Mazury są jedną z najchętniej wybieranych destynacji wakacyjnych. Jednak coraz więcej osób przekonuje się do spędzenia tam również ferii zimowych z dzieckiem. Jest to dobra alternatywa dla zatłoczonych kurortów górskich w południowej Polsce. Wbrew pozorom, region Warmii i Mazur posiada odpowiednią infrastrukturę do nauki jazdy na nartach czy łyżwach. W okolicy można uprawiać wiele sportów zimowych całą rodziną, a baza noclegowa kusi komfortowymi pokojami i ofertą SPA.

Mazury z dzieckiem zimą – atrakcje 

Mazury to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek nie tylko latem. Zimą, gdy większość jezior zamarza, urokliwe widoki zapierają dech w piersiach. Na Mazurach można spędzać zarówno spokojne, jak i aktywne ferie. Oprócz długich spacerów po ośnieżonych lasach można nauczyć się jeździć na nartach, łyżwach czy poznać historię okolicznych miast. Przyjemny urlop powinien zostać spędzony w komfortowych warunkach. Dzieci mają niezliczone pokłady energii, które mogą zostać zagospodarowane w jeden z wymienionych poniżej sposobów. Mazury oferują szereg atrakcji dla całej rodziny w okresie ferii zimowych. Warto rozważyć tę destynację, aby poznać urokliwe miejsca z dala od zatłoczonych dużych miast.

Co robić na Mazurach zimą?

1. Zwiedzanie. Polski Biegun Zimna słynie z wielu dobrze zachowanych zabytków. Warto zajrzeć do Olsztyna, największego miasta regionu. Dużo wrażeń dostarczy także skansen w Olsztynku, gdzie można podziwiać tradycyjne budowle ludowe, które budowano przed laty w regionie.

2. Trasy biegowe. Region Warmii i Mazur słynie z rozległych tras, idealnych do biegania na nartach.

3. Stoki narciarskie na Mazurach – tak, tu również można odnaleźć kilka zadbanych i regularnie odnawianych stoków, które niczym nie odbiegają od tych, które są zlokalizowane w górskich miejscowościach. Na pobyt z dziećmi poleca się skorzystanie ze stoków: Góra 4 Wiatrów, Piękna Góra, Kurza Góra. 

4. Długie spacery po lesie. Rozległe połacie lasów mazurskich umożliwia wytyczenie dowolnej trasy. Dla rodzin z dziećmi  rekomenduje się wybranie jednej z wytyczonych ścieżek, aby poznać piękno natury.

Gdzie spędzić  ferie z dzieckiem na Mazurach?

Duża baza noclegowa na Mazurach umożliwia zarezerwowanie komfortowego pokoju dla całej rodziny. W zależności od preferencji można zdecydować się na wynajem pokoju bądź domku. Rodziny z dziećmi zapraszają ośrodki z dostosowaną infrastrukturą, która pozwala dzieciom na aktywny wypoczynek z dala od miasta:

1. ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA. Obiekt położony w sercu Warmii i Mazur. Ośrodek został zlokalizowany nad brzegiem Jeziora Orzyc Wielki i bliskim sąsiedztwie lasów. To idealna baza wypadowa na wycieczki po okolicy. Właściciele ośrodka zadbali o odpowiednią infrastrukturę, która sprawi, że spędzanie ferii z dzieckiem będzie dobrą zabawą. Bajkolandia, czyli plac zabaw, czy Strefa Opieki nad dziećmi sprawią, że żaden maluch nie będzie się nudził. Do dyspozycji gości pozostają również Strefa Animacji, trzy zewnętrzne place zabaw oraz kącik gier planszowych.

Zalesie Mazury Active SPA

2. HOTEL ROBERT’S PORT położony w miejscowości Mikołajki. Budynek znajduje się zaledwie 50 m od plaży, w zimie dużą popularnością cieszy się strefa SPA, nowością w ofercie jest także SPA Kids. Dodatkowo na gości czekają: 2 place zabaw na świeżym powietrzu, Klub Malucha a w nim m.in. Małpi Gaj, basen z piłeczkami, ciekawe zajęcia i warsztaty prowadzone przez animatorów oraz sala gier video.

3. Winiec Family Houses jest propozycją dla rodzin preferujących wynajem domków letniskowych. Każdy obiekt został dostosowany, aby spełniał oczekiwania aktywnych dzieci i ich rodziców. Rodzice mogą odpocząć w Akka Comfort, która zawiera seanse w balii i w saunie. Największą zaletą obiektu jest ulokowanie z daleka od tłumów, pośród lasu i jeziora z urokliwymi wysepkami.

4. Mikołajki Resort Hotel & SPA znajduje się w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. To cicha i spokojna okolica, jednak w niewielkiej odległości od Mikołajek. Dla rodzin zagospodarowano pokoje typu studio. Restauracja hotelowa zadba o wyżywienie rodziny podczas całego pobytu. Dla najmłodszych przygotowano: zewnętrzny plac zabaw, 2 sale zabaw dla dzieci, Funflor – interaktywną podłogę, salon gier video (X-box Play i Play Station), wypożyczalnia gier planszowych, boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz dużą piaszczystą plażę.

Zima na Mazurach jest bardzo urokliwa. Lasy skute lodem, przepiękne krajobrazy z jeziorami w tle. Za wybraniem się na zimowy urlop na Mazury przemawiają również czynniki ekonomiczne. Na północnym-wschodzie Polski jest w tym okresie dużo taniej niż w kurortach narciarskich. Spokój i cisza to coś, czego w tym okresie zdecydowanie brakuje w Zakopanem, Wiśle czy Szklarskiej Porębie. Aby móc zarezerwować pobyt z rodziną w polskich górach, należy rezerwować nocleg nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W kontraście do tego Mazury są spokojnym miejscem, gdzie ceny są sporo niższe, a baza noclegowa ogólnodostępna. Warto zatem przełamać schemat i wybrać się na Mazury, gdyż nawet zimą zapewniają całej rodzinie mnóstwo atrakcji!