PGE Giganty Mocy

Jeśli będziecie kiedyś w rejonie Bełchatowa,  musicie odwiedzić to miejsce – PGE GIGANTY MOCY. My zwiedziliśmy  wystawę  i naprawdę wszyscy jesteśmy pod wrażeniem. A było nas sporo. Wystawa podobała się nawet naszym nastolatkom.

Ale po kolei. Najpierw przemiłe Panie z obsługi wręczyły nam  audioprzewodniki i krótko poinstruowały., w jaki sposób ich używać. Korzystanie z takiego audioprzewodnika jest niesłychanie proste i  bardzo uatrakcyjnia zwiedzanie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

PGE Giganty Mocy

Przed wejściem na wystawę należy wybrać sposób zwiedzania: dla dorosłych lub dla rodzin z dziećmi. Trasa jest ta sama, ale wycieczki różnią się sposobem oraz treścią przekazywanych informacji. Ja wybrałam wycieczkę dla rodzin z dziećmi – bardzo ciekawa!

Czym jest ekspozycja PGE GIGANTY MOCY?

Jest to rodzaj interaktywnego centrum nauki, przedstawiającego proces powstawania i  wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną.  Po wystawie oprowadza nas rodzina Gigusiów Brunatnych, która naprawdę w przystępny sposób tłumaczy wcale nie najłatwiejsze zagadnienia.

PGE Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy

PGE Goganty Mocy

PGE Giganty Mocy

Podczas 2-godzinnego zwiedzania nie ma nawet chwili na nudę – można grać w gry multimedialne, rozwiązywać quizy,  przeprowadzać doświadczenia, układać puzzle – a przy tym wszystkim wiele się nauczyć!

PGE Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy

Zwiedzanie wystawy Gigantów Mocy koniecznie połączcie z odwiedzeniem tarasów widokowych bełchatowskiej kopalni i obejrzeniem największej „dziury” w Europie – robi wrażenie :)

Noclegi przyjazne rodzinie możecie znaleźć oczywiście w naszym serwisie:)

Adres

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Ekspozycja PGE Giganty Mocy
Plac Gabriela Narutowicza 3
97-400 Bełchatów

http://gigantymocy.pl