Wakacjezdzieckiem

Warmia i Mazury

 

Mrągowo

Góra Czterech Wiatrów

Na Górę Czterech Wiatrów (182,5 m n.p.m.) położoną na półwyspie o tej samej nazwie, prowadzi droga z Mrągowa w kierunku Mikołajek. Ośrodek Narciarski G4W w godzinach od 9 do 21 (w weekend czynny dwie godziny dłużej) oferuje wiele atrakcji dla wszystkich amatorów aktywnego zimowego wypoczynku. Stacja dysponuje pięcioma trasami zjazdowymi: dwie trasy trudne - czerwona i czarna oraz trzy trasy łatwe, w tym jedna wyjątkowo łagodna dla dzieci. Ośrodek coraz chętniej odwiedzają rodziny z małymi pociechami, by w spokoju i z dala od hałaśliwych kompleksów turystycznych, uczyć kilkulatka jazdy na nartach. Trasy zjazdowe są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane wprost z pobliskiego jeziora Czos. Trzy wyciągi narciarskie, w tym dwa orczykowe o długości 260 i 230 metrów, nauka jazdy na nartach, snow park, wypożyczalnie i serwis sprzętu, a także prawdziwe „górskie” schronisko z kamienia i drewnianych bali, w którym mieści się restauracja, pokoje do wynajęcia, a nawet biuro ratowników GOPR to pełny zakres możliwości Góry Czterech Wiatrów. W okolicy Mrągowa jest wiele innych atrakcji, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić, nawet jeśli zabraknie śniegu. W stacji badawczej PAN w Kosewie Górnym (10 km od G4W) na 100 ha hodowane są jelenie europejskie, daniele, syberyjskie jelenie sika, muflony, kozy i łosie. Choć obiekt udostępniony jest do zwiedzania od wiosny do jesieni, to także zimą po umówieniu się telefonicznym możliwe jest jego zwiedzanie.

Adres
Ośrodek Narciarki G4W
ul. Królewiecka 60A
11-700 Mrągowo
tel. (89) 750 57 85

http://www.gora4w.com.pl

 

G4Wmapa.jpg

g4w1.jpeg  g4w2.jpeg  g4w4.jpeg  g4w7.jpeg

 

 

Gołdap

Piękna Góra

Piękna Góra (272 m n.p.m.), a właściwie Góra Gołdapska (miejscowi z powodu pięknego widoku z jej wierzchołka nazwali ją Piękną) położona jest 2,5 km od centrum Gołdapi. U jej podnóża znajduje się centrum sportowo-rekreacyjne, które oferuje pięć tras zjazdowych o łącznej długości 2000 metrów - cztery z oświetleniem, a wszystkie sztucznie naśnieżane i ubijane przez ratraki. Najtrudniejsza trasa ma 650 metrów długości i ze średnim kątem nachylenia 45 stopni polecana jest narciarzom zaprawionym w bojach. Początkujący miłośnicy białego puchu zapraszani są na niezbyt stromą 350-metrową trasę, która gwarantuje spokojny i bezpieczny zjazd. Na górze przez cały rok działa jedyna w Polsce północno-wschodniej krzesełkowa kolej linowa o długości 763 metrów. Jej pierwszy odcinek zaczyna się tuż przy zajeździe u jej podnóża i wiedzie na sam szczyt, skąd podziwiać można niezapomniany widok na Szeskie Wzgórza. Drugi prowadzi na szczyt pobliskiej Góry Zamkowej, gdzie odkryto pozostałości grodu Jaćwingów. W godzinach od 10 do 22 działają również dwa orczyki i dwa wyciągi niskiego prowadzenia liny dla dzieci (znajdują się przy łatwym 170-metrowym stoku). W Centrum Sportowym-Rekreacyjnym Piękna Góra jest również naturalny tor saneczkowy (300 m długości), na którym można rozgrywać zawody międzynarodowe, jest też wypożyczalnia sanek, nart i desek snowboardowych. W okolicach kompleksu na 4 km tras można uprawiać narciarstwo biegowego, na których rozgrywany jest Bieg Jaćwingów. To duża międzynarodowa impreza narciarska skierowana nie tylko do doświadczonych biegaczy, ale całych rodzin. Na Pięknej Górze odbywają się również ogólnopolskie zawody w narciarstwie alpejskim w ramach Family Cup. Na koniec dnia można odpocząć w zajeździe, w którym mieści się Światowe Centrum Smakoszy Kartaczy. Tylko w tym miejscu można zjeść pyszne kartacze, których jakość potwierdza stosowny certyfikat.

Adres
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Piękna Góra
ul. Konikowo 11
19-500 Gołdap
tel. (87) 615 06 41

 

Dylewska Góra

Poszaleć na śniegu można także na północy. Jeżeli zima posypie śniegiem i dobrze zmrozi ziemię, Mazury i Warmia są krainą wymarzoną dla narciarzy ceniących spokój i oddalenie od hałaśliwych i drogich kurortów. Dylewska Góra (312 m n.p.m.) znajdująca się w pobliżu Ostródy jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dylewskich i jednocześnie całej północno-wschodniej Polski. Na jej szczycie znajduje się 37-metrowa wieża widokowa, z której dostrzegalny jest teren w promieniu 50 km. W sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy w godzinach od 9 do 17 czynne są dwa wyciągi i dwie trasy zjazdowe od 350 do 500 metrów, a lasy między Dylewem, Szczepankowem i Pietrzwałdem mogą zmęczyć najwytrwalszych biegaczy. W pobliżu góry działa ekskluzywny Hotel SPA Dr Ireny Eris, w którym działa restauracja oraz centrum odnowy biologicznej. Na miejscu nie ma niestety wypożyczalni sprzętu, dlatego wszyscy mali i trochę więksi turyści sanki i narty muszą zabrać ze sobą.

Adres
Dylewska Góra
Wygoda
14-100 Ostróda
tel. (89) 647 11 10

ZOBACZ - NOCLEGI Z DZIECKIEM NA WARMII I MAZURACH

ZOBACZ - ATRAKCJE TURYSTYCZNE DLA DZIECI NA WARMII I MAZURACH

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www