Podczas wakacyjnych wyjazdów zawsze robimy dużo zdjęć. Niestety, w erze aparatów cyfrowych i smartfonów, większość z nich kończy na dysku twardym naszego komputera i nie jest zbyt często przeglądana. Jak je uchronić od zapomnienia? Sposób jest bardzo prosty – wydrukować. Oczywiście nie chodzi o zwykłą drukarkę, ale profesjonalny papier fotograficzny. Takie zdjęcia możemy oczywiście schować do albumu albo umieścić w ramce, ale są też inne ciekawe sposoby, na zatrzymanie wyjątkowych chwil w naszej pamięci.

Fotoksiążka

To świetna alternatywa dla klasycznego albumu. Przy pomocy bardzo prostej i intuicyjnej aplikacji internetowej, jesteśmy w stanie zaprojektować własną książkę ze zdjęciami z podróży lub z innego ważnego wydarzenia, które chcemy upamiętnić. Możemy równie dobrze wybrać kilka najważniejszych zdjęć w większym formacie, jak i tworzyć kolarze tematyczne z kilku a nawet kilkunastu mniejszych fotografii. Dodatkową zaletą jest możliwość dodania tekstu, a więc podpisy będą nie tylko przypominać o tym gdzie i kiedy dane chwile zostały uwiecznione, ale także możemy opatrzyć je osobistym komentarzem, anegdotą lub wspomnieniem. Wspólne przeglądanie takiej fotoksiążki na pewno sprawi mnóstwo radości! Mamy do wyboru różne kolory okładek, formaty, a także rodzaje papieru, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. To również dobra propozycja na prezent dla naszych towarzyszy podróży.

pastedGraphic.png

pastedGraphic_1.png

 

Wydruki i kolaże

Jeśli nie chcemy chować naszych wspomnień do szuflady, tylko pragniemy ozdobić nimi nasze ściany, warto rozważyć wydruki w większych formatach. Mamy do wyboru różne materiały, jako podłoże takiego fotoobrazu: drewno, piankę PCV, Alu-dibond, szkło akrylowe lub płótno. Możemy też oczywiście wybrać druk plakatowy. Nie musimy się ograniczać do wyboru tylko jednego zdjęcia, ponieważ równie dobrze możemy stworzyć modny obecnie kolaż składający się z kilku wybranych ujęć. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem są kolaże wieloczęściowe. W tym wypadku jedno zdjęcie zostaje wydrukowane na kilku elementach, tworząc na ścianie ozdobną kompozycję.

pastedGraphic_2.png

Fotoprezenty

Ciekawą pamiątką z wycieczki do egzotycznych zakątków, podróży poślubnej albo rodzinnego wyjazdu mogą być różnego rodzaju fotoprezenty. Ulubiona fotografia może stać się nadrukiem na koszulce, którą może później dumnie nosić jako trofeum z wyjazdu. O wakacyjnych przygodach może nam też przypominać etui na smartfona. Wielu ludzi umieszcza przecież osobiste zdjęcia na tapecie w swoim telefonie, dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie ulokować go na pokrowcu? Będziemy mogli na nie rzucić okiem nawet, jeśli rozładuje się nam bateria. Dla miłośników herbaty i kawy, można polecić fotokubki. Szczególnie interesujące są tzw. kubki magiczne, czyli pozornie zwykłe, czarne, niczym się nie wyróżniające naczynia, które pod wpływem wysokiej temperatury ujawnia ukryte zdjęcie. Po wypiciu herbaty, obrazek znika.

pastedGraphic_3.png pastedGraphic_4.png

 

Fotokalendarze

To propozycja dla tych, którzy już kilka dni po urlopie rozpoczynają odliczanie do kolejnego wyjazdu. Terminarz ścienny ze zdjęciami upamiętniającymi nasze wycieczki z jednej strony będzie przypominał nam radosne chwile spędzone w słońcu, z drugiej będzie nas motywował do skrupulatnego oszczędzania na zbliżające się wakacje. Możemy dostosować kalendarz do naszych potrzeb, wybierając między kilkoma formatami oraz sposobami zapisu dat, aby taka pamiątka była również jak najbardziej funkcjonalna i przypominała nie tylko o urlopie, ale także o wizycie u dentysty, szkolnej wywiadówce czy wymianie oleju w samochodzie.

pastedGraphic_5.png