzeżu, często wybieranym na wakacje nad morzem. Zupełnie inny charakter ma wieś Piaski, stanowiąca ostatnią miejscowość na polskiej części mierzei. To miejsce dla tych turystów, którzy preferują wypoczynek w spokoju. Na zachód od Krynicy położone są niewielkie miejscowości wypoczynkowe: Przebrno, Skowronki i Kąty Rybackie. Drugą, równie ważną miejscowością po Krynicy jest Stegna. Wieś o typowo letniskowym charakterze posiada liczne ośrodki wypoczynkowe oraz dobrą infrastrukturę wypoczynkową nad morzem. 

Na Mierzei Wiślanej jest dość spokojnie. Znajdzie się tu jednak kilka atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wśród nich z pewnością trzeba wymienić dzikie rezerwaty przyrody, parki linowe i latarnię morską. Warto wybrać się również do pobliskiego Malborka, gdzie można zwiedzić słynny Zamek Krzyżacki i odwiedzić Dinopark. Ciekawie będzie też we Fromborku, w którym znajduje się Muzeum Mikołaja Kopernika.  

Kilka pomysłów na urlop na Mierzei Wiślanej i Żuławach: 

 • Krynica Morska – To miasteczko z największą ilością atrakcji w regionie. Rodziny z dziećmi mogą tu pospacerować, poplażować i pozwiedzać. Z pewnością warto wspiąć się na szczyt latarni morskiej i wyszaleć się w parku linowym. Ciekawym przeżyciem dla małych i dużych stanie się odwiedzenie Wielbłądziego Grzbietu – najwyższej wydmy w Europie, z której szczytu można podziwiać Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.

 • Stegna – Spokojne letnisko, w którym można przyjemnie powylegiwać się na złotej plaży i zwiedzić Muzeum Bursztynu. Ponadto warto przejechać się tu koleją wąskotorową, która kursuje od Nowego Dworu Gdańskiego do Mikoszewa. Można pokonać nią kilka przystanków i później wrócić plażą. 

 • Kąty Rybackie – W pobliżu letniska znajduje się rezerwat przyrody, do którego warto wybrać się na spacer. Rodziny z dziećmi wczasujące w Kątach Rybackich powinny odwiedzić również Muzeum Zalewu Wiślanego i popływać łódką, wypożyczoną na Przystani Rybackiej.

 • Przebrno – Maleńka, kameralna wieś to świetne miejsce na spokojne plażowanie i długie spacery, podczas których nawdychacie się zdrowego jodu. Warto wybrać się tu również do Rezerwatu Buki, gdzie można podziwiać stare, majestatyczne drzewa.

 • Skowronki – W tym letnisku nie dzieje się zbyt wiele. To idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów i odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Jeśli zapragniecie atrakcji, możecie dostać się do nich w kilkanaście minut – wystarczy wsiąść do samochodu.

Wodne atrakcje na Mierzei i Żuławach 

W regionie znajduje się jeden aquapark. Położony jest w Hotelu Continental w Krynicy Morskiej. Mogą korzystać z niego nie tylko goście ośrodka, ale i turyści z zewnątrz. Oferta parku wodnego obejmuje pływanie w basenach, zabawę na zjeżdżalniach i w strefie dla najmłodszych oraz relaks na leżankach z hydromasażem. Ponadto na terenie obiektu znajduje się kompleks saun i jacuzzi.

Poniżej kilka atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić z dziećmi na Mierzei Wiślanej i Żuławach: 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Teleexpresu 2 , 82-120 Krynica Morska
Liczba miejsc: 60
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
Mahoniowa 7 , 82-103 Stegna
Liczba miejsc: 27
Udogodnienia dla dzieci:
 • Plac zabaw
 • Teren ogrodzony
Rybacka 58 , 82-110 Kąty Rybackie
Liczba miejsc: 60
Udogodnienia dla dzieci:
 • Pokój zabaw
 • Plac zabaw
 • Wanienka
 • Krzesełko do karmienia
 • Łóżeczko
 • Zabawki książki
 • Teren ogrodzony

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www