Planujesz wypoczynek z dzieckiem w górach? Poznaj najpiękniejsze zamki i twierdze, które warto odwiedzić podczas urlopu. Pozwól najmłodszym marzyć. Rozbudź ich wyobraźnię i pozwól, aby choć na chwilę wcielili się w rolę mądrych władców, nadobnych księżniczek i walecznych rycerzy.

 Zamek Bolków

To średniowieczna warownia z prawdziwego zdarzenia, która położona jest na wzgórzu górującym nad Bolkowem. Do zamku warto wybrać się szczególnie w czasie, kiedy organizowane są tam wydarzenia okolicznościowe, takie jak turnieje, pikniki czy nocne zwiedzanie. W poniedziałki robocze obiekt można zwiedzać bezpłatnie.

 Zamek Chojnik

 Na zamek Chojnik najwygodniej wejść od strony Sobieszowa. Stąd na szczyt góry, na której zlokalizowane są ruiny, prowadzą cztery szlaki o różnym stopniu trudności. Te najprostsze pokonują nawet rodzice z małymi dziećmi. Na miejscu można posilić się w karczmie. Co więcej, raz do roku w Zamku Chojnik organizowany jest turniej rycerski „O Złoty Bełt Chojnika”.

 Zamek Czocha

 Zamek Czocha to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić podczas spędzania wakacji z dzieckiem w górach. Wystarczy tylko wspomnieć, że obiekt został uznany przez magazyn National Geographic za jeden z „Nowych 7 cudów Polski”. To właśnie w jego wnętrzach kręcone były odcinki serialu „Szyfry wojny”. Część obiektu udostępniona jest do zwiedzania, natomiast pozostałe komnaty zostały przekształcone w klimatyczny hotel. Coś dla siebie znajdą tu także osoby żądne wrażeń – kilkanaście razy w roku organizowane jest nocne zwiedzanie zamku połączone z mrożącymi krew w żyłach opowieściami.

 Zamek Książ

 Książ to jeden z najsłynniejszych polskich zamków. Położony jest na drodze pomiędzy Wałbrzychem a Świebodzicami. Obiekt można zwiedzać za dnia i w nocy. W zamku dostępnych jest kilka tras turystycznych. Jest też specjalna oferta skierowana dla rodzin z dziećmi. Odwiedzając Książ warto zobaczyć nie tylko sama tajemniczy zamek, ale także palmiarnię, tarasy, stadninę oraz Starą Kopalnię.

Zamek Książ

ZAMEK KSIĄŻ

Zamek Grodno

 Zamek Grodno to średniowieczna warownia, która po części popadła w ruinę. Można tu zarówno zwiedzać pozostałości zabudowań, jak i obejrzeć wyposażone książęce sale. W zamku, w okresie wakacji i ferii zimowych organizowane są liczne wydarzenia dla dzieci i dorosłych – jednym z nich jest Festiwal Piosenki Średniowiecznej. Można tu także podziwiać ogromną kolekcję figurek i pluszowych sów będących jednym z symboli Gminy Walim.

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce. Dzieci z pewnością będą zachwycone pięknem i tajemniczością tego zamku.

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko to potężna twierdza leży w malowniczej okolicy Kłodzka. Dzieci z pewnością będą zachwycone podziemnym labiryntem i możliwością zwiedzenia fortyfikacji.

Przy zwiedzaniu tych zamków i twierdz ważne jest, aby dostosować wizytę do potrzeb i zainteresowań dziecka. Możesz także sprawdzić, czy w danym miejscu organizowane są specjalne atrakcje dla dzieci, takie jak warsztaty czy inscenizacje historyczne, które dodatkowo umilą wizytę.

Jeżeli chcesz znaleźć noclegi w okolicy zajrzyj na stronę www.wakacjezdzieckiem.pl.