Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na kilka dni z dzieckiem? Kołobrzeg to strzał w dziesiątkę. Zdrowe powietrze, morze, plaża i moc atrakcji. Zobacz, co możesz robić z rodziną, spędzając wiosenne wakacje nad morzem w jednym z najpopularniejszych polskich kurortów.

 1. Park atrakcji Zieleniewo – przygotuj się na dzień pełen wrażeń

 Park atrakcji Zieleniewo zlokalizowany jest zaledwie dwa kilometry od Kołobrzegu. Na jego zwiedzanie koniecznie zarezerwujcie cały dzień. To miejsce, w którym czeka na Was siedem krain tematycznych z atrakcjami dla małych i dużych. Są to Wioska Indiańska, Western City, Lunapark, Motopark, Miasteczko ruchu drogowego, Minizoo oraz Stadnina koni. Można tam postrzelać z łuku, przeżyć napad na bank, popływać w wodnych kulach i przejechać się beczkowozem. A to dopiero początek długiej listy przygód. Park atrakcji czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 –18.00.

 2. Bastion Panzer – niezapomniana przygoda dla miłośników militariów

 W Kołobrzegu przy ul. Koszalińskiej położona jest prawdziwa militarna twierdza. Można tam zobaczyć ogromną kolekcję sprzętu pancernego. Co więcej, eksponatów można dotknąć, a nawet się nimi przejechać po poligonie. W Bastionie Panzer poczujecie prawdziwe militarne klimaty i spróbujecie wojskowej kuchni.

 3. Park linowy – szaleństwo na wysokościach

Małpi gaj to za mało dla Twoich dzieci? Zabierz je do parku linowego, gdzie przeżyjecie wyjątkowe emocje kilkadziesiąt metrów nad ziemią. W kołobrzeskim parku linowym znajdują się trzy trasy o różnych poziomach trudności. Najłatwiejsza z nich dostosowana jest do potrzeb dzieci wyższych niż 120 cm. Kolejne są przeznaczone dla osób o wzroście powyżej 140 cm i 160 cm.

4. Latarnia morska – obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania

Wakacje w Kołobrzegu nie mogą upłynąć bez wspinania się po stromych schodach latarni morskiej i spoglądania z jej tarasu widokowego na piękną, nadmorską panoramę. Jeden z najważniejszych symboli miasta czynny jest w sezonie letnim od 10.00 do 17.00. Koszt zwiedzania to tylko 6 zł dla dzieci oraz 8 zł dla dorosłych.

5. Maszoperia – muzeum, w którym nie sposób się nudzić

Maszoperia to niezwykłe muzeum, w którym eksponatów można nie tylko dotknąć, ale i je wypróbować. Atrakcje angażują wszystkie zmysły. Ekspozycja przybliża życie kołobrzeskiej społeczności rybackiej. Muzeum mieści się przy ul. Rodziewiczówny 15.

 Gdzie zatrzymać się w Kołobrzegu?

Wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych przygotowało specjalne oferty na wiosenne wakacje nad morzem. Skorzystaj z nich i ciesz się komfortowym pobytem w atrakcyjnej cenie. W hotelach i apartamentach w Kołobrzegu możesz znaleźć noclegi, których koszt to nawet 30 zł za osobę! Poszukaj najlepszych ofert i ciesz się udanym urlop!